logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można przeczuć wlasną śmierć?
Autor: emilia (---.dyn.iinet.net.au)
Data:   2013-03-14 12:52

cierpie na nerwice i ostatnio mam problemy zdrowotne, do teo zawiodlam Pana Boga i dzis mnie natchnelo ze niedlugo umre. czy to natchnienie od Pana Boga zeby mnie przygotowac? dodam ze moje choroby nie sa powazne ale ciagle czuje ze zostalo mi pare dni..pomozcie blagam

 Re: Czy można przeczuć wlasną śmierć?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2013-03-14 13:17

Sama przyznajesz, że jesteś chora, a więc jak najszybciej odpowiedni lekarz.

 Re: Czy można przeczuć wlasną śmierć?
Autor: Asia (---.uwoj.wroc.pl)
Data:   2013-03-14 13:27

Pójdź może do spowiedzi (porozmawiaj o tym co Cię gnębi szczerze ze spowiednikiem), przyjmij Komunię św. i przestań się zadręczać. Mi na lęki związane ze śmiercią bardzo pomogło odmawianie modlitw "Tajemnicy szczęścia" - serdecznie polecam.

 Re: Czy można przeczuć wlasną śmierć?
Autor: KM (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2013-03-14 13:50

Należy tak żyć jakby każdy dzień był ostatnim. Cieszyć się darem życia jaki otrzymaliśmy od Boga, kochać najbliższych i nie być dla nich zgryzotą, nie zostawiać nie załatwionych spraw, pojednać się z Bogiem, najbliższymi i tymi kogo skrzywdziliśmy. Od chwili narodzin, wiemy, że też kiedyś umrzemy. Cieszmy się czasem, który Bóg nam daje. Ja nie chcę wiedzieć, kiedy zamknę po raz ostatni oczy, ale bardzo chciałabym aby gdy ktoś o mnie wspomni, pomyśli o mnie ciepło jako o dobrym człowieku. Nie myśl o śmierci, myśl o życiu, co możesz jeszcze zrobić. Nawet jeśli nie masz sił, to dobrym czynem jest też dobre słowo, które wypowiesz. Twoje przeczucia prawdopodobnie związane są z Twoim stanem zdrowia. Na Twoje samopoczucie mogą wpływać leki. Lekarz leczy ciało, a Tobie potrzebne jest nie tylko to. Rozejrzyj się czy masz koło siebie kogoś z kim mogłabyś o tym porozmawiać. Dobrym rozmówcą jest też Bóg. Jemu możesz powiedzieć wszystko, porozmawiaj z nim w sercu. Napisałaś, że Go zawiodłaś. Pokaż mi kogoś kto jest ideałem. Ja takich nie widzę i Bóg o tym wie. Jest dobrocią i nam wybacza. Pojednaj się z Bogiem i uzbrojona w jego miłość idź przez życie.

 Re: Czy można przeczuć wlasną śmierć?
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-03-15 15:11

Jeśli się cierpi na cokolwiek (katar, ból kolana, skoki ciśnienia tętniczego) to w pierwszej kolejności idzie się do lekarza aby się wyleczyć.
Nerwice są chorobami i ich leczenie jest w zakresie specjalności medycznej zwaną psychiatrią.
To z tego mogą (ale nie muszą) wynikać inne problemy (uczucie zawodu, przeczucie śmierci). Bez wizyty u lekarza i podjęciu kuracji nie można będzie ruszyć z miejsca.

 Re: Czy można przeczuć wlasną śmierć?
Autor: Ziuta (---.home1.cgocable.net)
Data:   2013-03-16 05:46

Jak byłam mała ciagle chorowalam, kiedyś o mało nie umarlam. Wydawało mi sie wtedy, ze zaraz umrę. Teraz mam bardzo, bardzo dużo lat i ciagle żyje więc jestem chodzących dowodem na to, ze to tylko myśli, spowodowane choroba czy stanem psychicznym danego człowieka. Czytałam kiedyś o mężczyźnie, któremu ktoś przepowiedzial datę jego śmierci. Co roku w ten dzień, brał wolne, nie wychodził, uważał i przeżywał. Nic sie jednak nie działo. Ktoregos razu, nie wytrzymał napięcia i w ten dzień popełnił samobójstwo. Nie myśl za dużo o przeczuciach, Pan Bóg jeden wie kiedy cię zawola, a póki co zajmij sie zdrowiem, pomocą innym i chwaleniem Boga za to wszystko co nam daje, a czego my, uwikłani w nadmierne myślenie i banie sie nie zauważamy.

 Re: Czy można przeczuć wlasną śmierć?
Autor: Michaela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-03-17 14:09

Nie odnosząc się do Twego stanu, ale odpowiadając ogólnie na pytanie...
Można. Byli święci mistycy, którzy zapowiadali własną śmierć. Pytanie tylko, czemu to służy? Dla zaspokojenia czyjejś ciekawości? Dla zwiększenia lęku przedśmiertelnego? W przypadku mistyków - ludzi, którzy nade wszystko umiłowali Boga - zapowiedzenie własnej śmierci było jakby "Bożym telefonem", że już wkrótce Twój Umiłowany stanie u progu Twego domu. Wzmacniało to ich tęsknotę za Panem i pomagało całym sercem przygotować się na ostateczne spotkanie. Pomagało także ludziom będącym wokół nich, aby "załatwić" ostatnie, ziemskie sprawy i otrzymać ostatnie polecenia. Większość ludzi nie ma jednak takiego daru i powinna co dzień żyć, czuwając, kiedy Pan przyjdzie.
Po owocach ich poznacie! Zawsze skutek ukazuje, czy to co się dokonało było z rozkazu Bożego czy też pochodziło z diabelskiego ducha.

 Re: Czy można przeczuć wlasną śmierć?
Autor: trzy kropki... (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-03-17 19:20

Emilio kochana, kto Ci powiedział, że zawiodłaś Boga? Czyżbyś mniemała, że znasz myśli Boga? Czyż człowiek może zawieść Boga? Toż to pycha w czystej postaci. Bóg kocha Ciebie. Bóg inaczej patrzy na nas niż my. Bóg ojciec po to posłał Jezusa abyś Emilio była zbawiona. Już jesteś zbawiona, tylko wymagana jest twoja zgoda. Wymagana jest śmierć twojego (i mojego też) Ja. Jeśli oddamy Bogu nasze Ja. On może działać, uzdrawiać, prowadzić. A wtedy żaden szatan nie zmąci nam życia.
Serdecznie pozdrawiam.

1 Piotra
5b "Wszyscy zaś wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. 6 Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. 7 Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was. 8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. 10 A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. 11 Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen."

 Re: Czy można przeczuć wlasną śmierć?
Autor: Maria (---.2-1.cable.virginm.net)
Data:   2014-02-19 18:04

Dziękuję za ten wpis. Choć było to rok temu, potrzebowałam go dziś i dziś znalazłam. Dziękuję i pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: