logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można prosić Boga uzdrowienie zaburzeń osobowości?
Autor: Monika (---.158.217.163.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-01-09 15:22

W dzieciństwie przez relację z ojcem (alkoholikiem o wysokich wymaganiach) nie wykształciłam w sobie odpowiedniego poczucia własnej wartości. Ciągle mi się wydawało, że jestem niewystarczająco dobra, grzeczna itp. Teraz myślę podobnie i nie potrafię kochać siebie i normalnie żyć. Objawia się to niewiarą w siebie i swoje możliwości i dążeniem do perfekcji. Jak coś mi się w życiu uda, to nie potrafię się z tego cieszyć ale każdą porażkę przeżywam za mocno i obwiniam siebie. Często ulegam emocjom i np. złoszczę się jak coś się wymyka spod mojej kontroli.

Ale najgorsze, że po prostu nie wierzę, że ktoś mógłby mnie pokochać za to jaka jestem i chcieć spędzić ze mną życie. Jak mi na kimś zależy, to zaczynam kochać toksycznie tzn boję się opuszczenia spowodowanego tym, że okażę się niewystarczająco dobra. Dlatego staram się być ideałem ale też robię się zazdrosna, zaborcza i ciągle mam wrażenie że za dużo z siebie daję i za bardzo się poświęcam. Co mnie czyni nieszczęśliwą i uciekam z takiego związku... To się nazywa osobowość neurotyczna i mam wrażenie, że czyni mnie niezdolną do małżeństwa. Nie chcę unieszczęśliwiać kogoś, kogo kocham. "Są bowiem ludzie od urodzenia niezdolni do małżeństwa, są też tacy, których ludzie uczynili niezdolnymi, są wreszcie i tacy, którzy sami, ze względu na królestwo niebieskie, uczynili się niezdolnymi. Kto może to pojąć, niech pojmuje."

dodam, że od dwóch lat chodzę na psychoterapię ale ciężko wyplenić z siebie myśli, które człowiek pielęgnował przez 31 lat... Cała nadzieja w Bogu ale czy jest to coś, w czym On może mi pomóc? Czy ktoś miał takie doświadczenie?

 Re: Czy można prosić Boga uzdrowienie zaburzeń osobowości?
Autor: Izabella (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2014-01-16 22:50

Bóg może to zrobić to na swoich warunkach. Psychoterapia i lekarstwa to bardzo wazne narzędzia leczenia. Sa jeszcze inne. Bóg moze połaCZYĆ rózne narzędzia lecznicze w jeden działający mechanizm. Możesz poprosic Boga by był przy tobie w każdej chwili, powierzac mu swoje decyzje. A co do zaburzeń osobowości to Bóg może stępic im pazury i zęby. Tak, ze one beda Cie atakowały ale nie wyrządzały wielkiej krzywdy. Z wielu cieżko sie wyleczyć np. schizoidalnej, paranoicznej, schizotymicznej, depresyjnej. To częśc danego człowieka. Ale można z pomoca Jezusa, lekarzy, lekarstw, grupy wsparcia wznieść się ponad zaburzenie. Ono nie bedzie paraliżowac wycofaniem, fantazjowaniem, podejrzliwościa, depresją itp. Może troche przeszkadzac jak np. krótsza noga ale z pomoca Jezusa coraz częściej bedziesz zapominac, ze masz jakies zaburzenia.
Zastanów sie co dla Ciebie oznacza "Jezu ufam Tobie".

 Re: Czy można prosić Boga uzdrowienie zaburzeń osobowości?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2014-01-17 09:25

Bóg najbardziej pomaga wtedy, gdy żyjemy dla Niego. Sama zmiana nastawienia z "ja" na On dużo zmienia. Nabieramy dystansu, inaczej patrzymy na świat, na siebie, na to co się dzieje wewnątrz nas. Wiemy, że nie jesteśmy sami.
Tak, Bóg może pomóc. Pomoże kruszyć wszystkie kłamstwa upadłego, które wymieniłaś. Jedno po drugim.
Powiedz Bogu to co napisałaś do nas.
pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: