logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czuję, że powinnam mieć kilka tygodni odpoczynku.
Autor: wiesniak (---.jmdi.pl)
Data:   2013-07-26 19:50

Jestem osoba bardzo pracowita, od roku przezywam w pracy ostry stres, czego nastepstwem jest agresja, problemy ze spaniem, wypadanie wlosow, niepanowanie nad soba i moimi emocjami, ogromne zmeczenie, zmiany nastrojów, zle wyniki badan. Do jakiego lekarza powinnam sie udac z takimi problemami? Do internisty czy psychologa? Czuje, ze powinnam miec kilka tygodni odpoczynku bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac i traca na tym moi bliscy. Czy w takich przypadkach poproszenie o zwolnienie lekarskie jest w zgodzie z zasadami chrzesijanskimi? Czy nie jest to miganie sie od pracy?

 Re: Czuję, że powinnam mieć kilka tygodni odpoczynku.
Autor: wiesniara (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-26 20:43

Masz prawo do odpoczynku i do dbania o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, a jeśli nie jesteś w stanie, to może być pracoholizm i wtedy trzeba do psychologa. Najpierw odpocznij, a potem zobaczysz, jak będziesz się czuć dalej. Pan Jezus też odpoczywał.

 Re: Czuję, że powinnam mieć kilka tygodni odpoczynku.
Autor: Sowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-26 22:24

Zwolnienie - lekarz rodzinny.
Terapia - psychoterapeuta.
Urlop - szef.
Wybór należy do Ciebie.

 Re: Czuję, że powinnam mieć kilka tygodni odpoczynku.
Autor: Andrzej2 (83.238.194.---)
Data:   2013-07-26 23:32

Oprócz urlopu proponuję przemyśleć sobie co i jak w pracy - trzeba mieć dystans do sytuacji, osób, itp. Co z tego jak będziesz na np. urlopie, odpoczniesz, odprężysz się, a potem wrócisz do pracy, i znowu nie będziesz w stanie normalnie pracować, tylko z jakimś chorobliwym zaangażowaniem. W pracy to się robi swoje, a potem idzie do domu. Jak nie idzie zrobić swojego, to robić 8h i potem "nara!"
Ot i tyle.
Takie mamy czasy, tyle stresu, że koniecznością jest wyrobienie sobie umiejętności pewnego izolowania się.
PS Jak pójdziesz po urlop, i go nie dostaniesz, a potem pójdziesz na chorobowe, to nie jest to mile widziane.

 Re: Czuję, że powinnam mieć kilka tygodni odpoczynku.
Autor: paty (193.242.212.---)
Data:   2013-07-27 22:51

No radze jak najszybciej coś z tym stresem zrobić, ja taki stres przezywam od 5 lat i żałuję, że dopiero teraz zdecydowałam się na zmiany, nie wiem nawet czy nie jest za późno, bo zdrowie fizyczne i psychiczne na tym bardzo ucierpiało. Bierz zwolnienie lekarskie i wyjedź gdzieś nad morze, pomyśl o zmianie pracy.

 Re: Czuję, że powinnam mieć kilka tygodni odpoczynku.
Autor: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-28 09:39

Współczuję, wiem co czujesz. Myślę, że w takiej sytuacji zwolnienie lekarskie to nie jest miganie się od pracy, z tym, że możesz go nie dostać jeśli trafisz na lekarza, który uzna, że to tylko fanaberia. Najważniejsze, to pytanie, co zrobić na dłuższą metę, w pracy nie zawsze da się wprowadzić zmiany a rynek też jest trudny dzisiaj.

 Re: Czuję, że powinnam mieć kilka tygodni odpoczynku.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-28 11:55

"Czy nie jest to miganie sie od pracy?"

Duże problemy psychiczne też są chorobą (nie mówię o chorobach psychicznych, bo nie musisz ich mieć, ale problemy masz). Zbyt często o chorowaniu myślimy tylko jako o gorączce albo ranach. A mamy jedno ciało, problemy fizyczne i psychiczne wzajemnie na siebie oddziałują. Nie można więc jednych zostawić samopas, a zajmować się tylko drugimi.

Osobiście radziłabym najpierw wizytę u lekarza rodzinnego. Powiedz dokładnie jak jest. Jeśli uzna za słuszne, da Ci tydzień zwolnienia. Jeśli da jakieś lekarstwa, to spróbuj się do tego dostosować. Ale może lepiej, jak w tym wolnym czasie pójdziesz do psychiatry. Jeśli masz objawy zewnętrzne (wypadanie włosów itd.) to nie wiem czy psycholog pomoże. Psycholog nie jest lekarzem, on ma czas na gadanie :)) Jeśli jednak Twoje problemy na pewno biorą się z pracy (a nie z jakichś dawnych zranień, ukrytych spraw, które trzeba odszukać, odkryć), to psycholog może być bardziej potrzebny później, jak się podleczysz i trzeba będzie decydować co dalej z pracą. Tutaj chyba najpierw potrzebne są lekarstwa. No i dłuższe zwolnienie. Wydaje mi się, że lekarz rodzinny ma tutaj mniejsze możliwości, psychiatra - tak (długie zwolnienia z pracy bez szpitala i innej ciężkiej choroby). Natomiast proponuję zacząć od "normalnego" lekarza, bo może to jest zwyczajny brak czegoś w organizmie i on szybko może pomóc na te "złe wyniki badań" (nie wiem co szwankuje, mogą to być braki hormonalne). Poza tym, czasem jednak w pracy źle jest widziane zwolnienie od psychiatry, więc póki można to załatwić inaczej, to lepiej tak zacząć. Ale jeśli rodzinny lekarz wyśle do psychiatry - nie czekaj tylko natychmiast idź.

"Czy w takich przypadkach poproszenie o zwolnienie lekarskie jest w zgodzie z zasadami chrzesijanskimi?"
Czy chcesz zwolnienie, żeby sobie zrobić remont mieszkania? Przecież chcesz zwolnienie, bo nie masz siły. Chrześcijanin ma obowiązek się leczyć, bo to jest wypełnianie piątego przykazania. To jest obowiązek. Obowiązek wobec własnego życia nie może być sprzeczny z zasadami chrześcijańskimi.

 Re: Czuję, że powinnam mieć kilka tygodni odpoczynku.
Autor: Ania (---.gl.digi.pl)
Data:   2013-07-28 13:51

Myślę, że w takim przypadku kilka dni odpoczynku jest troską o zdrowie (jest przykazanie "nie zabijaj" - siebie też) i nie jest miganiem sie od pracy.
Warto podejść i do lekarza, i psychologa. A tak na marginesie, uważaj u psychologa na różne proponowane praktyki - obecnie w terapii, w psychologii znajduje się wiele praktyk które nie powinny się tam znaleźć - mam na myśli zagrożenia duchowe np.: Silva, Hellinger, joga i inne.
Dobrze "korzystać" z psychologa chrześcijańskiego.

 Re: Czuję, że powinnam mieć kilka tygodni odpoczynku.
Autor: ena (---.rudaslaska.vectranet.pl)
Data:   2013-07-29 08:56

Rozwiązaniem problemu zmęczenia i stresu w pracy jest wypoczynek. I nie jest to żadne miganie się od pracy sprzeczne z zasadami chrześcijańskimi, bo taka regeneracja sił jest potrzebna dla normalnego funkcjonowania i nawet mówił o tym Jezus o tym w Ewangelii. "A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco!». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. " (Mk 6,31). Teraz jest czas wakacyjny, czas gdzie zazwyczaj w pracy udzielany jest urlop, czy skorzystałaś z tego? By nie mieć żadnych oporów powiem, że to Kodeks Pracy zapewnia pracownikowi 10 dni roboczych (tj. pełne dwa tygodnie) nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego, a ogólnie tych dni do wykorzystania urlopu przysługującego przez prawo jest w zależności od lat pracy 20 lub 26 dni w roku, więc dość sporo tego jest, jest to prawem pracownika, też dla podniesienie efektywności ze względu na jego zdrowie by mógł odpocząć i zregenerować siły. Nie można mieć oporów biorąc urlop, lecz też trzeba go dobrze wykorzystać, najlepiej wyjeżdżając na łono przyrody na te dwa tygodnie, pracę zostawia się na boku i o niej nie myśli, patrząc w góry czy morze i odpoczywając. Dodam jeszcze, że na problem zmęczenia w pracy mogą być również pomocne ćwiczenia psychologiczne na odstresowanie, czy choćby zamówienie seansu w grocie solnej, a może przydatne wskazówki znajdą się w książce ks. Jarosław Tomaszewski "Wypalenie zawodowe"
http://sklep.wiara.pl/wypalenie-zawodowe

 Re: Czuję, że powinnam mieć kilka tygodni odpoczynku.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-31 13:36

Może takie rekolekcje? http://www.cadr.redemptor.pl/pl/56807/0/Pustelnia.html

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: