logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chce zostac nauczycielka, ale...
Autor: kkk (91.229.22.---)
Data:   2013-05-10 08:35

Jak w temacie chcę zrobić pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną ale mam takie sobie oceny na świadectwie ukończenia szkoły średniej- tzn. z dwóch najważniejszych przedmiotów tj. j. polski i matematyka mam 3. Poza tym licencjat kończyłam na niezbyt renomowanej uczelni, tzn. była to szkoła państwowa ale ośrodek zamiejscowy gdzie każdy wie, że poziom nie jest wysoki.

 Re: Chce zostac nauczycielka, ale...
Autor: anelka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-05-14 16:22

Dlaczego wybrałaś ten zawód?

 Re: Chce zostac nauczycielka, ale...
Autor: kkk (193.242.212.---)
Data:   2013-05-14 17:20

Bo chyba do tego się nadaję, cieszy mnie to. Te oceny nie do końca są sprawiedliwe, długa historia. I te studia to raczej pomyłka, zawsze chciałam studiować normalnie.

 Re: Chce zostac nauczycielka, ale...
Autor: Marta (---.196.151.115.threembb.co.uk)
Data:   2013-05-14 18:53

To fajnie, że chcesz zostać nauczycielką. Ale czemu tu o tym piszesz? W czym mamy Ci pomóc?

 Re: Chce zostac nauczycielka, ale...
Autor: paty (193.242.212.---)
Data:   2013-05-14 20:19

Nie wiem czy dostanę prace przez te oceny, czy dyrektor szkoły zwraca na to uwagę, co sobie o mnie pomyśli. Ostatnio dobijają mnie myśli nt. mojego wykształcenia licencjackiego, wstydzę się go boję się, ze prze nie mogę być gorzej traktowana w pracy.

 Re: Chce zostac nauczycielka, ale...
Autor: TomaszP (---.wroclaw.vectranet.pl)
Data:   2013-05-14 21:29

No ale jak mamy Ci pomóc? Idź i porozmawiaj z dyrektorem, to się dowiesz. Możemy się za Ciebie pomodlić jeśli chcesz.

 Re: Chce zostac nauczycielka, ale...
Autor: kkk (193.242.212.---)
Data:   2013-05-14 21:57

tylko, że dyrektorów jest co niemiara

 Re: Chce zostac nauczycielka, ale...
Autor: Marta (---.28.134.105.threembb.co.uk)
Data:   2013-05-14 23:10

To chyba dobrze, że dyrektorów jest co niemiara? Możesz zasięgnąć kilku opinii. "Chcę zrobić pedagogikę" - to znaczy, że chcesz jeszcze zacząć magisterskie, ale nie wiesz, czy po tych kolejnych studiach znajdziesz pracę jako nauczycielka?
Moja rada: zacznij szukać pracy w przedszkolach, myślę, że i bez magistra mogą Cię wziąć do pomocy. Jak już znajdziesz pracę, to możesz wtedy zrobić magisterkę zaocznie.

 Re: Chce zostac nauczycielka, ale...
Autor: Magda (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2013-05-15 08:41

Pierwsze słyszę, że ktoś patrzy na oceny. Jeśli już, to widzi jedną, na dyplomie. Na pedagogikę nadal walą tłumy, które i tak mają nikłe szanse na pracę w tym zawodzie. Więc jak chcesz do nich dołączyć, droga wolna.
Co do pracy w przedszkolach, to często studenci i absolwenci mają problem z wolontariatem, a co dopiero kompletny laik z ulicy. Raczej poszukaj znajomości (tu wcale nie wydaje mi się oburzające, przecież dyrekcja odpowiada za dzieci i nie może sobie pozwolić na danie ich w niepowołane ręce).

 Re: Chce zostac nauczycielka, ale...
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-16 10:27

Najważniejsza jest chęć do pracy i zaangażowanie. Jak zrobisz dobre wrażenie swoim pozytywnym nastawieniem, to masz duże szanse, zdobyć pracę. Można mieć dobre papiery i się nie nadawać do pracy, a można mieć nie najlepsze, ale mieć pasję do pracy. Jak robisz coś z pasją, to jest dla innych także wciągające.
Jakbyś mogła "polepszyć" te papiery, to staraj się o to. Może się to przyda. Ważne jest trzymanie kierunku i podnoszenie kwalifikacji - cały czas do przodu. Jak dostaniesz pracę, skończysz kolejne studia, to też o tym nie zapominaj. Słyszałam o kilku takich, którzy musieli pożegnać się z pracą, bo nie chcieli się dalej rozwijać.
Nie zapominaj też o odpoczynku, bo jest milszą częścią pracy, i też bardzo potrzebną.
Powodzenia. :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: