logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: AsiaBB (---.31.151.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-12-09 11:02

1. Kochani, czy ktoś z was nosi medalik szkaplerzny Św. Michała? Chciałabym taki kupić, najlepiej srebrny, ale nie mogę znaleźć w necie.
2. Mam też pytanie odnośnie nałożenia medalika, czy może to zrobić każdy ksiądz, którego poproszę? Dzięki, pozdrawiam

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: moderator (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-09 11:04

Zachęcam do zapytania na:
www.michalici.pl
www.michalitki.pl

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: AsiaBB (---.31.151.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-12-09 11:13

Dziękuję proszę Księdza za linki - zajrzałam tam, czyli po prostu nici z noszenia szkaplerza.

-------

Proszę :)
Czy michalici odpisali Pani, że nie jest to możliwe?
moderator

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-09 17:09

Statut Szkaplerza św. Michała Archanioła:
(...)
IV UDZIAŁ W DOBRACH DUCHOWYCH

§ 6
Po odpowiednim przygotowaniu Szkaplerz św. Michała Archanioła może przyjąć każdy katolik.
Ceremonii błogosławieństwa i nałożenia szkaplerza może dokonać ksiądz Zgromadzenia św. Michała Archanioła lub inny prezbiter delegowany przez Zgromadzenie.

§ 7
Osoby przyjmujące Szkaplerz mają udział w dobrach duchowych Zgromadzeń św. Michała Archanioła.

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: AsiaBB (---.205.36.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-12-09 18:04

Nie odpisali, że nie jest możliwe, znalazłam tekst przytoczony przez Bogumiłę. Nie mam pojęcia, gdzie znaleźć "księdza Zgromadzenia Św. Michała Archanioła lub innego prezbitera delegowanego przez Zgromadzenie", ani tym bardziej nie mam możliwości uczestniczyć w tym przygotowaniu, na które przypuszczam, że musiałabym dojechać gdzieś w Polsce, bo w mojej okolicy tego Zgromadzenia nie ma. Ale dziękuję. Może kiedyś się uda z tym szkaplerzem.

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-09 18:54

1. Peregrynacja figury św. Michała Archanioła
20-22 grudnia 2013 (pt-sb-ndz) IV Niedziela Adwentu
Kraków, par. Matki Bożej Pocieszenia, ul. Bulwarowa 15a
rozpoczęcie godz. 17.30, zakończenie Msza o 18.00
w programie: przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła
Może coś znajdziesz bliżej: http://michalici.pl/peregrynacja_plan#tabelka

2. Księża Michalici i Sekretariat Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Gargano zapraszają wszystkich przynależących i chcących należeć do Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła na weekendowe dni skupienia.
II sesja 23-25 maja 2014 r. Rycerka Górna k/Żywca – temat: „Ojciec Pio, aniołowie, modlitwa i pokora” prowadzi ks. prof. Wojciech Zyzak (Dom Rekolekcyjny, Rycerka Górna 147, 34-370 Rajcza)

Klasztory michalitów chyba najbliższe Twojemu miejscu zamieszkania

Wyższe Seminarium Duchowne Księży Michalitów
ul. Kazimierza Wielkiego 95
30-074 Kraków
tel. (0-12) 637 1257

Ośrodek wczasowy „Michael - Dom Rekolekcyjno - Wypoczynkowy”,
ul. Rycerka Górna 147, 34-370 Rycerka
Prowadzony przez Zgromadzenie św. Michała Archanioła

Siostry michalitki:
30-694 Kraków; ul. Kosocicka 38a; tel. +48126581195
30-837 Kraków; ul. Aleksandry 1; tel. +48126580350
32-020 Wieliczka; Pawlikowice 1; tel. +48122783415

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2013-12-09 20:18

Noszę i bardzo cenię. Został uroczyście nałożony przez Kapłana w czasie Odpustu Parafialnego 29 września br.

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: AsiaBB (79.139.65.---)
Data:   2013-12-09 20:41

Dzięki Bogumiła, zamówiłam w sklepie internetowym w końcu, okazało się też, że jak poszperałam, to u mnie w parafii jest rycerstwo Św. Michała Archanioła, a ksiądz, który to prowadzi, niedługo przyjdzie do mnie po kolędzie, to go zapytam. Nie wiem czemu, ale poczułam wezwanie do noszenia szkaplerza. Jak niedawno była peregrynacja figury, to nie chciałam przez wielkie "nie", bo nie, tak samo miałam przy duchowej adopcji - rety, jak ja dam radę odmawiać codziennie 10 różańca i o tym pamiętać? Dziś jestem zaangażowana nie tylko w tę adopcję ale i odmawiam nowennę pompejańską, gdzie różańce są trzy, a nie tylko jedna dziesiątka i to nie jest żaden problem. Pan Bóg zawsze ma na dzień dobry moje "nie", ale jak widać, Jemu się nie da powiedzieć "nie". Pozdrawiam

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: Margola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-12-09 22:50

Asiu, tak czy siak będziesz musiała się spotkać z michalitą, który musi nałożyć Szkaplerz. W Krk najlepiej to zrobić u pallotynów podczas peregrynacji figury św. Michała Archanioła, ewentualnie udać się na Kazimierza Wlk. Zostałaś porwana przez św. Michała Archanioła, gratuluje, też jestem Jego fanką ;-)
Tak przy okazji, u pallotynów niedługo 17-19.12 będą rekolekcje "Któż jak Bóg" z Lechem Dokowiczem, na które baaardzo warto się wybrać.

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: AsiaBB (---.181.163.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-12-10 00:36

Jeśli nie może nałożyć mi go ksiądz opiekun rycerstwa Św. Michała Archanioła, to niestety obawiam się, że zamówiony medalik będzie sobie leżał w szufladzie, bo na jego zakup wydałam ostatnie pieniądze i funduszy na wycieczki choćby pod Żywiec niet.

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: u (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-10 16:39

Asia BB, nie rozpaczaj na zapas, tylko módl się, zapytaj tego księdza. Idziemy do przodu :)

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: AsiaBB (---.30.51.43.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-12-11 09:43

Ale ja wcale nie rozpaczam :) Jak Św. Michał Archanioł będzie chciał, żebym nosiła Jego medalik, to tak się stanie, choćby się paliło i waliło. Bóg się nie przejmuje naszymi ludzkimi ograniczeniami. A jak nie będzie mi dane, to kawałek srebra będzie leżał w szufladzie. Zawsze to jakiś majątek :P

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: u (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-11 17:23

Cieszę się, Asiu BB :)

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: Agnieszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-19 13:42

Podczas peregrynacji Figury Św. Michała Archanioła będzie możliwość przyjęcia szkaplerza z rąk Michaelity. Przyjęłam w Krakowie na Szklanych Domach w sierpniu 2013. Nie martw się tylko przyjdź. W internecie znajdziesz program. A w pierwszy wtorek o 16 u Michaelitów w Krakowie przy ul. Kazimierza Wielkiego są nabożeństwa ku czci Tego Archanioła. Warto przyjść i odmłodzić trochę uczestników bo młodych bardzo mało przychodzi.

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: Teresa (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2017-02-11 23:39

Taką informację znalazłam na stronie: (klik).
"Głównym ośrodkiem szerzenia kultu św. Michała Archanioła w Polsce znajduje się w Markach k. Warszawy. Szerszych informacji osobom zainteresowanym udzieli, a także wyśle szkaplerz bądź medalik: Sekretariat Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Gargano, al. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki."

 Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: dorota (---.244.187.85.tvkhajnowka.pl)
Data:   2017-12-29 12:50

czy ktoś może konkretnie podać sklep gdzie można kupić medalik szkaplerzny św. Michała Archanioła, bo sam medalik św. Michała Archanioła to nie szkaplerz? Proszę pomóżcie- dzwoniłam do michalitów ale tam cały czas nikt nie odbiera.

--------

ze strony http://michalici.pl/szkaplerz

Głównym ośrodkiem szerzenia kultu św. Michała Archanioła w Polsce znajduje się w Markach k. Warszawy. Szerszych informacji osobom zainteresowanym udzieli, a także wyśle szkaplerz bądź medalik: Sekretariat Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Gargano, al. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki.

moderator

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: Renata Sidor (---.02-437-6b6c6d10.cust.bredbandsbolaget.s)
Data:   2018-03-07 23:23

Witam
Chcialabym zamowic szkaplerz sw.Michala Archaniola

---------

ze strony http://michalici.pl/szkaplerz

Głównym ośrodkiem szerzenia kultu św. Michała Archanioła w Polsce znajduje się w Markach k. Warszawy. Szerszych informacji osobom zainteresowanym udzieli, a także wyśle szkaplerz bądź medalik: Sekretariat Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Gargano, al. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki.

moderator

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: Anna (---.centertel.pl)
Data:   2021-03-20 23:24

Chcialabym kupic 5 szkaplerzy sw Michala Archanioła:

-----------

ze strony: https://michalici.pl/patron

Głównym ośrodkiem szerzenia kultu św. Michała Archanioła w Polsce znajduje się w Markach k. Warszawy. Szerszych informacji osobom zainteresowanym udzieli, a także wyśle szkaplerz bądź medalik:

Sekretariat Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Gargano,
al. Piłsudskiego 248/252,
05-261 Marki

tel. 513 288 993
e-mail: peregrynacja@michalici.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek: 8.30-15
Wtorek: 8.30-15
Środa: 8.30-15
Czwartek: 8.30-15
Piątek: 8.30-12.30

 Re: Gdzie kupić Szkaplerz Św. Michała Archanioła?
Autor: Wincenty (---.naszasiec.net)
Data:   2022-03-08 13:05

Szkaplerz Św. Michała Archanioła można przyjąć m.in. w Krakowie, w bazylice Krzyża Świętego u o. Cystersów, ul. Klasztorna 11, w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 23.40 . Nałożenie szkaplerza ma miejsce przed Mszą Świętą odprawianą o północy. Wcześniej trzeba zgłosić się na krużganki do Rycerzy Św. Michała Archanioła między 21 a 23.15 lub w trzecie wtorki zgłoszenia 17.30 w zakrystii i przyjęcia szkaplerza podczas Mszy Świętej o godz. 18

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: