logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pragnienie serca wlane przez Boga a zachcianka.
Autor: Bogusia (---.toya.net.pl)
Data:   2014-01-12 21:17

Jak rozpoznać pragnienia serca, które wlewa Bóg a które od naszych zachcianek? Mam problem i już od roku rozmyślam kombinuje i już nie wiem. Jak każdy człowiek mam pragnienie w sercu ale niestety te pragnienie nie zależy odemnie tylko Od Boga i w nim cała nadzieja. Ja od roku czasu walcze z tymi pragnieniami w sercu na początku zaczęłam się modlić ale zrezygnowałam myslac że to nie jest wola Boga i ogólnie że w tym przypadku musiałby się cud zdarzyć zaprzestałam modlitwy ze względu na lęk i brak ufności to mnie przerosło i starałam się pogodzić że jest jak jest. Powiem tylko że mam straszny skrzywiony obraz Pana Boga a to prawdopodobnie z dzieciństwa wyniosłam. Mam brak ufności w modlitwie nie umiem zawierzyć i uwierzyć że pragnienia mogłby się spełnić na pewno są dobre, i naruszają przykazan, natomiast wymagają czasu. I przejde do rzeczy jak zaprzestałam tej modlitwy dałam sobie spokój wyparłam bynajmniej się starałam wyprzeć myśli .I w zeszłym tygodniu poszłam do kościoła na koniec mszy uklękłam przed obrazem Pana Jezusa i wybuchłam płaczem jak dziecko i powiedziałam wszystko nie wytrzymałam nie to że chce natychmiast żeby się spełniło moje pragnienie ale że nie wierze w moc modlitwy i ze nie wiem czy to on wlał czy ja sobie sama sobie wyobrażam jakbym chciała żeby było. Na obecna chwile były znaki zewntrzne zniechęcenia i wszystko na nie tak wiec dawałam sobie spokój ale niestety to pragnienie w serduszku które mam tkwi i tkwi i nie mogę się pozbyć modliłam się tez oto kombinowałam prosiłam i tak czy siak zostało bardzo się w tym pogubiłam .Nie wiem chciałabym się dalej modlic ale mnie przeraza i nic już w tym kierunku nie robie. Proszę o rady jak to jest wiem ze Pan Bóg to nie maszynka do spełniania życzeń za poważnie Boga traktuje. Nie wiem co robić

 Re: Pragnienie serca wlane przez Boga a zachcianka.
Autor: Emgie (---.business.static.vectranet.pl)
Data:   2014-01-13 10:16

Dziękuj Panu nieustannie, za wszystko.
Zamknij oczy, uspokój swoje serce i powiedz. Jezu, ufam Tobie. Ty się wszystkim zajmij. Jeśli to, o co prosiłaś będzie miłe Bogu, otrzymasz to.

 Re: Pragnienie serca wlane przez Boga a zachcianka.
Autor: Mateusz (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-01-13 11:14

Bogusiu, nie piszesz jakiego rodzaju jest to pragnienie. Aby oczekiwać spełnienia tego, o co prosimy, musi to być zgodne z Przykazaniami. Jeśli jest, istnieje potrzeba dokonania dalszej klasyfikacji. Są pewne pragnienia, do których spełnienia powinno się dążyć już tu na ziemi. I bardzo często udaje się wówczas spełnić to, co sobie zamierzyliśmy. Są też i takie pragnienia, które przypominają dopiero co wrzucone w ziemię nasiona - my z naszej strony strony staramy się je urzeczywistniać i niekiedy daje to nawet efekty, ale wydają się nam one niezadowalające. A to dlatego, że owoce tych naszych starań staną się widoczne w niebie. Jeśli jednak jest to coś naprawdę pięknego i zgodnego z wolą Pana to warto poczekać.

Życzę wytrwałości

 Re: Pragnienie serca wlane przez Boga a zachcianka.
Autor: Śćondarzeb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-13 14:27

Jezus: "Wiele dokażesz, jeżeli zdasz się całkowicie na Moją Wolę i powiesz: nie jako ja chcę, ale jako jest wola Twoja, o Boże, niech mi się stanie. Wiedz, że te słowa, wypowiedziane z głębi serca, w jednej chwili wynoszą duszę na szczyty świętości. W takiej duszy mam szczególne upodobanie, taka dusza oddaje Mi wielką chwałę, taka dusza napełnia Niebo wonią swej cnoty; ale wiedz, że tę siłę, którą masz w sobie do znoszenia cierpień, musisz zawdzięczać częstej Komunii Św., a więc przychodź często do tego Źródła Miłosierdzia i czerp naczyniem ufności, cokolwiek ci potrzeba."- Święta s. M. Faustyna Kowalska. Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej. Wydawnictwo Księży Marianów. Warszawa 2000. str. 398-400

Czyli módl się dodając do kożdej prośby "nie jako ja chcę, ale jako jest wola Twoja, o Boże, niech mi się stanie"

 Re: Pragnienie serca wlane przez Boga a zachcianka.
Autor: Sylwia (---.centertel.pl)
Data:   2014-01-13 15:48

Bogusiu, niestety nie zawsze się wie na sto procent, które nasze pragnienia są zgodne z wolą Bożą, a które nie. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że Twój obraz Boga jest skrzywiony, to zrobiłaś już pierwszy krok żeby to zmienić i bardziej Mu zaufać. Bóg Cię kocha jak swoje dziecko i jeśli Ci czegoś nie dał, to nie przez złośliwość czy obojętność na Twoje modlitwy, ale dlatego że wie, co jest dla Ciebie najlepsze. Nigdy nie odmawia Ci tego, co dobre dla Twojego wzrastania, dążenia do świętości, podążania za Twoim życiowym powołaniem, ale czasem może nie spełnić prośby, bo wie, że jej spełnienie, mimo Twoich pragnień, nie wyszłoby Ci na dobre, albo stanęło na drodze do osiągnięcia jeszcze większego szczęścia, które dla Ciebie zamierzył.
Ale prosić z ufnością można zawsze i zawierzać wszystko woli Bożej. Opowiadać Mu o swoich pragnieniach na modlitwie jak najbardziej możesz - w taki czy inny sposób Bóg Cię w końcu wysłucha.

Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Pragnienie serca wlane przez Boga a zachcianka.
Autor: Ona (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2014-01-13 16:19

Bogusia, po prostu trwaj na modlitwie i staraj sie dalej dobrze zyc. Musimy ufac, ze Bog spelni nasze prosby w najodpowiedniejszym dla nas czasie, choc czasem to oczekiwanie wydaje nam sie przeciagac w nieksonczonosc. Glowa do gory.

 Re: Pragnienie serca wlane przez Boga a zachcianka.
Autor: Margola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-01-13 21:48

Trudno coś konkretnie doradzić na ogólnie postawione pytanie.
Pytanie, które mi się narzuca to: co cię powstrzymuje przed realizacją tego pragnienia? Nigdy się nie dowiesz czy to jest zachcianka jeśli nie spróbujesz, tylko z głową, rok to dość długo na rozważania. Może cokolwiek ci pomoże to: kiedyś miałam pragnienie zając się pewną dziedziną nauki (w jakiś sposób ale nie wiedziałam konkretnie w jaki), to było tak mocne i wierciło mnie od dłuższego czasu, że chciałam zacząć studia kierunkowe i może w międzyczasie coś się wyklaruje. Przy okazji wyszła jedna trudność, studiować zaocznie nie mogłabym (jedynie dzienne na tym kierunku co w moim przypadku nie wchodziło w grę), a na podyplomowe musiałabym dojeżdżać do innego miasta a dojazdy byłyby dość trudne i kosztowne. Ale uspokoiłam myśli, pomyslałam że jak zacznę te podyplomowe (co mnie nie do końca satysfakcjonowało) to na nic innego nie będę mieć czasu, czy zatem warto? Postanowiłam na początek zacząć uczyć się języka, którego znajomość jest niezbędna jeśli chce się zajmować tą dziedziną nauki. I po pół roku nauki doszłam do wniosku, że mnie to wcale aż tak nie pociąga, już wiem, że jest to jedynie dodatek, jedno z zainteresowań, nawet nie pasja ani tym bardziej coś czemu miałabym poświęcić część swojego życia.
Jeszcze mała wskazówka, pragnienia których realizacja owocuje wielkimi rzeczami, które są zgodne z wolą Bożą, najczęściej okupione są wielkim strachem, tzn. z jednej strony masz silne pragnienia a z drugiej jak pomyślisz nad realizacją to ogarnia cię strach, że np. nie podołasz, że to niemożliwe że ty taki pyłek mogłabyś to robić i masz tysiące wątpliwości.
No a jeśli chcesz założyć rodzinę i nie masz faceta na podorędziu ani nawet na oku to nie ma się nad czym zastanawiać tylko zająć się życiem :-) ewentualnie iść "w miasto" i dać się zauważyć.

 Re: Pragnienie serca wlane przez Boga a zachcianka.
Autor: Bogusia (---.toya.net.pl)
Data:   2014-02-03 19:48

Właściwie pragnienie jest dobre patrzyłam pod każdym względem ale niestety to zależy wszystko od Boga i człowieka tu raczej cudu potrzeba i czasu. Zaczęłam znów się modlić bo wcześniej dałam sobie spokój na jakiś czas bo myślałam ze mi przejdzie ale niestety nie przeszło teraz modle się ale nie umiem zaufać. wierze w Boga ale nie w spełnianie modlitw i cudów dlatego tez nigdy w zyciu się nie modliłam tak o cos długo generalnie przez zaburzony obraz Boga szybko rezygnowałam bo z góry zakładałam ze Pan Jezus nie spełni prośby i zostawiałam wszystko to jego woli. I teraz tez tak jest mam piękne pragnienie i zgodne z wolą Bożą a czykolwiek wiem ze nie koniecznie musi byc tak jak jakbym pragnęła i Bóg ma może inne plany wobec mnie i to tez biorę pod uwagę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: