logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak przepracować zranienie emocjonalne?
Autor: stokrotka (---.rudaslaska.vectranet.pl)
Data:   2013-04-22 13:03

Ostatnimi czasy interesuję się tematyką uzdrowienia wewnętrznego, byłam na rekolekcjach o tej tematyce, czytam także książki ojca Józefa Augustyna, gdyż najbardziej docierają do mnie w tym temacie. Trochę grzebię w przeszłości, szukając źródeł i przyczyn zranienia, uświadamiam sobie różne rzeczy i powierzam to Bogu. Z drugiej strony od tego zranienia nie mogę się uwolnić ani oderwać, cały czas o nim myślę, i jestem na nim skoncentrowana, jest już lepiej, ale ciągle boję się że nastąpi czynnik który to zranienie pogłębi jeszcze bardziej co skłania mnie do wchodzenia w osobisty kontakt z Bogiem powierzając Mu zranione miejsca. Nie można tłumić emocji, tylko je przepracować, ale koncentracja na zranieniu sprawia że nie potrafię zająć się innymi sferami życia, jak skupienie na pracy zawodowej, planowanie wydatków i ścieżki życia zawodowego, dbanie o czystość w domu, czy inne ważne rzeczy jakie są w życiu jak np dbanie o zdrowie, zaczął boleć mnie kręgosłup i nie wiem z czego. Jak uzdrowić te zranienie emocjonalne co z nim zrobić?

 Re: Jak przepracować zranienie emocjonalne?
Autor: Ata (---.31.18.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-04-22 13:25

Łaska buduje na naturze. Czasem natura jest tak przeorana, że trzeba czegoś więcej niż tylko wiedza o krzywdzie i wybaczaniu i uzdrawianiu. Rzadko kiedy samymi książkami da się uzyskać przemianę. To tak jak żadna książka nie zastąpi modlitwy. Nie zawsze też samą wolą, nawet silną damy radę opanować reakcje wynikające z urazy. Wtedy potrzeba leczenia. Takim leczeniem adekwatnym jest dobra psychoterapia, głęboka, dotykająca korzeni ale też odnosząca się do nadziei chrześcijańskiej.
Poszukaj takiej pomocy w okolicy, nawet jeśli jest tylko płatna to nie żałuj.
www.spch.pl
Powodzenia.

 Re: Jak przepracować zranienie emocjonalne?
Autor: Ada (---.docsis.tczew.net.pl)
Data:   2013-04-22 15:01

Jak uleczyć zranienia? Myślę, że najpierw powierzyć to wszystko Bogu i w tejże intencji gorąco się modlić. Może też wybrać się na Mszę świętą z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie, a jeśli zajdzie jeszcze taka potrzeba może skontaktować się z psychologiem albo terapeutą?
Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Jak przepracować zranienie emocjonalne?
Autor: Karolina (---.tvkstella.pl)
Data:   2013-04-22 16:09

Odpowiedź jest prosta - skorzystać z pomocy psychologa.

 Re: Jak przepracować zranienie emocjonalne?
Autor: Paweł (---.e-wro.net.pl)
Data:   2013-04-22 16:33

W podobnej tematyce czytałem książkę "Modlitwa uwolnienia" Neala Lozano. Autor zachęcał do refleksji, ale wyraźnie przestrzegał przed pułapką introspekcji, w którą mam wrażenie że wpadasz. Jezus powinien być widoczniejszy od strachu że zranienie się pogłębi, bo to On jest Panem. Proponuję pójść na Mszę z modlitwą o uzdrowienie i skorzystać z modlitwy wstawienniczej.

 Re: Jak przepracować zranienie emocjonalne?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-04-22 21:18

Mam trochę inne podejście do kwestii zranień i grzechów odpuszczonych:
Nie należy taplać się z upodobaniem w tym bajorku. Zostawić za sobą. Zachwycić się Jezusem, Jego Miłością, Nim się zajmować, nie sobą.
Wtedy - ani się obejrzysz, jak się okaże, że Twoje zranienia z przeszłości nic Cię już nie obchodzą.
Jeśli zaś kręcisz się zanadto wokół siebie samej - dostaniesz tylko mdłości, jak na karuzeli. Będziesz szła od "problemu" do "problemu", czyli jakby od krawężnika do krawężnika: droga robi się kilkakrotnie dłuższa i bardziej męcząca. Zjednoczenie z Bogiem wtedy się odwleka. Po co? Dla masochizmu?

 Re: Jak przepracować zranienie emocjonalne?
Autor: Ola (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-04-22 22:43

Wydaje mi się, że skuteczną i uznaną przez Kościół drogą, która - wraz z modlitwą - prowadzi do uzdrowienia emocji jest psychoterapia. Jeśli zależy Ci na połączeniu tych wątków - duchowego i psychologicznego - poszukaj psychoterapeuty, który pracuje w taki sposób. Ale właściwie każdy dobry terapeuta jakoś włączy w obszar pracy to, co jest dla Ciebie ważne i co jest źródłem zasobów, czyli - w tym wypadku - wiarę. Pozdrawiam,

 Re: Jak przepracować zranienie emocjonalne?
Autor: stokrotka (---.rudaslaska.vectranet.pl)
Data:   2013-04-23 14:48

O to chodzi, że na nabożeństwie o uzdrowienie wewnętrzne czułam że osiągnąłam o co mi chodziło, serce lgnęło do Boga w tej modlitwie czując do wszystkiego tego dystans, dotknęłam Jezusa w NS myśląc że doszło do uzdrowienia a następnego dnia przyszła depresja, bo poczułam że jakiś czynnik sprawił dotknięcie chorego punktu pozostawiając go otwartym i pogłębiając ból. Dlatego potrzebuję dystansu do własnych emocji, bo raz radość duchowa a za chwilę przychodzi zniechęcenie i depresja. Chcę znaleźć przyczynę dla której tak się dzieje, to albo jakieś nieuzdrowione zaburzenie lękowe, albo niewyznany grzech, którego nie jestem świadoma bo jeszcze go nie zobaczyłam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: