logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: Marta (17 l.) (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2013-07-25 01:03

Witam....Jestem Marta, mam 17 lat...
Od 2 lat utrzymuje znajomość ze Świadkami Jehowy, nie mogę zrozumieć dlaczego oni są w tym głoszeniu 'Dobrej Nowiny' tacy wszystkiego pewni? Skąd ta mocna pewność....?
Dlaczego nieustannie atakują Kosciół Katolicki?
Wyśmiewają się np; Z Trójcy Świętej? I mówią że nie ma nic napisane na temat Trójcy Świętej w Bibli?
I Jehowi sprawili że nie chce do kościoła chodzić, nawet nie jestem w stanie się modlić.....
Kiedyś [do klasy 1 gimnazjum] byłam bardzo osobą wierzącą....chodziłam co niedziela do kościoła, modliłam się codziennie....
A teraz? Przez Jehowych straciłam sens chodzenia do Koscioła, częsciowo do modlitwy też....
[Nauczyli mnie się posługiwać Biblią]...
Jak odejść z tej sekty? Proszę o pomoc.....

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: Zbigniew (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-25 09:37

Witam!

Posługiwać się Biblią w sposób właściwy można doskonale w Kościele Rzymskokatolickim. Homilie, katechezy, rekolekcje, dni skupienia, rozważania w trakcie nabożeństw majowych, czerwcowych, różańcowych, grupy Odnowy w Duchu Świętym, Neokatechumenat, wiele, wiele innych, grupy katolickie poświęcone ściślej Pismu św., zakony i zgromadzenia poświęcone bardziej kontemplacji Biblii i jej głoszeniu (werbiści, paulini, dominikanie - czyli zakon kaznodziejski - żyć, nie umierać. Oferta jest niezmiernie bogata co do Biblii. Co ciekawe, wszyscy głoszą to samo Pismo św. i w ten sam sposób, kierowani jednym Duchem. To samo Pismo i w ten sam sposób, lecz jednocześnie bez nudy, bo za każdym razem pod nowym kątem.

Trzeba przyjść do Kościoła Katolickiego - tu jest impreza!

I jeszcze do tego TYSIĄCE plików video, np:
http://www.seminarium.paulini.pl/komentarze.html

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: polkck (---.kielce.hypnet.pl)
Data:   2013-07-25 10:46

Myślę, że powinnaś po prostu przestać się z nimi spotykać, pójść do spowiedzi i po prostu wrócić do Kościoła :)

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: Pectus (---.core.ynet.pl)
Data:   2013-07-25 11:30

Jeśli dostałaś od nich Biblię, to ją najlepiej schowaj w jakimś kącie i do niej nie zaglądaj. Kup sobie normalną - taką, która nie jest przez nich zmanipulowana. Jeśli chodzi o odejście, to nie mogę Ci pomóc, ale tutaj jest wielu inteligentów, którzy pomogą rozwiązać Ci ten problem.

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: Dorota (---.205.40.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-07-25 11:41

Definitywnie i jak najszybciej powinnas zerwac wszystkie kontakty z tymi osobami. Kiedys znalam osobę z Zrzeszenia Wolnych Badaczy Pisma Swiętego, jest to sekta podobna do Swiadków Jehowy. Oni mają specjalność do robienia wody z mózgu, posługują się przy tym Biblią, twierdzą ze tylko oni są w "prawdzie" itd. Nie ma najmniejszego sensu wchodzenia z nimi w polemikę czy dyskusje. Tobie bym radzila jak najszybszy powrót do Kosciola i sakramentów, zacznij od spowiedzi i Eucharystii. Zyczę pokoju serca.

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: KasiaM (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-25 14:20

Prawdę mówiąc nie do końca rozumiem jak głębokie jest Twoje zaangażowanie w ich struktury. Czy jest jakiś problem praktyczny, który uniemożliwia Ci zerwanie kontaktów?

Wrzuciłam zapytanie w Google i poniżej dołączam kilka kontaktów do instytucji, które mogą pomóc Ci odnaleźć się duchowo, ale też podjąć konkretne działania.
Wydaje mi się, że problem jest nie tyle z "odejściem od Jehowych" - co z "powrotem do Kościoła Katolickiego". To 2 różne rzeczy. Dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców.

Na podstawie strony: http://www.opoka.org.pl/varia/sekty/osrodkiinformacji.html
Poradnia Psychologiczno-Religijna, kancelaria par. św. Józefa, ul. Deotymy 41, 01-441 Warszawa
Ośrodek Informacji Dokumentacji i Badań Nowych Ruchów Religijnych i Sekt „Angelos" przy oddziale Stowarzyszenia „Civitas Christiana", ul. Wspólna 63 b, 00-687 Warszawa
Ruch Obrony Rodziny i Jednostki, ul. A. Krzywoń 6/124, 01-391 Warszawa

Ze strony prowadzonej przez dominikanów: http://badzwolny.eu/
ul. Dominikańska 2, 02-741 Warszawa
Dyżur: wtorek: 17.00 - 19.30*
Konsultacje telefoniczne: czwartek: 10.00 - 12.00
W innym czasie w miarę możliwości:
kom. 694 480 633
tel. 22 543 99 99
fax: 22 543 99 02
warszawa@badzwolny.eu

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: Piotr (---.centertel.pl)
Data:   2013-07-25 14:26

Trzeba powierzyć się Panu Bogu. Poczytać sobie o wychodzeniu z sekt w internecie. Bardzo dobrą odtrutkę na temat ww sekty publikuje katolickie czasopismo "Miłujcie się", www.milujcie.org.pl. Wreszcie są specjalistyczne ośrodki pomocy takie jak min. "Dominikański Ośrodek informacji o nowych ruchach religijnych i sektach".

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: Ata (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-07-25 15:01

Skontaktuj się z ośrodkiem informacji o sektach, tam Ci pomogą bo znają temat.
Adresy masz tu
http://www.badzwolny.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=91&Itemid=75

Pozdrawiam i odwagi Ci życzę bo łaska już Cie dotknęła i zaprasza Cię do powrotu.

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: marcla (78.10.146.---)
Data:   2013-07-25 15:23

Normalnie, WŁASNĄ WOLĄ. A co juz do nich przystapilas jako Swiadek czy po prostu z nimi duzo rozmawiasz, zapraszasz do domu?
Ja kiedys tez z nimi duzo rozmawialam, zapraszalam do domu. Ale jak zaczelam przedstawiac argumenty katolickie to nie przegadasz co ty! Mialam dosc dyskusji i ich wieczne racji, powiedzialam ze znalazlam swoja droge, pozostaje w swoim Kosciele i nie chce juz z nimi nic studiowac. Jeszcze przychodzili gadali, ale zawsze delikatnnie ich poganialam zamykajac drzwi pod nosem. Pozniej sie nawrocilam, poszlam na spowiedz generalna i tak trwam w naszym Kosciele do tej pory. Podjelam sluszna decyzje :)

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: Pani_Pedagog (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2013-07-25 15:47

Proponuję poczytać tutaj: http://www.milujciesie.org.pl/nr/zagrozenia_duchowe/apel_do_sumien_swiadkow.html
i tutaj: http://www.psychomanipulacja.pl/art/bylam-swiadkiem-jehowy.htm
Jest jeszcze wiele innych stron w internecie, które omawiają ten problem. Wystarczy poszukać.

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-25 16:23

Przeczytaj to świadectwo, zanim się całkiem zamotasz:
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=305931&t=305931

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: Andrzej2 (194.39.141.---)
Data:   2013-07-25 16:37

Dużo wpisów, ale jeszcze jeden: Świadkowie żerują na tym, że tak na prawdę nie znamy Pisma Św. No więc np. mówią że w PŚ nie ma nic o Trójcy Św - a przecież jest, i to w Ewangelii:
"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego."
Jest to z Mateusza, 28 rozdział, wers 19.
Ojciec, Syn, i Duch Święty to przecież Trójca Święta, co jasno jest napisane.
Jak sama widzisz (i czujesz) manipulują, i nawet im wychodzi - bo tak na prawdę katolicy nie znają Pisma Św, stąd nie potrafią się bronić.
Jak odejść z sekty?
Idź do spowiedzi, tam wszystko usłyszysz.

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: Ania (---.gl.digi.pl)
Data:   2013-07-29 13:42

Nie czytałam tej książki, więc osobiście polecić nie mogę, ale znalazłam książkę o Świadkach Jehowy z dobrą rekomendacją. To: "Kryzys sumienia", autor: Raymond Franz.
Mały link o książce:
http://www.tolle.pl/pozycja/kryzys-sumienia

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: Małgorzata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-31 22:54

Witam

Polecam książki O.Elizeusza Bagińskiego:
1.Świadkowie Jechowy
2.Siewcy kąkolu
3.Królestwo Boże w nauczaniu świadków Jehowy

Wydawnictwo Karmelitów Bosych
ul.Z.Glogera
31-222 Kraków

Można kupić lub wypożyczyć w bibliotece.
Pozdrawiam i życzę silnej woli.

 Re: Świadkowie Jehowy. Jak odejść z tej sekty?
Autor: monika (---.158.internet.malbork.pl)
Data:   2013-09-04 19:01

Też miałam z nimi kontakt. Nawet zostałam głosicielką, ale zrazili mnie do siebie. Zostałam źle potraktowana. Powiedziałam, że zero kontaktu. Oni tylko szukają naiwnych ludzi, zawsze można odejść. Powiedz "dość" i nie chodź tam więcej. Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: