logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy słuchanie muzyki w internecie jest grzechem?
Autor: Ewa (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-03-15 18:25

Ostatnio postanowiłam nie ściągać muzyki z internetu, bo uświadomiłam sobie, że to grzech. Problem w tym, że zanim kupię jakąś płytę chciałabym sobaczyć, czy mam ją w ogóle po co kupować.
Wiem, że to pytanie może wydawac się dziwne, ale czy słuchanie muzyki np. przez youtube jest grzechem (nawet jeśli nie myślę o kupnie danej płyty)?

 Re: Czy słuchanie muzyki w internecie jest grzechem?
Autor: ja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-03-15 20:45

Art. 23 ust. 1 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (upaipp)

"Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego."

Do momentu, gdy z plików tych jedynie korzystamy, nie popełniamy przestępstwa, nawet gdyby znalazły się w sieci nielegalnie - odnoście YouTube

 Re: Czy słuchanie muzyki w internecie jest grzechem?
Autor: Paweł (---.e-wro.net.pl)
Data:   2013-03-16 12:06

Jesli decydujesz się słuchać na youtube to słuchaj muzyki od użytkowników mających w nazwie "official" lub "vevo". To kanały z muzyką wrzucaną przez wytwórnie muzyczne lub same zespoły i wtedy słuchasz legalnie. Dużo popularnych wykonawców się na to decyduje bo zwiększa to frekwencję na koncertach, a mają też zysk z reklam, którego nie dostają jak oglądasz u innego użytkownika.
A jeśli coś ci się podoba to zawsze możesz kupić licencję żeby "podziękować" zespołowi.

 Re: Czy słuchanie muzyki w internecie jest grzechem?
Autor: Jakub (---.kuria.lublin.pl)
Data:   2013-03-16 19:34

W obecnym numerze PC Format jest pełna wersja programu do legalnego ściągania muzyki. Jak ci się jakiś utwór/ zespół spodoba, wystarczy sprawdzić z jakiej płyty jest to utwór i kupić.

 Re: Czy słuchanie muzyki w internecie jest grzechem?
Autor: ja (---.tpnets.com)
Data:   2013-03-17 00:19

Ewo, a wiesz po co jest ten serwis? By właśnie słuchac muzyki. Nie popadajmy w paranoję, zaraz wszystko będzie grzechem. Bez przesady, to jest niezdrowe.
Idąc Twym tokiem myślenia, czytanie informacji w internecie też jest grzechem. Bo przecież zamiast czytania newsów w necie powinnaś sobie kupic gazetę. A może wpierw patrzysz na te informacje w necie, by potem rozsądzic, czy warto kupic gazetę?

Wyzbądź się takiego toku myślenia :)

 Re: Czy słuchanie muzyki w internecie jest grzechem?
Autor: Ewa (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-03-18 19:01

Dzięki :-)
Wiem, że popadam w paranoję, ale nie znoszę tego poczucia niepokoju duchowego -.-

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: