logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcę powrócić, ale kompletnie nie wiem jak.
Autor: irek (18 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-23 23:45

wiem, że może to dziwnie zabrzmi ale miałem dziwne sny. od razu mowie ze nie jestem osoba strasznie wierzącą i nie chodze do kosciola( nawet nie pamietam kiedy ostatnio byłem). lecz sny to cos co sie w moim przynajmniej przypadku sprawdza. otoz pare lat temu mialem sen ze (...)

wiem, że moja wiara jest słaba, chcę powrócić na "dawne łono" ale kompletnie nie wiem jak. czuję pustke w srodku, nic mi nie wychodzi. mam teraz matur i coraz bardziej watpie. mama mowila zebym modlil sie do Boga codziennie. i to jest jedyna czynnosc ktora jeszcze tam gdzies jest we mnie.
nie iwme co mam o tym myslec. prosze o pomoc.

 Re: Chcę powrócić, ale kompletnie nie wiem jak.
Autor: Gośka1981 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-24 02:01

Irek, sam widzisz - modlitwa działa. Daje efekty. Zapragnąłeś wrócić do Boga. Więc czas zacząć działać. Porządny rachunek sumienia, spowiedź i włączenie się w jakąś wspólnotę skupiająca młodych ludzi. To mogę Ci poradzić na początek. Nie ustawaj w modlitwie, bo wytrwałość jest ważna. Powodzenia.

 Re: Chcę powrócić, ale kompletnie nie wiem jak.
Autor: B. (---.pl)
Data:   2013-07-24 02:04

Irek, Bogu dzięki że masz takie pragnienia. Jak wrócić? Chyba najprościej jest najlepiej. Podstawą jest to, co powiedział Pan Jezus. A powiedział jak się modlić - podyktował modlitwę Ojcze nasz (odmawiaj rano i wieczorem, ale z sercem zwróconym do Boga). Możesz dodać swoje "dziękuję, przepraszam, proszę".

Pan Jezus powiedział żeby przestrzegać przykazań Bożych, powtarzali to Apostołowie, np.: "albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie" 1 J 5,3

Znasz na pamięć 10 Przykazań i Przykazania miłości Boga i bliźniego? To wykuj :)

Przestrzeganie przykazań to też coniedzielna Msza Święta. Niby tylko godzina, ale to też decyzja, dowód miłości, dowód posłuszeństwa, możliwość jednoczenia się z Bogiem w Komunii Św. (po spowiedzi), "osłuchanie się" z nauką Pisma Świętego.

Najlepiej odszukaj książeczkę do nabożeństwa jaką dostałeś z okazji I Komunii św. (jak nie masz, to kup w kiosku parafialnym albo w księgarni katolickiej). Tam poczytaj rozdział "mały katechizm".

Niech Pan Bóg Ci pomaga.

 Re: Chcę powrócić, ale kompletnie nie wiem jak.
Autor: joannaa (---.as13285.net)
Data:   2013-07-24 02:41

Tak, zdecydowanie modlitwa to dobra droga.

Gdy ja ileś tam lat temu zdecydowałam się na powrót, stwierdziłam, że muszę jakoś poznac temat, poznać to do czego chcialam wrócic. Poznać kto to taki ten Bóg i o co biega w tym Kościele. A jak poznać to zaczęłam czytać. PŚ i inne itp. Ale już bardzo wkrótce musiałam dojść do wniosku, że wciąż czegoś mi brakuje, że to nie ten rodzaj poznania bo przecież nie tylko o wiedzę mi chodziło. Wtedy wymyślilam, że może spróbuję modlitwy własnie. Nie na darmo się w końcu mówi, że modlitwa to rozmowa z Bogiem, pmyślałam, a jak wiadomo, bez rozmowy nie da się ani kogos poznać naprawde ani zbudowac jakiejś więzi tym bardziej. Tak sobie pomyslałam i zaczęlam.

Dodam tylko bo juz wystarczy tych wynurzeń ;-) , że rezultat przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Tak, to zdecydowanie dobra droga. Byle regularnie i nie tylko klepanie jakichś słów a prawdziwa... modlitwa serca, taka prawdziwa rozmowa ;-).

Pozdrawiam i powodzenia i wytrwałości gdy mnie pierwsza fascynacja i zapał (nie mam nic zlego na myśli ale po prostu to zawsze mija ;-( ), zyczę.

 Re: Chcę powrócić, ale kompletnie nie wiem jak.
Autor: na (---.zamosc.mm.pl)
Data:   2013-07-24 08:42

Wybrałam się na rekolekcje ignacjńskie, choć jeszcze wtedy nie wiedziałam co to za rekolekcje. Ale wspominam je, jako miejsce i czas poznawania Boga.

 Re: Chcę powrócić, ale kompletnie nie wiem jak.
Autor: KasiaM (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-25 14:38

Chyba zaczęłabym od pytania: Dlaczego odszedłeś?

Poprzednicy napisali - całkiem słusznie - o znaczeniu modlitwy.
Joanna dodatkowo podała przykład rozwiązanie jeśli powodem była nuda na modlitwie.
Ale powodów może być dużo i droga "powrotu" nieco inna w każdym przypadku.

Gośka1981 podała Ci listę działań "formalnych", które sprowadzą Cię na nowo do Kościoła. Ale przypuszczam, że w tym momencie to może być dość trudne (szczególnie Rachunek Sumienia) i przydałby się ktoś, kto pomoże zacząć...

Księża z niektórych zgromadzeń zakonnych (szczególnie Duszpasterze Akademiccy) są chyba w tym zakresie "bezpieczniejsi" niż "diecezjalni"... Nie wiem na czym to polega, ale osobiście jakoś wzbudzają we mnie większe zaufanie ;-)

Rekolekcji ignacjańskich teraz nie polecam. Nie na tym etapie. Ale później - jak najbardziej :-).

 Re: Chcę powrócić, ale kompletnie nie wiem jak.
Autor: Tomek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-25 20:01

Załóż i noś Cudowny Medalik.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: