logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Młoda dziewczyna zauroczona starszą kobietą.
Autor: Laura (---.centertel.pl)
Data:   2013-07-29 14:28

Nie wiem sama dlaczego tu piszę, ale może ktoś swoją odpowiedzią, jednym zdaniem, pomoże mi spojrzeć na mój problem z innej perspektywy. Otóż od dłuższego czasu jestem zauroczona pewną starszą kobietą. Można powiedzieć, że jest to znacznie więcej niż zwykłe zauroczenie. W zasadzie bardziej zakochanie trwające od wielu miesięcy. Nie wiem jak się tego pozbyć. Nawet nie mając kontaktu z tą osobą jest tak, że te uczucia czasami odchodzą i często powracają. Jak z tym żyć?

 Re: Młoda dziewczyna zauroczona starszą kobietą.
Autor: ya (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2013-07-31 11:31

A dlaczego chcesz się tego pozbyć? Jeżeli kobieta jest dobra, inspirująca itd. to korzystaj z tego, co może Ci dać. Ten zachwyt nie bierze się znikąd. Może ma w sobie coś czego Ci brakuje i za czym bardzo tęsknisz? Może jest w stanie Tobie to dać. Jeżeli skutki waszego kontaktu są pozytywne, to ja bym się nie opierała. Nie wiem ile masz lat, ale w trakcie dorastania dobrze jest móc zachwycić się starszą osobą tej samej płci, zobaczyć jakiś wzór, że można być wspaniałym człowiekiem. To jakaś zachęta na przyszłość.

 Re: Młoda dziewczyna zauroczona starszą kobietą.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-31 12:16

A ile masz lat, młoda dziewczyno? Jeśli -naście, to się tym nie martw. Psychologowie mówią, że młodzi ludzie często zakochują się w kimś tej samej płci, może nawet najpierw zakochują się w tej samej płci. Nie ma to jednak erotycznego wydźwięku. Ukochana nauczycielka, siostra zakonna, dla chłopców ukochany trener, ksiądz. Są gotowi w ogień skoczyć za nimi, ich zdanie jest najważniejsze, potrafią wszystko im podporządkować. Nie musi w tym być nic złego, to bardziej ideał do naśladowania, wdzięczność za to, że na mnie zwraca uwagę, potrzeba starszego przyjaciela. To coś pomiędzy pragnieniem miłości i przyjaźni. W tym wieku nie umie się dokładnie nazwać swoich pragnień i odczuć.
To samo mija.

Jeśli jednak jesteś już starsza, młoda ale dorosła - no trzeba te uczucia dokładniej przeanalizować. Aż do rozmowy z psychologiem włącznie. Skąd się te uczucia wzięły? Kiedy przychodzą? W jakiej formie? Czego od niej oczekujesz? Co Cię z nią łączy? Co to znaczy "starsza"? Czy odczuwałaś miłość swojej mamy? Czy wasze relacje są w porządku? Czy relacje z mężczyznami masz poprawne?

Jak z tym żyć? Zwyczajnie. Nie bać się tego i nie wyolbrzymiać. Nie pielęgnować. Mówią, że na najlepszym sposobem na zakończenie uczucia miłości jest małżeństwo ;))) Może więc w tym kierunku? Czy to jest realna znajomość? Możesz się umówić na spotkanie, pogadać, pobyć w jej towarzystwie? Realne spotkania pomogą odpowiednio nazwać co Cię z nią łączy. Zobaczysz w jakim kierunku to pójdzie. Wymyślone miłości olbrzymieją w naszej wyobraźni. Gdy się je dotknie - znajomość okazuje się zwyczajna. Zamiast więc cierpieć - czasem wystarczy dotknąć tę miłość. Jakby - zrealizować ją poprzez spotkania. Żeby nie pozostawała w sferze marzeń, bo wtedy wyobraźnia może ponieść.
Zorganizuj takie spotkanie, powód zawsze można znaleźć.

 Re: Młoda dziewczyna zauroczona starszą kobietą.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-31 15:37

Ile masz lat? Może to uczucie, które czujesz, nie ma podłoża seksualnego? Ostatnio bardzo dużo mówi się o zakochaniu, a nic nie słyszę o przyjaźni. A przecież prawdziwa przyjaźń między kobietami, jak i mężczyznami jest zjawiskiem znanym w tradycji naszej kultury. Pan Bóg powołał nas do bycia szczęśliwymi, a jest tak wtedy, gdy sami kochamy innych i jednocześnie czujemy się kochani. Nie zawsze jest to stan 1 : 1, czyli nie każdy, z tych, których kochamy, odwzajemnia uczucie. Na pytanie o to, jak żyć, zawsze jest jedna odpowiedź: powierzyć tę sytuację Panu Jezusowi Miłosiernemu i modlić się: Jezu, ufam Tobie.

 Re: Młoda dziewczyna zauroczona starszą kobietą.
Autor: Laura (---.play-internet.pl)
Data:   2013-07-31 19:30

Problem tkwi między innymi w tym, że moje fascynacje zawsze są związane z tą samą płcią. Jestem młoda, ale już dorosła. Niedawno skończyłam studia. Nigdy nie chciałam założyć rodziny, nawet nie mogłabym sobie wyobrazić tego, że bym chociaż kiedyś przez chwilę chciała. Ponadto nie pociągają mnie mężczyźni. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to jakieś zaburzenie, ale niestety nie mam motywacji tego zmieniać. Po prostu nie zależy mi na tym.

 Re: Młoda dziewczyna zauroczona starszą kobietą.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-01 11:52

Trzeba pisać wprost o co chodzi, bo takie ściemnianie zabiera komuś czas, a Tobie nic nie daje. Podejrzewasz siebie o homoseksualizm? O co naprawdę pytasz?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: