logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co na pierwszym miejscu: rodzina czy prawda?
Autor: sielanka (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-09-09 12:16

Jak Bóg będzie na pierwszym miejscu, to wszystko inne też. To prawda. U mnie Bóg jest na pierwszym miejscu, nie wiem co postawić na drugim.
Mój mąż oszukuje ludzi. Obiecuje wykonanie usług, pobiera zaliczkę, następnie próbuje te usługi wykonać, ale przez swoją niekompetencję często wszystko zawala. Mieszkamy zagranicą. Jestem jego tłumaczką. Mówię tym ludziom, to co on mi każe (bo w firmie pracujemy razem, a on jest moim szefem), później się za niego tłumaczę. Jestem zła na męża, że każe mi kłamać. On mówi,że to nic nie szkodzi. Teraz nie podejmę pracy gdyż mamy 3 małych dzieci, więc te męża oszustwa to jedyna metoda na przetrwanie. Jak zaczynaliśmy współpracę byłam przekonana,że on pracuje uczciwie, a błędy popełnia rzadko. Teraz tylko udaje mu się dobrze wykonać 1 rzecz, na 10 obiecanych. Zaczynam czuc się współwinna. Nie chcę okłamywać i naciągać ludzi. Ksiądz w parafii uważa,że najważniejsza jest rodzina i mam być pomocą dla męża. Zona powinna być posłuszna, a nie dawać jeszcze większy ból głowy. Ja już próbowałam mówić mężowi,żeby zmienił taktykę, kłóciliśmy się wiele razy jak zawalił pracę. Zaczął nawet wracać na noc do tesciowej, bo nie mógł sluchać moich oskarżeń. Tracę rodzinę. Co postawić na drugim miejscu? Męża i dalej okłmywać ludzi, czy prawdę i zniszczyć rodzinę?

 Re: Co na pierwszym miejscu: rodzina czy prawda?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-09-14 20:47

A dlaczego on tą pracę zawala? Może ma jakieś problemy ze sobą? Może powinien wybrac się do psychologa?

 Re: Co na pierwszym miejscu: rodzina czy prawda?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-09-14 21:52

A maz nie moze zostac z dziecmi, podczas gdy Ty bys poszla do pracy? Albo: przebranzowic sie na cos innego?

 Re: Co na pierwszym miejscu: rodzina czy prawda?
Autor: sielanka (92.58.92.---)
Data:   2013-09-15 09:19

Nie, bo robi to od 15 lat i nic innego nie umie. Czuje się dumy firmy, dużo w nią zainwestował. Próbowałam go do tego namówić, ale powiedział ze nie.

 Re: Co na pierwszym miejscu: rodzina czy prawda?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-09-15 10:50

Czy Ty aby juz o to nie pytalas kilka miesiecy temu? Byla tu jakis czas temu łudząco podobna historia z mężem-prawnikiem. Gdzies pomiedzy listopadem 2012 a marcem 2013, poszukaj sobie.

Na Twoim miejscu poszukalabym pracy i przestala przykladac reke do jego machlojek, a maz niech siedzi z dziecmi, skoro jest zawodowo nieudolny - czy mu sie to podoba, czy nie. Nawiasem mowiac, postaralabym sie o rozdzielnosc majatkowa. Jak ktos mu wytoczy proces o odszkodowanie, to znajdziecie sie w dramatycznej sytuacji, zdajesz sobie z tego sprawe? Moj ojciec tak umoczyl rodzine na setki tysiecy zlotych.

 Re: Co na pierwszym miejscu: rodzina czy prawda?
Autor: Piotr (---.echostar.pl)
Data:   2013-09-16 00:24

Moim zdaniem powinnaś postawić na prawdę. To trudne, ale prawda wyzwala.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: