logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Gdańsk. Szukam cierpliwego, wyrozumiałego spowiednika.
Autor: Dawid (153.19.195.---)
Data:   2013-07-27 17:26

Cześć, to znowu ja.
Moja droga nawrócenia prosta nie jest, bywa ciężko, upadki także wciąż są, mimo wszystko cały czas staram się trwać w Bogu i nie zniechęcać się, ani na tychże upadkach za bardzo się nie skupiać.
Bardzo chciałbym się wreszcie wyspowiadać. Każdego dnia myślę, co by było gdybym to dziś pożegnał się z życiem i musiał w takim stanie stawić się przed Bogiem...Wiem, że nie ma co czekać.
Nie byłem u spowiedzi ponad 2 lata, przez ten czas jak już pisałem kompletnie się stoczyłem. Obawiam się jej trochę i nie chciałbym jej odbyć w pośpiechu na chwilę przed mszą u przypadkowego księdza. Stąd moje pytanie, czy ktoś może zna konkretnego księdza w Gdańsku, którego mógłby mi "polecić"? Takiego, który będzie miał czas by spokojnie najpierw porozmawiać o mojej sytuacji, który jest osobą wyrozumiałą i cierpliwą, który mnie nie zniechęci a podtrzyma w dobrej drodze (to niby oczywiste, że ksiądz powinien właśnie taki być, ale już naprawdę różnych na swojej drodze spotkałem). Jeśli nikt nie będzie mógł mi pomóc, to może ktoś mi podpowie w jaki sposób mogę poszukać takiego spowiednika (oczywiście oprócz modlitwy)?

 Re: Gdańsk. Szukam cierpliwego, wyrozumiałego spowiednika.
Autor: ktosia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-07-28 11:17

Witaj,
zaproponuję Ci br. Rafała z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, obecnie będącego na placówce w Gdańsku. W klasztorze jest tylko jeden br. Rafał więc na pewno znajdziesz jak jego będziesz chciał :) Był moim spowiednikiem i kierownikiem - szczerze "polecam" :D

 Re: Gdańsk. Szukam cierpliwego, wyrozumiałego spowiednika.
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-28 13:31

Znam takiego, ale myślę, że spokojnie możesz pójść do kościoła Sw. Mikołaja (Dominikanie, Gdańsk Główny) lub do kościoła sw. Krzyża (Jezuici, ul. Mickiewicza, Wrzeszcz) i tam po mszy podejść do któregoś z kapłanów i umówić się na rozmowę i spowiedź.

 Re: Gdańsk. Szukam cierpliwego, wyrozumiałego spowiednika.
Autor: anna (---.play-internet.pl)
Data:   2013-07-29 07:43

Polecam o. Marcina Jelenia u dominikanów. O. Marcin został właśnie przeniesiony do Gdańska, to bardzo "ludzki" kapłan.

 Re: Gdańsk. Szukam cierpliwego, wyrozumiałego spowiednika.
Autor: ? (---.bj.uj.edu.pl)
Data:   2013-07-29 08:11

Na stronie kapucynów w Gdańsku nie ma żadnego br. Rafała w spisie mieszkanców...
Chodzi o Rafała T., który dopiero w tym roku przeniósł się tam z Krakowa?

 Re: Gdańsk. Szukam cierpliwego, wyrozumiałego spowiednika.
Autor: ktosia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-29 21:41

do "?":
tak, chodzi o br. Rafała T. jest tam od lipca tego roku i na stronie gdańskiej nie ma go jeszcze w spisie ;) ale na stronie główniej kapucynów już jest przypisany do placówki w Gdańsku :)

pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: