logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 'Szatan mnie oszukał' zamiast 'obraziłam Boga'.
Autor: Izabella (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2013-12-05 16:01

Na poczatku mówie nie, że Pana Boga obraziłam grzechami ale, ze szatan mnie oszukał w tej sprawie czy w innej? Czy to prawidłowo?

 Re: 'Szatan mnie oszukał' zamiast 'obraziłam Boga'.
Autor: Hanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-05 16:23

Pierwsze, co mnie uderza w takim ujęciu, to przesunięcie odpowiedzialności.
Nie ja zawiniłam, ale on mnie zwiódł. To już było, tak mówiła Ewa w raju, nie przyznając: to moja wina. To nie ja, to on...

 Re: 'Szatan mnie oszukał' zamiast 'obraziłam Boga'.
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-05 16:43

"Wąż mnie zjadł i zjadłam"?
Słabe usprawiedliwienie w świetle faktu posiadania rozumu i wolnej woli. "To nie, ja to przez Piotrka" - tak się tłumaczy mój 4,5-letni syn, opowiadając o karze w przedszkolu. Od dorosłego chrześcijanina, zaangażowanego od wielu lat w formację duchową, można wymagać stanięcia z pokorą w całkowitej, bolesnej prawdzie. Zgrzeszyłam, koniec, kropka. Bóg przecież wie, że szatan kusi.

 Re: 'Szatan mnie oszukał' zamiast 'obraziłam Boga'.
Autor: u (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-05 17:45

Twoje podejście jest wygodne. Ja bym nie miała grzechu, gdybym myślała tak, jak Ty, Izabello :) Ale mamy się trzymać Boga, a nie rozmawiać z Szatanem. Szatan zawsze nas przechytrzy w dialogach. Szatan zawsze pokazuje pozorne dobro, bo na zło trudno kusić. Normalnie szukamy jakiegoś dobra, prawda?
Ale nawet psychologia mówi, że żyjemy tak, jak chcemy? To od nas zależy, co zrobimy z naszym życiem.

 Re: 'Szatan mnie oszukał' zamiast 'obraziłam Boga'.
Autor: Maggy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-12-05 19:19

A ja widzę, że bardzo Cię kręcą szatańskie sprawy. Tak jakbyś miała na tym punkcie jakiegoś ".......", Izabello. Serio. A nie lepiej by było jakbyś tak bardziej skupiła się na Bogu, co? Na Jego dobru, Jego łasce, Jego łagodności, miłosierdziu. Ciągle o tym szatanie tu piszesz, dzieląc się niezwykłymi "odkrywczymi" myślami dotyczącymi życia innych kierujących się "podszeptami zła". Coś tu jest nie tak, Izabello. I nie piszę tego opierając się o ten wątek ale o kilku innych mailach wcześniej przez Ciebie tu napisanych. Zwróć oczy bardziej w stronę Boga.

 Re: 'Szatan mnie oszukał' zamiast 'obraziłam Boga'.
Autor: xc (---.204.112.110.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-12-05 22:30

Pisałem już kiedyś tu, że mordercy z Rwandy tłumaczyli się przed trybunałem, że oni są w zasadzie porządni ludzie ale to szatan, to on ich opętał, pchnął do złego. Przepraszam za takie porównanie ale chodzi mi o pewien sposób myślenia. Odrzucenie odpowiedzialności za swoje czyny i zaniechania. Abstrahowanie od tego, że istnieje coś takiego jak wolna wola, sumienie, rozum, zdolność do rozróżniana złego i dobrego, wychowanie, tradycja, etyka, wiara, Słowo Objawione, Magisterium i tak dalej.
Miejmy odwagę spojrzenia w lustro. Zerknijmy do Drugiej Księgi Samuela i poczytajmy o Dawidzie. Tym dumnym i pyszałkowatym królu, który miał odwagę przyznać się przed samym sobą: zgrzeszyłem. I poprosić o łaskę Sędziego Najsprawiedliwszego. I Sędzia nad Sędziami powiedział mu ustami Natan: "Będziesz żył".

Nie wiem co tam Pani zrobiła. Nie moja sprawa. Sam mam dość "za pazurami". Słowa te kieruję także do siebie samego.

 Re: 'Szatan mnie oszukał' zamiast 'obraziłam Boga'.
Autor: Sawoj (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-07 21:07

Izabello, w Twym powiedzeniu widzę błąd logiczny. Przecież szatan jest ojcem kłamstwa, więc zapytałbym - JAK on mógłby Cię NIE oszukać? Szatan jest bardzo inteligentny, ma przecież ta samą naturę, co Aniołowie. W przeciwieństwie do Aniołów - gardzi człowiekiem, a w szczególności tymi - przepraszam za określenie - idiotami, którzy próbują mu służyć żyjąc na ziemi, licząc na to, że potraktuje ich w szczególny sposób po śmierci. hm... i TU - mają rację. Potraktuje ich szczególnie, to znaczy udręczy ich znacznie więcej, niż "zwykłych potępionych".... "Odwdzięczy się" im tak, jak tylko potrafi. A w życiu szatan bywa znacznie bardziej podstępny niż możesz sobie wyobrazić....
I pamiętaj, on nami wszystkimi bezgranicznie GARDZI.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: