logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie mam żadnych zainteresowań. Co zrobić z życiem?
Autor: Ona (---.unity-media.net)
Data:   2013-12-06 16:36

nie wiem, co zrobic ze swoim zyciem - nie mam zadnych zainteresowan, w niczym nie jestem jakas dobra, nie wiem na jakie studia isc... jestem zalamana tym. dodatkowo zrobilam sobie po liceum gap year, wlasnie zeby przemyslec wszystko i nie wiem czy to nie byl blad... czuje, ze zmarnowalam sobie zycie przez to

 Re: Nie mam żadnych zainteresowań. Co zrobić z życiem?
Autor: u (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-10 16:36

Bierz się za siebie. Dołowanie się do niczego Cię nie doprowadzi. Może warsztaty w Wojewódzkim Urzędzie Pracy? Może tamże Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych? Może psycholog, jeśli trudno Ci się pozbierać?
Zainteresowania chyba jakieś masz, ale pewno nie umiesz ich nazwać.
Po liceum rok, to chyba jeszcze nie masz tylu lat, żeby twierdzić, że zmarnowałaś swoje życie. To dopiero początek życia.
Aha, i warto rozpocząć solidną modlitwę o dobry wybór zawodu i stanu życia.
Do roboty :)

 Re: Nie mam żadnych zainteresowań. Co zrobić z życiem?
Autor: Jan (---.161.63.74.static.lyse.net)
Data:   2013-12-10 19:29

Dobry Wieczór,

Każdy młody człowiek staje na takich rozstajach dróg, wiem bo też byłem w podobnych czasach z innymi problemami które prowadziły w czarną otchłań, problemy są i będą czy mamy naście lat czy też czas nam się kończy, ale wiem jedno ze należy w przyszłość patrzeć z nadzieją mimo ze teraz tu i w tym czasie jest przygnębienie i smutek, nie mów ze zmarnowałaś coś a choćby nawet to pomyśl ze to głupstwo, Twój ce to żyć każdym dniem który zawsze przynosi nadzieje, również jestem przekonany ze jesteś dobra we wszystkim co robisz, tylko nie znalazłaś tego co chciała byś robić. Po pierwsze musisz to lubić, to może być jakaś pasja jakieś hobby, możesz wybrać sobie jakikolwiek kierunek, iść do szkoły, czy na kurs, wszystkiego można się nauczyć i we wszystkim czemu się poświęcisz osiągniesz sukces. Jest to trudne ale wszystko wymaga pracy, Proszę zaufaj dobru które mieszka w tobie, uśmiechnij się do dnia następnego, po prostu wstań przed wschodem słońca i wyjdź powitać dzień by pierwsze jego promyki o tworzyły twoje serce. Pomyśl ile istnień żyje w okół i nie mają tej szansy by budować swoje marzenia a żyją i cieszą się każdym wschodem słońca. Na wieczór przypomnij sobie wszystkie drobne dobre rzeczy które się w okół ciebie wydarzyły to jest nadzieja dnia codziennego ukryta w uśmiech dziecka, w śpiewie ptaka czy po prostu w promieniu słońca. Pozdrawiam

 Re: Nie mam żadnych zainteresowań. Co zrobić z życiem?
Autor: Franciszka (---.31.92.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-12-10 22:19

Ja też zrobiłam sobie taki "year", tylko dopiero od ciebie dowiedziałam się, że to tak się nazywa. To nie ma nic wspólnego z marnowaniem sobie życia. Proponowałabym ci wyjechać z domu na kilka dnia, a jednocześnie skorzystać w porady kogoś, kto umie pomóc w takich sytuacjach, jak twoja, np. Warsztat "Sama - jak podjąć wyzwanie"? Warsztat skierowany jest do kobiet, które doświadczają samotności i pragną twórczo odpowiedzieć na to wyzwanie. Czy sama oznacza samotna? Gdzie jest moje miejsce? Jak mogę żyć pełnią? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z życiem w pojedynkę będziemy poszukiwać podczas trzydniowej podróży w głąb tajemnicy siebie. Warsztat adresowany jest do kobiet w wieku do 35 lat.
Termin: 10-12.01.2014; miejsce: Warszawa-Falenica
Koszt: ofiara
Więcej na http://eccc.pl/i/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=80&Itemid=57&lang=pl

 Re: Nie mam żadnych zainteresowań. Co zrobić z życiem?
Autor: marta (---.derkom.net.pl)
Data:   2013-12-11 00:44

Wiesz, ja próbuję różnych rzeczy, do śmiesznych odkryć dochodzę i dalej szukam.
Módl się i działaj.

 Re: Nie mam żadnych zainteresowań. Co zrobić z życiem?
Autor: andrzej (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-12-11 01:50

...przejrzałem odpowiedzi na Twój list - bardzo mądre, a to, że napisałaś, podzieliłaś się z innymi swoim problemem to świetnie, to początek Twojej zmiany, przeczytaj jeszcze raz odpowiedzi, i wybierz sama, to, co najbardziej odpowiada Ci i co po zastosowaniu prawdziwie pomoże - naucz się od dziś czytać sygnały, które do Ciebie są kierowane tu i teraz, specjalnie do Ciebie, sygnały, rady, wskazówki, abyś była mocniejsza, wytrwalsza, abyś wiedziała więcej, sygnały które naprowadzają Cię na drogę, na której będzie Ci lepiej. Masz zadanie - dobre, piękne zadanie na tym świecie, bo zostałaś powołana do życia, do radości, a nie do smutku i zamartwiania się, nie bój się śmiało spojrzeć w przyszłość, uwierzyć w siebie, masz wiele, być może ukrytych i nieuświadomionych zdolności, zainteresowań, nie wmawiaj sobie niczego, odkryj w sobie nowe, ciekawe naturalne siły i wartości, - a ponieważ jest to forum katolickie, powiem na koniec, że za tym wszystkim stoi Twój Stwórca, który Ciebie po imieniu wezwał do życia na tym świecie. A studiami się nie przejmuj, studia czasem pozornie oddalone od zainteresowań mogą prowadzić Cię do czegoś, dobrego, czego się nie nawet nie spodziewasz:) pozdrowienia. A.

 Re: Nie mam żadnych zainteresowań. Co zrobić z życiem?
Autor: wiktoria (62.32.222.---)
Data:   2013-12-11 11:50

A w którym roku zdałaś maturę? w 2013? Czy w 2012?

 Re: Nie mam żadnych zainteresowań. Co zrobić z życiem?
Autor: Ona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-11 22:14

w 2013 roku zdałam mature

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: