logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można i czy trzeba wymienić 'wyblakły' obraz?
Autor: Ina (---.zamosc.mm.pl)
Data:   2013-07-10 19:34

17 lat temu kupiłam w Częstochowie Obraz Jezusa Miłosiernego. Piękny, oszklony, dość duży, o wyraźnych kolorach. Został poświęcony na Jasnej Górze. Przed tym Obrazem najczęściej się modlę. Teraz, ze smutkiem stwierdzam, że kolory mocno wyblakły. Obraz jest umieszczony we wschodnim pokoju i słońce jest tam tylko we wczesnych godzinach porannych. Słońce nie jest więc chyba powodem. Myślałam już o tym, żeby wymierzyć Obraz i zakupić nowy, papierowy, który trzeba wstawić za tą samą szybę i ramy. Ale czy tak można i czy trzeba?

 Re: Czy można i czy trzeba wymienić 'wyblakły' obraz?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-07-10 22:06

Jeśli rzeczywiście obraz się zniszczył, a nie jest z gatunku dzieł sztuki, które należy poddać renowacji-konserwacji-itp, to ja jak najbardziej zamieniłabym go na nowy. Panu Bogu należy się piękno. Kościoły też się remontuje i niekiedy wymienia wyposażenie.

 Re: Czy można i czy trzeba wymienić 'wyblakły' obraz?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-11 12:13

Tylko od Ciebie to zależy. Pomimo wyblakłych kolorów miłosierdzie Jezusa nic nie straciło na mocy :)) Właściwie wybór jest tutaj między dwoma sprawami. Co jest dla Ciebie ważniejsze: wygląd obrazu (bo wyblakły jednak wygląda gorzej, tak trochę biednie) czy emocjonalne przywiązanie do pamiątki. Nie dostałaś w prezencie tylko kupiłaś, ale czasem zakup jest związany z ważną dla Ciebie datą, sytuacją.
Np. gdybym kupiła obraz w dniu swojego nawrócenia, to bym się go nie pozbywała. Ale jeśli jest to po prostu tylko obraz, to bym wymieniła na nowszy, bo piękno pomaga w modlitwie i uspokaja emocje.

 Re: Czy można i czy trzeba wymienić 'wyblakły' obraz?
Autor: Ina (---.zamosc.mm.pl)
Data:   2013-07-12 07:59

Dzięki. Obraz jest związany z ważnymi wydarzeniami i masz rację Bogumiło.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: