logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Komunię przyjęłam przed I Komunią.
Autor: malinka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-12-12 20:28

Jakie konsekwencje dla życia duchowego oraz ogólnego rozwoju psychicznego, emocjonalnego człowieka mogło mieć przedwczesne przyjęcie komunii przez dziecko, przed uroczystością I Komunii Świętej? To było dawno, na roratach, dzieci było wiele więc ksiądz między nami chodził z komunikantami, ustawialiśmy się w szeregu a nie w procesji, i jakoś tak wyszło, że pewnego razu dostałam Pana Jezusa od księdza. Potem to powiedziałam rodzicom, że ksiądz dał mi Pana Jezusa, czyli opłatek, jak to wymyśliłam, to wytłumaczyli że jeszcze nie mogę, bo do tego trzeba się przygotować, nauczyć i to wymaga wiele lekcji religii. Jakoś po tylu latach od tego wydarzenia przypomniało mi się to teraz w czasie rozmowy z kimś. Przechodzę proces uzdrowienia wewnętrznego, gdzie różne wydarzenia życiowe które się przypominają powierzam Jezusowi, by je uleczył i dotknął rany serca. Czy to wydarzenie mogło mieć wpływ na późniejsze trudności emocjonalne i duchowe? Dodam jeszcze, że mam poczucie, że wiele ludzi choć miało piękną uroczystość pierwszokomunijną, bo jakimś czasie gdy przyjdzie w życie młodzieńcze, dorosłe, od wiary odchodzi i nie pamięta już o pięknym przeżyciu przyjścia Jezusa do serca, a ja ciągle pragnę bliskości Jezusa, by był blisko mnie, przychodził do serca, pomimo różnych trudnych sytuacji życiowych oraz doświadczania trudnych emocji.

 Tematy Autor  Data
 Komunię przyjęłam przed I Komunią. nowy malinka 
  Re: Komunię przyjęłam przed I Komunią. nowy ala 
  Re: Komunię przyjęłam przed I Komunią. nowy AsiaBB 
  Re: Komunię przyjęłam przed I Komunią. nowy Iza 
  Re: Komunię przyjęłam przed I Komunią. nowy xc 
  Re: Komunię przyjęłam przed I Komunią. nowy malinka 
  Re: Komunię przyjęłam przed I Komunią. nowy Katalina 
  Re: Komunię przyjęłam przed I Komunią. nowy AsiaBB 
  Re: Komunię przyjęłam przed I Komunią. nowy zielona_mrowka 
  Re: Komunię przyjęłam przed I Komunią. nowy xc 
  Re: Komunię przyjęłam przed I Komunią. nowy G_JP 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: