logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czuję bliskość duszy z bardzo grzeszną osobą.
Autor: anula (---.146.87.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-08-29 12:14

Witajcie, nie wiem jak to wytłumaczyć, ale od wielu lat czuję jakąś bliskość duszy z pewną osobą. Jest to osoba publiczna, z drugiego końca globu. Zypełnie inna niż ja, hedonista, być może nawet satanista, którego fajnką nie jestem, nigdy nie byłam, nie podoba mi się fizycznie, światoogląd kompeltnie inny, także nie wiem skąd mi się to wzięło i dlaczego akurat on, skoro jest wiele takich osón, a nawet i gorszych grzeszników, ale ze względu na to, że jest mi bardzo bliski chciałabym jego dobra. Chicałabym też go poznać, co jest oczywiście niemożliwe. Czasem szczególnie czuję potrzebę i olądam tę osobę w internecie, oglądam wywiady. Jest to osoba bardzo grzesznie żyjaca i chciałam się Was spytać czy jeżeli bym się za niego modliła, to czy to cokolwiek by zmieniło w jego życiu. Czy mogę go uchronić przed piekłem? Sama nie jestem gorliwą katoliczką, więc wiele nie ofiaruję, ale czy takie trochę ma sens?

 Re: Czuję bliskość duszy z bardzo grzeszną osobą.
Autor: Iwona (---.205.57.234.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-08-31 17:14

Każda modlitwa o czyjeś nawrócenie ma sens.
Pomyśl, dlaczego czujesz taką więź z tą osobą? Czy to nie sam Pan Bóg chciałby, abyś się za niego pomodliła? Może na całym świecie jest więcej takich osób i one też się pomodlą. Pewnie nie zmieni się od razu i nie zacznie być gorliwym katolikiem, ale może kiedyś, chociażby w godzinę śmierci zwróci się do Boga. I to właśnie może być Twoja zasługa, to właśnie Ty możesz przyczynić się do uratowania tej duszy.
Może jakąś krótką modlitwę zmów codziennie w intencji nawrócenia tej osoby. Tak jak potrafisz.
Takie trochę, ale dane z serca ma dużą wartość. Naprawdę.

 Re: Czuję bliskość duszy z bardzo grzeszną osobą.
Autor: b. (---.multi-play.net.pl)
Data:   2013-08-31 19:07

"Czy mogę go uchronić przed piekłem? Sama nie jestem gorliwą katoliczką, więc wiele nie ofiaruję, ale czy takie trochę ma sens?"
Chyba więc trzeba zacząć od modlitwy za własną osobę. Tu chodzi o jakieś zauroczenie. Może bardzo pragniesz miłości i przelewasz swoje uczucia na tę właśnie osobę. Zauroczenie to idealizacja. To nie jest prawda z tą bliskością duszy. Myślę, że to diabeł nas tak kusi wmawiając takie rzeczy. Gdy byłam nastolatką tak przeżywałam pierwszą miłość, że wydawało mi się, że człowiek którego spotkałam to właśnie moja bliźniacza dusza. To nie był człowiek od Boga, bo chciał zaproponować grzech. Myślę, że w Twoim przypadku też następuje kuszenie i tu trzeba powiedzieć wyraźnie NIE. Poprzez to zauroczenie możesz też sama zafascynować się światem mrocznym i złym. Później są poważne konsekwencje. Wiem, że nie będzie Ci łatwo wyrzucić tę osobę z głowy, dlatego najlepiej powierzyć ten problem przy spowiedzi.

 Re: Czuję bliskość duszy z bardzo grzeszną osobą.
Autor: Andrzej2 (83.238.194.---)
Data:   2013-08-31 19:48

Trochę ma sens, a zwłaszcza modlitwa. Kiedyś Pan Jezus dostał od uczniów parę chlebów, i dwie ryby, i nakarmił tym tłum ludzi. A więc trochę ma sens, i tak naprawdę jeśli Pan Bóg dostanie od nas choć trochę - to juz jest dużo. Niepokoję się tylko tym co piszesz - czuję bliskość, czytam wywiady - czy oby nie jesteś w błędzie. Czy oby nie jest to jakis błąd. A nawet uważam, że właśnie tu coś jest nie tak. Jeśli możesz, z odpowiednią osobą (Kapłan?) porozmawiaj o tym.

 Re: Czuję bliskość duszy z bardzo grzeszną osobą.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-09-04 11:28

Z twojego postu wnioskuję, że za dużo siedzisz w internecie. W świecie wirtualnym nie można naprawdę być blisko kogoś, a już na pewno nie poznaje się jego duszy. Trzeba odróżnić ten świat od świata realnego. Radziłabym ci więcej przebywać dalej od komputera, a bliżej ludzi.
Oczywiście jeśli masz natchnienie, by modlić się za kogoś, to zachęcam cię do modlitwy o nawrócenie grzeszników dla żywych i o wieczny odpoczynek za dusze w czyśćcu cierpiące.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: