logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zobaczyłam przez przypadek 'nieodpowiedni obrazek'.
Autor: marta (---.231.19.210.koba.pl)
Data:   2013-08-29 10:53

Pewnego dnia ogladałam zwiastuny kinowe i gdy ogladałam jednen zwiastun pojawil sie "nieodpowiedni obrazek" ja widzac to od razu wyłączylam zwiastun. Pozniej szlam do spowiedzi i mialam to wyznac bo nie dokonca wiedzialam czym mam grzech ciezki lekki czy wgl go nie mam. Przy spowiedzi go nie wyznalam. Czy mam spowiedź świętokradzka?

 Re: Zobaczyłam przez przypadek 'nieodpowiedni obrazek'.
Autor: streetcleaner (---.internetia.net.pl)
Data:   2013-08-29 17:53

Według mnie to bardzo proste. Nie było aktu woli z twojej strony do popełnienia grzechu nieczystości, więc nie ma i samego grzechu.
Istotą grzechu np. w tym przypadku nie jest organoleptyczne zarejestrowanie jakiegoś obrazu, tylko właśnie świadomy akt wolnej woli w pewnym konkretnym kierunku.
Podobnie jak się nieświadomie pomylisz i w sklepie zapłacisz mniej za jakiś towar, nie znaczy, że złamałaś 7 przykazanie (pomijając oczywiście przypadek, w którym po fakcie istnieje możliwość naprawienia pomyłki, a świadomie już nie skorzysta się z niej).
pozdrawiam

 Re: Zobaczyłam przez przypadek 'nieodpowiedni obrazek'.
Autor: Iwona (---.30.120.74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-08-30 21:33

Spowiedź jest ważna.
To nie Twoja wina, że teraz na każdym kroku można natknąć się na takie obrazy. Nie chciałaś na to patrzeć i szybko wyłączyłaś, więc nie masz grzechu.
Tak powinien postąpić każdy, kiedy widzi takie rzeczy.

 Re: Zobaczyłam przez przypadek 'nieodpowiedni obrazek'.
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2013-08-30 22:30

Grzechem nie jest to, co zobaczy się przez przypadek. Chociaż akurat w "przypadek" nie bardzo wierzę, bo świadomie oglądałaś te "zwiastuny kinowe". Tu jest właśnie granica, którą tylko ty sama znasz: na ile to był "przypadek", a na ile uległaś pokusie oglądania czegoś, co nazywasz "nieodpowiednim". Jeślibyś oglądała takie obrazki, bo kusiło cię, by to zobaczyć, to jest grzechem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: