logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo.
Autor: Szymon (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-05-18 12:12

Czy to jest potwierdzona modlitwa?
http://skarbiecmilosci.pl/kilkuletnie/1-7-modlitw-ku-czci-najswietszej-krwi-jezusa-chrystusa

Nie znalazłem wielu źródeł tej modlitwy, na katolickich portalach typu Adonai nie moge znaleźć wyjaśnienia pochodzenia tej modlitwy i jej autentyczności.

 Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo.
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-05-20 09:21

A co to jest "potwierdzona" modlitwa? Kto i jakim trybem miałby "potwierdzać" modlitwy?

 Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-20 10:59

Święte, którym Jezus dał takie obietnice są "zatwierdzone" przez Kościół. To św. Brygida, Św. Gertruda i Św. Mechtylda. Na stronach internetowych znajdują się "potwierdzenia", których jednak nie jestem w stanie zweryfikować:

"7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa
Papież Benedykt XV wyraził się w następujący sposób odnośnie objawień św Brygidy: „Aprobata tych wizji i objawień nie oznacza nic więcej jak to, że po wnikliwych badaniach dopuszczalne jest publikowanie ich pożytku wiernych. Choć nie zasługują na taką samą wiarę jak prawdy religii, można jednak im wierzyć, zgodnie z zasadami ostrożności, która mówi, iż są prawdopodobne, a wsparte odpowiednią motywacją, pozwalają na pobożne ich przyjęcie”. (Les Petits Bollandistes, tom XII)
Papież Pius IX zatwierdził modlitwy 31 maja 1862 uznając je za prawdziwe i dla dobra dusz. Sagii, die XXIV Aprilis 1903 Imprimatur. FJ. Girard, V.G."

"To nabożeństwo było osądzone jako dobre i było rekomendowane przez 'Sacro Collegio de propaganda fide', jak również przez papieża Klemensa XII. Papież Innocenty X potwierdził to objawienie jako pochodzące od naszego Pana."

 Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo.
Autor: Bartek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-20 11:11

Jeżeli Cię to uspokoi, to wczoraj o tym nabożeństwie mówiła mi pewna siostra zakonna, którą z kolei tego nabożeństwa nauczyła inna, dużo starsza i już nieżyjąca siostra. Siostra ta złożyła także świadectwo, że podczas pogrzebu tej starszej siostry, kapłan odprawiający mszę powiedział w homilii, że ma takie wewnętrzne przekonanie, że siostra ta jest już w niebie. A nie wiedział, że zmarła siostra odmawiała tę modlitwę. A Pan Jezus obiecuje osobom nabożnie się w ten sposób modlącym, że weźmie ich do nieba bez czyśćca. Myślę więc, że możesz z ufnością modlić się w ten sposób i innych do tego zachęcać.
pozdrawiam
b

 Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo.
Autor: Grażyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-06-26 10:29

moje świadectwo o tej modlitwie

od 7 lat odmawiam ją, odmawiała ją w tym samym czasie moja Mama. Mniej więcej na rok przed śmiercią, na skutek choroby przerwała czyli nie dokończyła 12-letniego okresu. Mama cierpiała i podobnie jak przed śmierci mojego Taty modliłam się przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie - w przypadku Taty o ratunek (po kilku dniach zmarł) w przypadku Mamy o to by Pan Bóg zabrał ją do Nieba - następnego dnia odeszła do Pana - jest to dla mnie takie przekonanie, że moja modlitwa w obu wypadkach została wysłuchana, a wypadku Mamy spełnione zostały obietnice przypisane do tego nabożeństwa.

 Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo.
Autor: Andrzej (---.lcs.info.pl)
Data:   2021-02-22 10:14

Także odmawiam od kilku miesięcy tą modlitwę i mam nadzieję odmówić ją przez cały okres 12 lat. Mam przekonanie z tego co widać w tych modlitwach na rozum swój własny że jak najbardziej modlitwa jest w porządku i można ją odmawiać tym bardziej że obietnica choćby ta pierwsza jest naprawdę ważna i wyjątkowa dla każdego z nas. Raczej każdy chce iść do nieba niż w inne miejsce a mnie sama tylko właśnie ta obietnica bardzo motywuje aby modlić się tą modlitwą. Jest naprawdę super gdy człowiek może myśleć o tym że w pewnym sensie odnalazł tą wąską bramę i ścieżkę do raju. Polecam każdemu tą modlitwę.

 Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo.
Autor: Marek (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2021-06-03 20:25

Witam Panią,
czytałem Pani świadectwo i jestem głęboko przekonany o łaskach Pana Jezusa, modlących się tą modlitwą. Bóg zapłać za Pani świadectwo, sam dopiero od 2 lat odmawiam tę modlitwę o męce Pana Jezusa. Po tych 2 latach widzę i czuję jaki wpływ na mnie ona wywiera. Szczególnie że pracuję w Niemczech i daleko tu do głębokiej wiary wielu niemieckim chrześcijanom. Nikt kto nie pracował w tak laickim kraju nie zdaje sobie sprawy, jak po odmówieniu i rozważaniu męki naszego Pana Jezusa Chrystusa trudno iść do pracy, gdzie jest wielokulturowość. Jestem pewien że Pani zmarli rodzice (świeć Panie nad ich duszami) będą modlić się za tak wierzącą i miłującą Pana Jezusa córką.
Szczęść BOŻE

 Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo.
Autor: Marek (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2022-07-22 20:37

Witam panie Marku!
Podobnie jak pan pracuję w Niemczech. Modlitwę tę odmawiam od 3 lat. Jest mi tak przykro, że nie mam zrozumienia wśród moich kolegów, zachęcając ich do odmawiania tej prześlicznej modlitwy. Jeszcze nie czuję tej Miłości Bożej, której doświadczali inni odmawiający ją. Szczególnie poruszyło mnie świadectwo pewnej pani, która opowiadała, że jej tatuś odmawiał tę modlitwę przez 12 lat i zaczął od nowa odmawiać, lecz śmiertelna choroba przyszła nagle.
Opowiadała, że jej tatuś, będąc w szpitalu, uśmiechał się szczęśliwie, bo mógł spoglądać na wiszący krzyż Pana Jezusa i nie bał się bólu i śmierci...
Kocham mojego Jezusa całym sercem, boli mnie, że nie mogę być na mszach św.
i karmić się Jezusem Eucharystycznym. Dla ludzi wierzących pracujących w Niemczech to jest pustynia i... męka
Pozdrawiam
Marek

 Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo.
Autor: Marzena (---.play-internet.pl)
Data:   2022-10-28 08:47

Witam serdecznie
Modlę się dopiero kilka miesięcy tą modlitwą, czytalam że należy ostrożnie podejść do tematu zw z obietnicami. Nie są zalecane ze względu na brak uznania ich jako pochodzące od Boga. Sama modlitwa jest uznana. Ostroznosci nigdy za wiele, by nie wpasc w myslenie ze za modlenie się tyle i tyle pójdę na pewno do nieba. Myślę że bardziej chodzi tu o nasze nastawienie i pragnienie serca by wynagrodzić, uczcić Krew przelaną przez Pana, być za to wdzięcznym. Stąd ta modlitwa pomaga w dziękczynieniu za krew Pana przelaną za każdego z nas. A obietnice niekoniecznie mają dobre źródło, pochodzą z książeczki Armia krwi Chrystusa, która to książeczka ma i dobre modlitwy i przeinaczone tak aby zasiewać złe ziarno. Lepiej zapytać osobę duchowną co do tych obietnic. Staram się juz o nich nie myśleć a po prostu dziękować za Krew Pana dzięki modlitwie.
Pomodle się za Pana, szczęść Boże

 Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo.
Autor: Józef (---.play-internet.pl)
Data:   2023-02-10 21:09

Dziekuje za wszystkie swiadectwa, ktore sa dla mnie bardzo wazne. To nie przypadek, ze trafilem na taka nadzieje w tej modlitwie. Jako slaby katolik, pozniej grzeszny ateista pozniej poszukujacy i obecnie ciagle niezadowolony ze swojego pelnego oddania sie Panu Bogu odnalazlem droge z ktorej nigdy nie zrezygnuje. Nie chce marnowac czasu i kazda piekna modlitwa a szczegolnie wynagradzajaca jest w moim sercu.
Pozdrawiam. Szczęść Boże

 Re: 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo.
Autor: Minika (---.host.iwkd.pl)
Data:   2023-05-04 21:44

Witam wszystkich serdecznie. Modlitwą 7 Ojcze nasz modlę się już prawie 7 lat i będę się nią modlić do końca życia, nie ze względu na obietnice ale ze względu na jej wynagradzajacy charakter oraz obmadlanie wszystkiego w zwięzłej formule: najbliższych, całego Kościoła, ludzi cierpiących, umierających itd itd. W tym czasie bardzo rozwinęłam się duchowo (byłam letnią katoliczką). Przymnóż mi Panie więcej wiary. Wielbię i adoruję Najświętszy Sakrament, Duch Święty naprowadził mnie też na inną modlitwę "zanurzenia we Krwi" która uwielbiam i odmawiam, modyfikując wg własnych aktualnych potrzeb. Zupełnie niedawno zdałam sobie sprawę, że praktykuję kult czci do Krwi Chrystusa. Polecam również wszystkim 24 Godziny Męki Chrystusa wg Luisy Picaretty. Na co dzień odczuwam ogrom wsparcia i obecność Bożą. Pięknie jest doświadczać Boga. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: