logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy skrupulant powinien mieć stałego spowiednika?
Autor: Julian (---.pools.arcor-ip.net)
Data:   2013-05-10 03:49

Jestem osoba skrupulantna, lecz z bardzo grzeszna przeszloscia, i te grzechy sie nasilaja, brak dobej pamieci czy wypowiedzialem ten grzech czy ten moze dobrze, badz pewnosc, ze nie wypowiedzialem. Jest to koszmar czuje sie jak bl bartlomiej longo czasem brak checi na zycie i proby nawrocenia. Pytanie takie w Ewangeli Jezus mowi, ze nikt nie daje szaty zalatanej tylko cala, ale jednak kosciol nakazuje by grzechy ciezkie zapomniane powiedziec (jest to oczywiscie normalne i fair play), jezeli bym ze znalazl spowiednika stalego i przysiagl mu, ze po spowiedzi generalnej badz by rozkazal mi nie mowic nawet pewnych grzechow ciezkich, czy by taka spowiedz byla prawidlowa, ojcowie kosciola mowia o posluszenstwie o jaka wielkiej cnoie, i wydaje mi sie, nie wiem czy to mozliwe od Boga bo juz modly moje zanosze od dlugich czasow i pielgrzymek, czy nie sadzicie, ze Bog daje skrupuly, aby Penitent wykazal sie posluszenstwem i mial stalego spowiednika? jakis Swiety wspomnial iz czlowiek bez stalego spowiednika jest jak drzewo co rosnie samo.

 Re: Czy skrupulant powinien mieć stałego spowiednika?
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2013-05-10 08:31

Byłoby dobrze, gdybyś miał stałego spowiednika. Ale w takim przypadku musisz mu ufać i być posłusznym, nie podważać nauk i rad ci udzielanych, czasami na ślepo. Bo skrupulanci mają tendencję do podważania tego, co mówi spowiednik, zmieniania stałych spowiedników, pytania iluś innych osób o opinię. Konieczne jest więc w takiej relacji zaufanie spowiednikowi, ale też i modlitwa w jego intencji.

 Re: Czy skrupulant powinien mieć stałego spowiednika?
Autor: Michał (---.range86-143.btcentralplus.com)
Data:   2013-05-10 15:22

Bezwzględnie powinieneś mieć stałego spowiednika i ślepo go słuchać. Bez tego nie ruszysz do przodu.

 Re: Czy skrupulant powinien mieć stałego spowiednika?
Autor: Julian (---.pools.arcor-ip.net)
Data:   2013-05-11 01:54

I chodzilo mi o jeszcze jedno Pan Jezus do Swietej Faustyny mowil, ze najbardziej bola go grzechy nie ufnosci. Po spowiedzi gdy odchodzilem nie spelniony duchowo byly powatpiewania, lecz jestem osoba chora mam stwierdzona nerwice natrectw, czy popelniam w tedy grzech ciezki? to nie wbrew mojej woli biore tabletki nie najmocniejsze nie pomagaja za bardzo. Juz boje sie, ze moze nekany jestem albo cos.

 Re: Czy skrupulant powinien mieć stałego spowiednika?
Autor: Michał (---.range86-173.btcentralplus.com)
Data:   2013-05-11 12:46

Albo coś. Zdecydowanie.

 Re: Czy skrupulant powinien mieć stałego spowiednika?
Autor: Kubek (17 l.) (---.core.ynet.pl)
Data:   2013-05-12 11:11

Hm... Julianie, myślę, że wyjdziesz ze skrupułów. Mnie one dręczyły przez pół roku, gdy wyspowiadałem się ze wszystkich grzechów z przeszłości (były bardzo ciężkie), one przeszły. Teraz również mam skrupuły, ale są one dobre. Nie pozwalają mi żyć z grzechu i wypominają je - te ciężkie. Lekkie muszę zawierzać Bogu, bo inaczej nic mi z życia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: