logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy przeprosić księdza?
Autor: zakłopotana (---.rudaslaska.vectranet.pl)
Data:   2014-01-12 22:25

Ostatnio znajomy ksiądz przyłapał mnie jak paliłam papierosy w towarzystwie znajomych, a on uwazał mnie raczej za grzeczną osobe i do tego ze wstydu "co pomyslą moi znajomi" sie z tym księdzem nie przywitałam w sensie ze ani Szcześc Boze mu nie powiedziałam ani nic ..
Czy myślicie ze powinnam tego księdza przeprosic ?

 Re: Czy przeprosić księdza?
Autor: pomidorek :) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-18 09:44

To raczej Ty wpadłaś, a nie ksiądz Cię przyłapał. :) Zachowałaś się rzeczywiście niefajnie. To jest oczywiste, że powinnaś Go przeprosić. I sama wyciągnąć odpowiednie wnioski dla Twojego życia.

 Re: Czy przeprosić księdza?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-24 12:10

A ile masz lat? Jeśli jesteś niepełnoletnia, to rozumiem, że zawstydziłaś, gdy znajomy ksiądz przyłapał cię na paleniu. Ale co powiedziałabyś temu księdzu? To zależy, czy masz na myśli przepraszanie za to, że palisz, czy za to, że nie powiedziałaś mu Szczęść Boże. Nie przyznając się do znajomości z księdzem, nie przyznajesz się w pewnym sensie do swojej wiary w Jezusa Chrystusa, którego ksiądz jest narzędziem w udzielaniu rozgrzeszenia i sprawowaniu innych sakramentów w Jego Imieniu. Najlepiej byłoby wyjaśnić wątpliwości w konfesjonale. To, co zrobiłaś, może być obrażaniem Pana Jezusa i można to wyjaśnić szczerze ze spowiednikiem. Dlatego proponowałabym od razu rozmowę z księdzem (obojętnie którym), ale podczas spowiedzi świętej. On może doradzić, czy powinnaś przeprosić tego księdza i w jaki sposób.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: