logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ślub kościelny w Anglii.
Autor: Dorota (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-26 07:33

Dzień dobry,

W przyszłym roku zamierzam pobrać się ze swoim narzeczonym. Jednak kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać - Stephen jest Anglikiem mieszkającym w Niemczech, ja na razie mieszkam w Polsce a ślub chcemy wziąć w Anglii. Nie wiem z kim miałabym się skontaktować, żeby znaleźć księdza, żeby pomógł załatwić wszystkie formalności i udzielił nam ślubu. Może ktoś mógłby mi pomóc w tej sprawie. Z góry bardzo dziękuje.

Pozdrawiam,
Dorota

 Re: Ślub kościelny w Anglii.
Autor: Sowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-26 23:22

1. Należy wybrać miasto w Anglii.
2. W mieście należy wybrać kościół.
3. Potem należy udać się w rzeczonym kościele do biura parafialnego.
4. W sekretariacie należy uzgodnić termin z proboszczem.
5. Nawet w UK proboszcz powinien znać nieco prawo kanoniczne i zażądać odpowiednich dokumentów.
6. Dokumenty należy uzyskać we właściwych urzędach.

Porada gratis!

 Re: Ślub kościelny w Anglii.
Autor: Andrzej2 (83.238.194.---)
Data:   2013-07-26 23:43

Powodzenia! Ale nie zapominajcie, że to zobowiązanie - czy oby dobrze je rozumiecie, jak mieszkacie tak daleko, czy faktycznie chcecie być do końca życia razem.
Przepraszam że pytam wprost, ale ja nie chcę odpowiedzi, a tylko chcę abyście wszystko spokojnie rozeznali, co jest dla Was..

 Re: Ślub kościelny w Anglii.
Autor: Pax (---.ip.jarsat.pl)
Data:   2013-07-27 13:48

Kościół katolicki działa wszędzie na tych samych zasadach. Ksiądz, akt chrztu z Polski, dokumenty z urzedu stanu cywilnego itd.

 Re: Ślub kościelny w Anglii.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-27 16:24

Najlepiej się udać do kancelarii parafialnej (żeby się czegoś konkretnego dowiedzieć). Najlepiej z narzeczonym (żeby coś konkretnego załatwić, bo do ślubu trzeba dwojga). A ten Twój narzeczony to też tak nic nie wie? Niech też się nieco wysili, bo jak nie, to nie zasługuje na taką żonę, jak Ty. :)

 Re: Ślub kościelny w Anglii.
Autor: joannaa (---.as13285.net)
Data:   2013-07-28 03:59

Można albo slub konkordatowy albo cywilny w Registration Office i drugi w Kościele. Jesli tylko w Kościele to wtedy Certificate of No Impediment to Marriage plus tłumaczenie przez tlumacza przysięgłego dostarczyć księdzu a nie urzednikowi. Plus świadectwa chrztu rzecz jasna, dopytac o to czy nie musi byc jakoś niedawno wydane i o informację o bierzmowaniu. To tak ogólnie ale najlepiej dopytać we właściwym kościele. Mozna oczywiście zadzwonić ale może byc tak dziwnie bez ujrzenia człowieka w realu. Może rodzice/rodzina narzeczonego mogłaby się w realu skontrakotwać najpierw z księdzem z ich parafii (jesli sa katolikami oczywście) i uprzedzić o Waszym kontakcie telefonicznym/mailowym?

Nie moja sprawa ale czy ten angielski narzeczony nie wie nic czy tak mało się wczuwa... Tak sobie myślę, że jak wziąć slub, bez szczegółów a tak ogólnie to powinna być raczej chyba.... common knowledge dla obywatela danego kraju... dobra nie czepiam się...

Powodzenia i mądrych decyzji życzę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: