logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak w Alpach wziąć udział w niedzielnej mszy św.?
Autor: Anna (---.toya.net.pl)
Data:   2014-01-08 13:34

Bardzo proszę o radę. Wyjeżdżam autokarem na narty w Alpy. Miejscowość jest położona wysoko w górach, żadnego kościoła w pobliżu. W jaki sposób będąc tam, mogę wziąć udział w niedzielnej Eucharystii?

 Re: Jak w Alpach wziąć udział w niedzielnej mszy św.?
Autor: Emgie (---.business.static.vectranet.pl)
Data:   2014-01-08 13:49

Sprawdź w internecie czy w okolicach Twojej miejscowości jest kościół katolicki. Myślę że udział we Mszy Św., chociażby sprawowana była w innym języku spełnia obowiązek.

 Re: Jak w Alpach wziąć udział w niedzielnej mszy św.?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-01-08 14:53

Pytanie o wszystko i o nic? Alpy leżą w 7 krajach (Słowenia, Austria, Włochy, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria i Francja) w zdecydowanej większosci katolickich. Stali mieszkańcy chyba chodzą gdzieś do kościoła, a niektórzy turyści (narciarze) też. Pewnie jedziesz z jakimś biurem, a więc biuro czy ich rezydent są zorientowani w sprawie. Alpy to nie Antarktyda.

 Re: Jak w Alpach wziąć udział w niedzielnej mszy św.?
Autor: Muszka (---.cm-4-3d.dynamic.ziggo.nl)
Data:   2014-01-08 16:00

Nie piszesz w jakiej czesci Alp, w jakim kraju wiec tak teoretycznie nikt Ci nie pomoze. Jednak uwierz mi - z wlasnego doswiadczenia wiem, nawet w najbardziej dziwnych miejscach mozna znalezc kosciol i niedzielna Eucharystie - wystarczy chciec :)

 Re: Jak w Alpach wziąć udział w niedzielnej mszy św.?
Autor: Elzbieta (81.23.69.---)
Data:   2014-01-08 16:16

Alpy sa obrzymie i obejmuja kilka krajow.
Prosze podac nazwe miejscowosci lub wiekszego miasta polozonego w poblizu. Moze cos sie znajdzie.

 Re: Jak w Alpach wziąć udział w niedzielnej mszy św.?
Autor: Anna (---.toya.net.pl)
Data:   2014-01-09 01:15

Miejscowość - ośrodek narciarski jest we Francji, nazywa się Meribel. Planowo mamy tam dotrzeć w sobotę wieczorem. Na postój po drodze w mieście z kościołem nie mogę liczyć, zostaje działanie na własną rękę w niedzielę.

 Re: Jak w Alpach wziąć udział w niedzielnej mszy św.?
Autor: Elzbieta (81.23.69.---)
Data:   2014-01-09 12:22

Radze zaraz po przyjezdzie pojsc do Biura turystycznego albo zapytac w hotelu. Prawdopodobnie w pobliskim Les Alllues jest msza sw. w soboty i niedziele o 18-tej, byc moze w czasie sezonu sa takze msze sw. na miejscu a jesli nie zapytac sie o mozliwosc dojazdu do Les Allues.
Zycze udanego pobytu na nartach

 Re: Jak w Alpach wziąć udział w niedzielnej mszy św.?
Autor: s. (80.50.128.---)
Data:   2014-01-09 17:28

Wujek googiel Twoim przyjacielem.
Strona parafii: www.martinallues.com
Zakładka, gdzie są podawane msze w bieżącym tygodniu: http://martinallues.com/messes/messes.pdf

 Re: Jak w Alpach wziąć udział w niedzielnej mszy św.?
Autor: Anna (---.toya.net.pl)
Data:   2014-01-10 00:34

Wygooglowałam koścół w Les Allues, który nawet przy braku transportu da się osiągnąć "z buta" (jakieś 3,5-4km od miejsca pobytu). Podają, że ma być msza o 18.00, więc idealnie, bo stoki do 16.00 ;)
Nie znam francuskiego, ale cóż...
Dziękuję wszystkim za wskazówki, albo bardziej za doping do poszukiwania :)

 Re: Jak w Alpach wziąć udział w niedzielnej mszy św.?
Autor: Marta (---.dab.02.net)
Data:   2014-01-10 12:49

Ale uważaj, żebyś się nie zgubiła jak będziesz wracać "z buta" zimą o 19 w obcym rejonie, OK?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: