logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy odmawiacie kilka nowenn jednocześnie?
Autor: Emgie (81.210.15.---)
Data:   2013-12-09 19:42

Czy łączycie i odmawiacie kilka nowenn np 5-6 naraz, każdą z inną intencją?

Czy każda modlitwa, odmawiana w określonej intencji przez 9 dni jest nowenną, czy też musi być to modlitwa specjalnie przeznaczona do nowenny?

 Re: Czy odmawiacie kilka nowenn jednocześnie?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-10 15:17

Nie odmawiam kilku nowenn naraz, bo nie chcę popaść w fanatyzm, bigoterię. W jedną modlitwę można włączyć różne intencje. Prywatnie można odmawiać każdą modlitwę przez 9 dni, tygodni, miesięcy lub lat.
Pewnie sam byś wygooglował, ale już znalazłam, co o nowennie mówi Wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowenna

 Re: Czy odmawiacie kilka nowenn jednocześnie?
Autor: u (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-10 16:11

Kilka nowenn jedna po drugiej to nie byłaby modlitwa, tylko bieg, kosztem więzi z Bogiem i ludźmi.

 Re: Czy odmawiacie kilka nowenn jednocześnie?
Autor: zbigniew (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-12-10 23:54

Czy odmawiać kilka nowenn jednocześnie? Widzę odpowiedzi przeciwne praktyce.

Ale czy z drugiej strony człowiek nie wykonuje wielu czynności jednocześnie, lub często i regularnie?
Np. raczej nie je tylko raz dziennie.
Wchodzi do internetu nieraz kilka razy dziennie.
Rozmawia z różnymi ludźmi, a nie z jedną wybrana osobą w ciągu dnia.
Odwiedza kilka sklepów, a nie jeden dziennie.
Może mieć różne zobowiązania finansowe, a nie np. tylko jeden rachunek do opłacania.
Ogląda wiele kanałów telewizji, nie tylko po kilka minut raz dziennie.
Dlaczego nie wzbogacić repertuaru zachowań o różne modlitwy, częste, za wstawiennictwem różnych świętych?

 Re: Czy odmawiacie kilka nowenn jednocześnie?
Autor: monika (---.play-internet.pl)
Data:   2013-12-11 15:00

Teraz odmawiam dwie Nowenny Pompejańskie jednocześnie.
Obie sprawy trudne pojawiły się w moim życiu w podobnym czasie. Modlitwa w tych intencjach właśnie w formie Nowenny Pompejańskiej wycisza mnie, pozwala zawierzyć Bogu, sprawia, że nie poddaję się tak łatwo jak wcześniej złym, pełnym obaw i strachu myślom. Zamiast karmić te myśli staram się rozważać tajemnice różańca, a jak nie udaje mi się ich rozważać to przynajmniej siadam i odmawiam ten różaniec, albo idę na spacer go odmówić zamiast nakręcać mój lęk. Jedna intencja jest związana z sytuacją materialną mojej rodziny, druga z chorobą ciała i umysłu, ale też duszy osoby bliskiej z rodziny.

Wydawało mi się takie dewocjonalne, żebym obie naraz odmawiała, więc po chyba dwóch dniach tę drugą zaprzestałam. Ale następnego dnia przeczytałam czytania z dnia i oddałam na modlitwie Panu Bogu decyzję, czy mam odmawiać tę drugą Nowennę, czy może lepiej coś krótszego, i było czytanie o wejściu do nieba przez ciasną bramę:) odebrałam to jako odpowiedź, że mam podjąć i tę drugą.
Ale ja mam dużo wolnego czasu bo nie mam pracy i chwilowo nie mogę podjąć pracy. Zajmuję się domem, Mężem Ukochanym który pracuje i oczekiwaniem na narodziny naszego Dzieciątka, więc czas na te Nowenny akurat mam.

 Re: Czy odmawiacie kilka nowenn jednocześnie?
Autor: u (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-12-11 17:29

Zbigniewie, ale chyba nie nowenny. :) Trzeba przede wszystkim wykonywać swoje obowiązki, spełniać wolę Bożą. Repertuar miłości jest baaardzo szeroki do wykonania. :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: