logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boję się, że ważne sprawy w życiu za późno zrozumiem.
Autor: mmm (---.18.199.109.static.rdi.pl)
Data:   2013-08-29 18:14

Co mnie ostatnio prześladuje, to fakt, że całe życie się czegoś uczymy; nawet w tym sensie, że zapominamy o czymś i na nowo uczymy się w późniejszych etapach życia. Czytam książki, oglądam wartościowe filmy i czegoś cały czas się dowiaduję :)
Uważam, że za bardzo chcę kontrolować swoje życie. Najchętniej to posiadłabym całą wiedzę, a dopiero potem zaczęłabym żyć ;) Przykład: w książce "Wichrowe wzgórza" ... (tak, nawet w takiej) przeczytałam zdanie, które do mnie dotarło :" Jak mogłaś zdradzić swoje serce?" Niby oczywiste, ale dopiero teraz rozumiem. I boję się, że ważne sprawy w życiu za późno zrozumiem, z czymś nie zdążę, coś przeoczę, coś zepsuję.

 Re: Boję się, że ważne sprawy w życiu za późno zrozumiem.
Autor: eM. (---.tktelekom.pl)
Data:   2013-09-01 00:02

I co w zwiazku z tym? :) nie przejmuj sie tym za duzo, pamietaj ze jestesmy tylko ludzmi, zaden z nas nie posiadl pelnej wiedzy, te ma tylko Wszechmogacy. I On rozumie nasze ograniczenie i nie wymaga od nas niemozliwego. Pamietaj o tym zdaniu - mylic sie jest rzecza ludzka. Tylko swiadoma i zawiniona ignorancja moglaby byc czyms niewlasciwym. Ale nie nasze pomylki. Czasem wydaje nam sie ze jestesmy tacy madrzy, mamy tyle wiedzy, ze jestesmy AZ ludzmi, tymczasem okazuje sie ze jestesmy TYLKO ludzmi :-)

 Re: Boję się, że ważne sprawy w życiu za późno zrozumiem.
Autor: Śćondarzeb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-09-01 14:05

Czegoś wartościowego można się nauczyć przede wszystkim na błędach, jak z czymś nie zdążysz, coś przeoczysz, coś zepsujesz.

 Re: Boję się, że ważne sprawy w życiu za późno zrozumiem.
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-09-01 17:28

Lęk nie jest owocem Ducha, ale podszeptem Złego. Módl się o wyzwolenie z tego lęku, bo nie jest racjonalny. Nigdy nie zdołamy pojąć i zrozumieć wszystkiego w życiu.

 Re: Boję się, że ważne sprawy w życiu za późno zrozumiem.
Autor: Gosia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-09-04 12:22

Przypominasz mi trochę bliską koleżankę, która też ma taki głód wiedzy, sam w sobie bardzo przecież piękny, ale prowadzi ją na pewnego rodzaju manowce. Starannie wybiera sobie osoby, z którymi chce się przyjaźnić. Muszą się one odznaczać odpowiednim intelektem, wykształceniem i kulturą bycia. (Niby to normalne, że przyjaźnimy się z osobami podobnymi sobie, ale wierz mi, poczułam się głupio, gdy mi powiedziała, że mnie sobie wybrała, a innej osoby unikała, bo nie chciała być jej koleżanką, i już.) Nie pozwala sobie na odkrywanie własnych emocji, bo ktoś mógłby ja wziąć za egzaltowaną i mało inteligentną. Swoje zachowanie cały czas kontroluje, czy aby nie wypadła głupio. Jest przy tym ciepłą i oddaną przyjaciółką i naprawdę nie sposób było jej nie polubić. Jednak dążenie do takiego wizerunku odbiera jej wiele radości, swobody, spontaniczności. I były sytuacje, kiedy mi tego zazdrościła. Mam nadzieję, że Ciebie ten problem nie dotyczy, bo piszesz, że za bardzo chcesz kontrolować swoje życie. Trzymaj rękę na pulsie aby nie wpaść w pułapkę samokontroli... Poza tym podpisuję się pod tym co mówi yeah.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: