logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przebaczenie i czyściec.
Autor: pytam (---.wifi.szeptel.net.pl)
Data:   2013-05-05 18:06

http://www.katolik.pl/dlaczego-cierpienie-w-czysccu-,1086,416,cz.html

Przeczytałam i chyba nie do końca rozumiem:
teoretycznie - jeżeli ja komuś nie przebaczę dostaję się do czyśćca? czy jeśli ktoś nie przebaczy mi mojej winy to wtedy dostaję się do czyśćca?

z góry przepraszam za moje nierozumienie jeżeli wynika ono z nieuważnego czytania :)

 Re: Przebaczenie i czyściec.
Autor: iga (---.play-internet.pl)
Data:   2013-05-06 13:53

do czysca dostajemy sie za SWOJE GRZECHY. JEDNYM Z NICH JEST nieprzebaczenie. Jezus mówi kochaj blizniego tak jak ja cie ukochalem.

 Re: Przebaczenie i czyściec.
Autor: Miro (81.210.15.---)
Data:   2013-05-08 19:13

Oblicze Stwórcy można oglądać tylko mając nieskazitelną duszę. Musimy być czyści jak łza. Jeżeli coś zawadza, dusza jest przybrudzona, czyściec musi nas z tego oczyścić. Tam się cierpi, bo jest się daleko od Pana Boga, czyli od Siły, która wszystkiemu nadaje sens.

A tu na Ziemi od Boga oddala każdy grzech, im więcej, tym później jest gorzej. Więcej grzechów, dalej od Pana Boga i większe cierpienie. I nawet jeśli człowiek żałuje za wszystkie grzechy i zawierzy się Bożemu Miłosierdziu, to konsekwencje grzechu mogą być trudne.

Bardzo Was proszę o modlitwę za mnie i moją rodzinę. Jesteśmy w bardzo trudnym okresie. Wszystko się wali. Ban Bóg chce ode mnie całkowitego zawierzenia. Jest tak trudno.

P.S.
Ojciec Pio widział zakonników, którzy przybyli do niego z czyśćca i nic nie mówiąc bardzo cierpieli.

Bardzo Was proszę o modlitwę za mnie i moją rodzinę. Jesteśmy w bardzo trudnym okresie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: