logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozumieć słowa 'Dzienniczka', z nru 1506?
Autor: Piotr (---.eltronik.net.pl)
Data:   2013-04-21 20:27

Cytat z "Dzienniczka" nr 1506
+ O Boże niepojęty, serce moje rozpływa się w radości, żeś mi dał wniknąć w tajemnice mi(109)łosierdzia swego. Wszystko się zaczyna z miłosierdzia Twego i na miłosierdziu Twoim się kończy...
Proszę o pomoc.

 Re: Jak rozumieć słowa 'Dzienniczka', z nru 1506?
Autor: Venus (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-04-22 13:57

A jaki masz kłopot ze zrozumieniem, tak dokładniej? Bo tu właściwie wszystko jest proste... Boże Miłosierdzie jest największym przymiotem Boga, jest On miłosierny, dlatego nas stworzył i każdy kto się do Niego ucieka, dostąpi Miłosierdzia Bożego.

 Re: Jak rozumieć słowa 'Dzienniczka', z nru 1506?
Autor: xc (91.112.19.---)
Data:   2013-04-23 07:42

Tekst ten pisała prosta, niewykształcona dziewczyna, prostym językiem. Nie ma tu specjalnie nic do odszyfrowania. Pochwała Bożego Miłosierdzia i Miłosierdzia tego "promocja".
Nezależnie od powyższego, Dzienniczek nie jest Pismem Świętym. Nie podlega egzegezie, oficjalnej wykładni, nie jest źródłem wiary. Można go czytać, rozumieć, cenić ale i można wcale o nim nie mieć pojęcia. Do wyboru. Inaczej niż z Biblią.

 Re: Jak rozumieć słowa 'Dzienniczka', z nru 1506?
Autor: Andrzej2 (83.238.194.---)
Data:   2013-04-27 21:02

Zacznij sama pisać pamiętnik. Tak po prostu. Z czasem zobaczysz, że nie wszystko, co Ciebie spotyka, daje się tak łatwo przelać na papier. Po prostu - słowa napisane nie oddają w pełni przeżyć, są tylko obrazem, i jak sama Faustyna pisała - niedoskonałym.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: