logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Odczuwam dziwny strach, że coś robię nie tak.
Autor: Kacper (---.play-internet.pl)
Data:   2013-07-10 01:49

Witam wszystkich,

mam na imię Kacper i wchodzę w dorosłe życie, za mną jeden rok studiów. Od pewnego czasu zadaję sobie wiele pytań dotyczących Boga, postanowiłem zadać je też tutaj.

Wiem, że Bóg jest miłosierny i sprawiedliwy, ale mimo to, boję się trafić po śmierci do piekła. Dlaczego tak się dzieje? Zawsze starałem się żyć dobrze, łatwo wybaczam, nigdy nie brałem udziału w przemocy, nie biorę używek, często pomagam innym. Wpadłem w masturbację, wiele razy próbowałem przestać (były dłuższe i krótsze przerwy), teraz także jestem w trakcie "serii bez". Po tej chwilowej przyjemności zawsze miałem wyrzuty sumienia. Do kościoła kiedyś chodziłem regularnie (jeszcze gdy żyła moja babcia), teraz chodzę, jeśli czuję taką potrzebę. Wiem, że to niedobrze. Miałem już przerwę nawet kilkuletnią od kościoła i spowiedzi, ale pewnego dnia nie mogłem wytrzymać, więc poszedłem, wyspowiadałem się. Potem znów była przerwa i znów spowiedź.

W dzisiejszym świecie jest mnóstwo pokus, ja nie jestem idealny, źle się czułem z wieloma rzeczami. Wydaje mi się jednak, że nie jestem "tym najgorszym", wierzę w miłosierdzie Boga, ale mimo to odczuwam dziwny strach, że coś robię nie tak, że jestem za mało dobry i że przez to po śmierci mogę iść do piekła. Jak się mogę tego pozbyć? Mówiłem sobie, że Bóg jest miłosierny, że ja wiem i On wie, że popełniam strasznych zbrodni przeciw Niemu, ja wiem i On wie, że po zrobieniu czegoś złego i chwilowej słabości żałuję tego. Mimo to, ten strach we mnie siedzi.

Pozdrawiam

 Re: Odczuwam dziwny strach, że coś robię nie tak.
Autor: Jan (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-10 12:06

Witam,
zawsze ufaj Bogu,
i zawsze wybieraj to, co do Niego zbliża.

 Re: Odczuwam dziwny strach, że coś robię nie tak.
Autor: kredka (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-07-10 17:52

Wróć na serio do Boga, nie na chwilę i nie ze strachu. Bez Boga nie ma zbawienia, czyli jest piekło. Nie ma innej metody na pozbycie się tego lęku jak wiara Bogu.

 Re: Odczuwam dziwny strach, że coś robię nie tak.
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-10 23:01

Nie chodzi o to, żebyś był idealny - nikt taki nie jest. Każdy z nas popełnia jakieś błędy, każdy grzeszy - jeden mniej, inny więcej, ale każdy. Najważniejsze jest to, żeby umieć przyznać się do błędu, umieć uznać swoją winę, przyjść do Jezusa i wyznać swoje grzechy w czasie spowiedzi. On jest miłosierny i jeśli człowiek żałuje, to nie ma takiego grzechu, którego by mu Bóg nie odpuścił.
Odczuwasz strach, że coś robisz nie tak - bo rzeczywiście w Twojej relacji z Bogiem coś jest nie tak. Z jednej strony starasz się żyć dobrze, ale jednak do kościoła chodzisz tylko jak czujesz taką potrzebę. Czy to jest tak jak powinno być? Sam przyznałeś, że nie. Podobnie ze spowiedzią. Takie przerwy nie są dobre. Tobie brakuje systematyczności. Musisz cały czas iść do przodu, powoli, małymi kroczkami, ale wciąż do przodu, cały czas z Jezusem.
Może to jest tak, że przez ten strach Jezus upomina się o Ciebie, może chce Cię w ten sposób skłonić do zastanowienia się nad sobą, nad swoim życiem.

 Re: Odczuwam dziwny strach, że coś robię nie tak.
Autor: Piotr (---.static.icpnet.pl)
Data:   2013-07-11 10:42

Staraj się walczyć z masturbacją, unikaj pokus. Pana Jezusa ucieszy każdy taki przypadek, gdy przezwyciężysz silą chęć masturbacji. To oczywiste, że nieraz upadniesz, bo ciężko jest wyjść z tego tak od razu (choć niektórym pewnie się udaje). Ale gdy przestaniesz o tym myśleć, odeprzesz pokusę, sam też poczujesz radość i z czasem coraz rzadziej będziesz to robił. Wiem co mówię, bo sam kiedyś też z tym walczyłem. Życzę Ci powodzenia i radzę abyś postarał się częściej modlić i uczestniczyć w Eucharystii.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: