logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: Helena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-10 16:46

Witam,
Odmówiłam nowennę pompejańską w pewnej intecji (nie chodzi o chłopaka) i nie zostałam wysłuchana. Na swój sposób pogodziłam się z tym faktem. Kiedy jednak napisałam o tym na strone internetowej promującej tę nowennę uzyskałam zaskakującą mnie odpowiedź, otóż zdecydowana większość stwierdziła: że nie taka była wola Boża (nie mam pojącia skąd to wiedzieli, nie wspominali żeby mieli jakieś widzenie, objawienie, w którym Bóg przedstawił im Swoją wole wzgledem mnie). Zaskoczyło mnie to tym bardziej, że przecież sam Jezus powiedział: "O cokolwiek prosić mnie będziecie w Imię Moje, Ja to spełnię.” Pada słowo "cokolwiek", wiedomo że nie może być to nic złego bo Bóg zła nie czyni.

Moje pytania:
1. Czy prosić Boga o cokolwiek i nie przejmować się tym co ci ludzie mówą?
2. Czy nie prosić Boga o nic, bo Bóg ma już dla mnie przygotowany "super" plan, ja go nie znam, jak nie trafię z intencją to modlitwy pójdą na marne?
3. Po co Boga o coś prosić, skoro On realizuje swoją wolę i ten super plan?
4. Na czym polega moja wolność, tylko na wyborze dobra lub zła, czy mogę też wybrać sobie zawód, męża? Co będzie jeżeli nie trafię w super plan?
5. Czy Bóg ma dla każdego indywidualny super paln, zaplanowaną każdą minutę mojego życia?
6. Jeżeli Bóg ma ten super paln to gdzie go można przejrzeć?

Do tego momentu uważałam, że Boga można prosić o wszytko, trzeba się tylko wykazać wiarą i cerpliwością i że Bóg nie ma żadnego palnu ale czuwa nademna.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: new (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-01-14 20:34

Zajrzyj do wątku obok, wątek Paty, że Jezus ją zawiódł
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=338836&t=338836

ad 4 Wybór zła to zaprzeczenie wolności, niewola grzechu.
ad 6 W swoim sercu. Tak usłyszałam kiedyś na rekolekcjach.

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: asia (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2014-01-14 21:20

Bog nigdy nie da swojemu dziecku czegos zlego. Przytocze pewna historie jedna z nich mowila o chlopcu, ktory modlil sie codziennie o rower pod choinke. kiedy przyszly swieta, chlopiec roweru nie dostal. ojciec powiedzial chlopcu
- przykro mi, ze Bog nie wysluchal twojej modlitwy
na to chlopiec odpowiedzial
- nie tato, wysluchal. Tylko czasem Bog mowi 'nie teraz, poczekaj. teraz to nie bedzie dla ciebie dobre'.

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-01-15 12:24

Mam odczucie, że sporo uczestników tego forum traktuje BOGA - Stwórcę naszego wszechświata, naszej rzeczywistości z jej prawami, osobowości człowieka, pewnie Stwórcę innych wszechświatów i rzeczywistości istniejących w odmiennych założeniach których nigdy sobie nie wyobrazimy - bedąc "przywiązani" do czasu, materii i trójwymiarowej przestrzeni. Jak dziadka trzylatka, który jak go wnuczek poprosi to spełnia różne zachcianki (na które nieraz krzywo patrzą rodzice).
Przyjmijmy zasadę "każdy jest kowalem własnego losu". Nie zwalajmy naszych kłopotów czy marzeń na Boga czy spowiednika. Mamy rozum i wolną wolę, to dostaliśmy od Boga (jako jedyne stworzenie w znanym nam świecie) i korzystajmy z tego. Nie traktujmy modlitw jak zaklęć czy symboli religijnych jak talizmany, nauka Chrystusa była końcem pogaństwa.

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: Frodo (---.eimperium.pl)
Data:   2014-01-15 12:36

Jeśli chodzi o ten cytat z Pisma świętego, to interpretacja Biblii jest sprawą trudną. Tutaj można znaleźć dokładniejsze rozważania na temat tego fragmentu: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/MR/staniek_konferencje-06.html

Cytat przytoczony pochodzi z (J 14,13-14). Dobrym zwyczajem na Katoliku jest podawanie odnośników do cytatów pochodzących z Biblii.

2. Bóg nie jest automatem do wysłuchiwania modlitw. Najważniejszym celem modlitwy nie jest spełnienie prośby, ale zbliżenie się do Jezusa. Nie ma czegoś takiego jak "zmarnowana modlitwa" (chyba że chodzi o modlitwę wykonaną nieodpowiednio, nienabożnie).
Powinniśmy się modlić przede wszystkim o spełnianie Bożej woli.

3. Żeby wiedzieć że jeśli Bóg nas wysłuchał, to było to za Jego sprawą i móc mu za to dziękować i jeszcze bardziej się do niego zbliżyć.
6. Coś takiego określa się jako rozpoznawanie powołania.

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: Helena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-15 12:51

Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie (Mt 6, 7-8)

7. Czy odmawianie całego Różańca codziennie przez 54 dni nie jest nadmierną gadatliwością?

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: Izabella (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-15 14:52

Bóg chce zabrac Cie do Nieba. Rozumiesz to? Chce Cie zbawic. Tak Cie kocha,ze posłał Syna swego jedynego na śmierć zamiast Ciebie. To jest jego Superplan. Wierzysz w to? Aby go zrealizowac chce wejść do Twego życia. Jakie by ono nie było i przemienic je od wewnątrz. On chce byc częścia Ciebie, chce dac Ci swoja naturę, wejśc do Twego serca.
Ale w świecie jest wiele szumu i chaosu, istnieje tez osobowe zło-sztan, który sprzeciwia sie Bogu. Dlatego jest modlitwa, święta. U nas w Polsce poganie niszczą niedziele i święta poprzez handel. Modlitwa jest wtedy, gdy przerywasz pracę i mówisz do Boga.

Zanim pogodziłam sie z tym, ze jestem Druga przeżyłam wiele gorzkich lat. Jezus jest Pierwszy, jest przede mną. Modlitwa ma służyc przyswojeniu sobie Jezusa, by zamieszkał w Tobie, w Twoim zyciu, w twoim "sercu".
A Nowenna Pompejańska ma nakierowac człowieka na relacje jakie sa miedzy świętymi a Jezusem. Dlaczego tak długo trza sie modlic, bo tak funkcjonujemy, poprzez powtarzanie uczymy sie.
Jeszcze raz powiem. Nie o to chodzi by w wyniku modlitwy Bóg spełnił Twoja prośbę ale byś w wyniku modlitwy Ty otworzyła sie na Jezusa. A to nie jest łatwe. Stawiamy przed Nim innych ludzi, Ojczyzne, prace, pieniadze, honor, siebie samych. Jemu o to nie chodzi, bo to nie prowadzi do Zbawienia.

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: Helena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-15 16:48

Dla mnie autorytetem w dziedzinie modlitwy jest św. Jan od Krzyża, dziękuje Frodo za link. Nie chodzi mi o to, że nie otrzymałam łaski przez nowennę pompejską, ale chciała bym odnaleść odpowiedź na te główne pytania, czy Bóg ma szczegółowo zaplanowany każdy dzień człowieka i jaki zakres wolości ma człowiek, który wierzy w Boga. Piszecie, że nie ma szczegółowego planu, że gówny plan Boga to zbawić człowieka, żeby człowiek dostał się do nieba. Ciągle słyszę jednak na tym forum, że Bóg ma dla mnie lepszy plan, tzw. super plan, a mój jest zły. Czytam Pismo Świętę i nic nie mogę na ten temat znaleść. Już sama nie wiem, sstaszek pisze, że każdy jest kowalem własnego losu, czyli bez obawy mogę podejmować decyzje z jednej strony, ale z drugiej jeżeli ten plan istnieje a ja go nie znam, to mogę podjąć złą decyzję.
Czytając wasze odpowiedzi dochodzę do wniosku, że główną przyczyną "niewysłuchania" nowenny jest wewnętrzna blokada. Boję się podjąć decyzję, że nie trafię w wolę Boża, plan Boży, bo mój plan na życie jest zły, bo mi tak ktoś nagadał. Ktoś wie jak się tego pozbyć?

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-01-15 17:11

Człowiek planuje sobie sam kazdy dzien, wg przykazan, Biblii. I wtedy mozna powiedziec, ze zyjemy wg planu Bozego. A Bóg w tym sensie wie o kazdym naszym dniu w przyszlosci, co sie stanie dokładnie, ale szanuje i uwzględnia przy tym naszą wolną wolę. To my sami wybieramy dobro, czy zło. A Bóg to widzi, ale nie zrobi nic na siłe.
Ale powierzając Bogu twoje modlitwy o dobry plan, własnie Bog moze interweniowac w tej sparawie, wysluchując bądź nie. Powierzając wszystko Jemu, twoje zycie bedzie 'dobrym planem', nawet jak pozornie bedzie wygladało inaczej.

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: pomidorek :) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-15 20:31

Ad 7. Nadmierną gadatliwością na modlitwie jest to, kiedy mówi się puste słowa. My musimy nieraz odmówić 54 różaniec, żeby usłyszeć, co Bóg ma nam do powiedzenia.

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: Joanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-15 21:05

Heleno, nie wiem, czy masz dzieci, ale chyba łatwo wyobrazić sobie, jak czułby się rodzic, gdyby dziecko - małe czy duże ciągle go o wszystko pytało, nie podejmując własnych decyzji. Przygotowując dziecko do życia, chcesz jego samodzielności, określasz ramy, uczysz, co dobre, co złe i oczekujesz, ze sobie w tym życiu poradzi. Masz dla niego jakiś plan, jak najlepszy, ale przecież jeśli wybierze inaczej - czy przestaniesz je kochać? Czy będziesz zmuszała do zmiany? Może zareagujesz, jeśli zobaczysz, ze wybiera bardzo źle albo robi sobie krzywdę, ale przecież jeśli nie wybierze medycyny, tylko historię, to czy sie w życiu nie zrealizuje? Jeżeli dziecko o cos cię prosi - to czy zawsze się zgadzasz? Czasem tak, ale musi poczekać, czasem odpowiedź brzmi - nie. I dziecko jest moze rozżalone, zbuntowane, ale to rodzic widzi dalej i potrafi przewidzieć konsekwencje. Tak też sobie wyobrażam relację człowieka z Bogiem. Jak pisze sstaszek, we wszystko, aby realizować swoje plany i podejmować decyzje zostaliśmy wyposażeni. Jeśli Bogu na czymś bardzo zależy - na pewno skieruje Cię na tę ścieżkę. Czy o powołanie dla Szawła z Tarsu ktokolwiek się modlił? Pismo nic na ten temat nie mówi. Często przywołuje się na forum przykład św. Moniki. Nie wiadomo, czy to jej modlitwa spowodowała nawrócenie syna, na pewno taki był Plan. Ona została uznana za świętą, gdyż modlić sie przez tyle lat bezskutecznie i nie stracić wiary jest z pewnością niezwykłym heroizmem. Zaufaj po prostu Bogu, że niezależnie, jaki swój plan będziesz realizować, On będzie mu błogosławił, albo naprostuje Cię na właściwą drogę. I tylko, i aż tyle.

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-16 01:15

"przecież sam Jezus powiedział: "O cokolwiek prosić mnie będziecie w Imię Moje, Ja to spełnię.” ."
Wydaje mi się, że trzeba brać pod uwagę to DO KOGO Jezus wypowiedział tę obietnicę. Słowa te padły w wieczerniku, podczas ostatniej wieczerzy, gdy Judasz już wyszedł. Obietnica ta była więc skierowana do Apostołów którzy zostali (a nie do całej ludzkości). Komentarz do Biblii Jerozolimskiej zawiera tu słowa (po uwzględnieniu powyższego - uzasadnione): "Chodzi przede wszystkim o prośby pozostające w związku z działalnością apostolską". Misjonarz z Afryki opowiadał o cudach, jakie podczas Mszy Świętej się działy, jak w czasach gdy działali Jezus i Apostołowie.

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-16 01:31

"5. Czy Bóg ma dla każdego indywidualny super plan, zaplanowaną każdą minutę mojego życia?"
Nie, człowiek ma wolną wolę (do końca, np. aż do zrealizowania zbrodniczego niemieckiego obozu w Oświęcimiu).
Celem jest zbawienie. Do tego celu możesz dojść jako krawcowa, ale także jako księgowa czy też matka domu.
Co jest wsólne dla każdej z tych dróg (konieczne)? Przestrzeganie Przykazań. Przykazań miłości Boga, bliźniego, a nawet nieprzyjaciół, a szczegółowiej - dziesięciu Przykazań. "albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie" 1 J 5,3

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: Helena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-16 11:18

8. Co z modlitwą, która przynosi złe owoce mimo najszczerszych dobrych chęci, w postaci frustracji, kłótni, poczucia bezradności, odrzucenia? Czy to efekt tego, że człowiek się źle modli?

 Re: Nie zostałam wysłuchana. Czy Bóg ma super plan?
Autor: new (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-01-16 12:19

ad 8 Uczucia, emocje tego typu to nie tyle owoc modlitwy, co wyraz tego, że jesteśmy ludźmi i naszej reakcji emocjonalnej na wszytsko, co nas otacza, co się dzieje, więc też na modlitwę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: