logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kim są 'dusze wybrane'?
Autor: Szymon (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-05-16 17:57

"Boleje serce Moje - mówił Jezus - nad tym, że nawet dusze wybrane nie rozumieją, jak wielkim jest Moje miłosierdzie; obcowanie ich jest w pewien sposób niedowierzaniem. O, jak to bardzo rani serce Moje. Wspomnijcie na mękę Moją i jeżeli nie wierzycie słowom Moim, wierzcie przynajmniej ranom Moim".
Dzienniczek św. Siostry Faustyny, nr 379

Co oznacza "dusze wybrane"? Czy są to wybrani ludzie - kapłani? Jak to rozumieć?

 Re: Kim są 'dusze wybrane'?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-16 22:31

Wybrani to chrześcijanie.

 Re: Kim są 'dusze wybrane'?
Autor: Michał (---.range81-159.btcentralplus.com)
Data:   2013-05-17 00:03

Wybrani to chrześcijanie, których Bóg doświadcza.

 Re: Kim są 'dusze wybrane'?
Autor: Robson (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-17 10:56

W Dzienniczku "Duszami wybranymi" Jezus często określa zakonnice i zakonników; zwłaszcza jeśli zestawia je z duszami "żyjącymi w świecie".

W pewnej chwili powiedział mi Pan, że: Więcej mnie ranią drobne niedoskonałości dusz wybranych, aniżeli grzechy dusz w świecie żyjących.(580)

Dusze wybrane, które nie mają ducha mojego, które żyją literą, tę literę przeniosły nad ducha mojego, nad ducha miłości. Cały zakon mój oparłem na miłości, a jednak tej miłości nawet w zakonach nie widzę, dlatego smutek napełnia mi serce.(1478)

Cytaty za
www.faustyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=57

 Re: Kim są 'dusze wybrane'?
Autor: Michaela (195.160.179.---)
Data:   2013-05-17 13:42

Każdy chrześcijanin jest człowiekiem wybranym. Ponieważ wiara, którą otrzymaliśmy, jest darem i łaską od Boga. Poza tym jesteśmy wybrani w rozumieniu posłania do świata jako świadkowie Chrystusa i Jego Ewangelii.
Nawet ludzie należący do Kościoła często nie rozumieją Miłosierdzia Bożego. Świadczy o tym choćby jakość ich sakramentu pokuty. Gdyby każdy człowiek w pełni pojął Miłosierdzie Boże, to zostałyby całkowicie wyeliminowane przynajmniej dwa grzechy - rozpacz (niewiara w przebaczenie) oraz zuchwała ufność.
To słowo można jednak zawęzić do kapłanów. W takim znaczeniu łatwiej byłoby zrozumieć słowa Jezusa: "obcowanie ich jest niedowierzaniem". Choć sprawują ten sakrament, to jednak niektórzy nie dowierzają temu, co czynią i nie zdają sobie z tego sprawy.

 Re: Kim są 'dusze wybrane'?
Autor: Calina (---.lightspeed.cicril.sbcglobal.net)
Data:   2013-05-17 16:21

Dzienniczek 1556 oraz 1601.

 Re: Kim są 'dusze wybrane'?
Autor: Przemek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-21 14:00

Czy Michaela mogla by powiedziec co na temat tej zuchwalej ufnosci? jakis przyklad

 Re: Kim są 'dusze wybrane'?
Autor: Jerzy (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-01 01:22

Dusza wybrana to dusza, ktora Bóg chce obdarzyc szczegolnymi łaskami, powoluje ja do scislego zjednoczenia sie z Nim. Jednak czlowiek musi odrzucic wszystko co staje na przeszkodzie ku temu a do czego jest bardzo przywiazany. Duszami wybranymi które odpowiadaly na wezwania Boga były np Św. Faustyna, Marthe Robin bl. Aniela Salawa Św. Ojciec Pio i wielu innych o których nikt nie pisze. Najbardziej zapadlo mi w pamiec wyznanie Marthy Robin. "Byl jednak bol większy od głodu, pragnienia i bezsennosci. Wyznala kiedyś, ze to, co najbardziej było dla niej bolesne to agonia jej woli, aby z radością i bez zastrzeżeń przyjac dar cierpienia, które najpierw związane było ze stygmatami, a nastepnie z cotygodniowym przezywaniem Meki Chrystusa." (kopiowane ze strony ogniskomiłości.pl)

 Re: Kim są 'dusze wybrane'?
Autor: Radek (82.152.42.---)
Data:   2018-08-29 20:52

Św. Augustyn i Tomasz z Akwinu twierdzą, że tylko nieliczni wybrani, predestynowani do zbawienia otrzymują skuteczną łaskę wytrwania i czynienia dobra, pozostali pominięci w zbawczym wyborze Boga nie otrzymują skutecznej łaski a więc nie mają szans na zbawienie. Kościół w Trydencie potępił kalwińską wersje predestynacji, (tzw. predestynację pozytywną) że Bóg kogoś przeznacza do piekła, bo wtedy należałoby uznać że Bóg kogoś wprost przeznacza do zła. Ale w poglądach teologów prawie jednomyślnie uznawano tzw. predestynację negatywną, czyli Bóg nikogo z góry nie skazuje na piekło ale tylko z góry przeznaczonym niektórym daje skuteczną łaskę. Różnica tylko w pojęciach a skutek ten sam. Tylko dzięki Jezuitom Kościół oficjalnie nie uznał takiej predestynacji. Jezuici ze szkoły Moliny bronili przed tomistami i augustianami poglądu, że Bóg wszystkich przeznacza do Nieba i daje łaskę ale to człowiek opiera się łasce. W końcu Pismo Święte mówi wprost, że Bóg pragnie aby wszyscy zostali zbawieni. Prace komisji papieskiej na przełomie XVI/XVII zakończyły się bez rozstrzygnięcia. Papież zezwolił na wybór któregoś z tych dwóch sprzecznych z sobą poglądów. Poglądy o predestynacji opierają się na tym że Pismo Święte zwłaszcza św. Paweł mówi często o wybranych. Może Ci wybrani to właśnie te "dusze wybrane" które jak pisze Faustyna są szczególnie upodobnione do Jezusa. Dzięki nim Bóg odwleka karę błogosławi. Ich wybranie nie oznacza dla innych odrzucenia lecz pomoc i błogosławieństwo.

 Re: Kim są 'dusze wybrane'?
Autor: Arkadiusz (---.dynamic-zab-03.vectranet.pl)
Data:   2018-11-10 17:27

Dziś dał mi Pan poznać swe zagniewanie na ludzkość, że zasługuje przez swe grzechy na skrócenie dni, ale poznałam, że istnienie świata podtrzymują dusze wybrane, to jest zakony. Biada światu, jeśli braknie zakonów

św. Siostra Faustyna Kowalska, Dz. 1434.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: