logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg daje mi znaki?
Autor: Dorota (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-14 19:47

Szczęść Boże!

W zeszły poniedziałek (06.05) na religii mówiliśmy o powołaniach. Po lekcji ksiądz powiedział w żartach, że ja zostanę zakonnicą. Rozmowa jednak szybko zmieniła swój charakter w poważny, ale nie trwała długo. Gdy wróciłam ze szkoły do domu zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać. Kilka dni później po przebudzeniu zobaczyłam na niebie twarz - była ona zwrócona profilem i przypominała twarz Jezusa. Uśmiechnęłam się tylko i przeżegnałam - cóż mogłam sobie pomyśleć, przecież to tylko chmura... Kilka dni później, również po przebudzeniu, znów ujrzałam na niebie twarz - tym razem postać przypominała Boga. Dziś było tak samo. Kiedy się obudziłam i spojrzałam w niebo ujrzałam piękną kobietę z chmur, która chwilę później zmieniła się małe dzieciątko mające przed sobą, na wysokości klatki piersiowej, wielkie serce - to zapewne była Maryja i maleńki Jezus.

Rzecz tkwi w tym, że nie wiem jak mam to odebrać. Czy Bóg daje mi jakieś znaki? Chce mi coś przez to powiedzieć? A może to nic nadzwyczajnego tylko ja po prostu szukam kontaktu z Bogiem? W sumie odczuwam jakby lekki niedosyt kontaktu z Nim...

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie,
Dorota.

 Re: Czy Bóg daje mi znaki?
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2013-05-15 13:32

Prawdziwe powołanie przetrwa próbę czasu, a więc ja bym czekała na to, co się wydarzy w przyszłości (może jednak coś bardziej "realnego" i namacalnego). Może warto rozejrzeć się za rekolekcjami powołaniowymi? Może znaleźć stałego spowiednika, który na bieżąco pomagałby w rozeznawaniu? Myślę, że jest to pewien proces, który może potrwać.

 Re: Czy Bóg daje mi znaki?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-15 16:12

"W rzeczywistości cokolwiek wybierzesz, to i tak rozbijesz się o ścianę. Będziesz żałować wyboru, płakać nad swoim losem, tęsknić za przeszłością, cierpieć monotonię i mierzyć się z wyzwaniami, które cię przerastają. Będziesz mieć dość.
Dlaczego tak? Bo powołaniem chrześcijańskim jest miłość. Kimkolwiek będziesz, cokolwiek wybierzesz - masz kochać. A kochać znaczy umrzeć dla siebie". Więcej: http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,995,dramat-wyboru-jak-rozeznac-powolanie.html

 Re: Czy Bóg daje mi znaki?
Autor: lolo (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-05-15 18:14

"Kilka dni później, również po przebudzeniu, znów ujrzałam na niebie twarz - tym razem postać przypominała Boga."
Jak wg Ciebie wygląda Bóg?
Jeśli Bóg da Ci powołanie, to myślę, że da też wyraźne znaki. A żeby być bliżej Niego to oczywiście dobry pomysł.

 Re: Czy Bóg daje mi znaki?
Autor: margul (46.115.99.---)
Data:   2013-05-17 08:21

Słuchaj Jego Słowa, czytaj Słowo. Bóg mówi. Chce rozmawiać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: