logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Rodzina mnie poniżyła.
Autor: ja (---.dsl.bell.ca)
Data:   2014-01-13 09:05

Jakiś czas temu zachorowałam na nerwicę, depresję która objawiała się bezsennością i strasznym spadkiem wagi, aż do anoreksji. Częściowo z tego wyszłam, tzn. nie mam już niskiej wagi tylko normalną. Problem w tym, ze po dziś dzień nie mogę przebaczyć bliskim którzy okropnie mnie w tedy potraktowali, tzn. śmiali się ze mnie w mojej obecności ale tak jakby mnie tam w ogóle nie było, mówili w mojej obecności (po cichaczu) że jestem psychiczna itp. A ja chciałam tylko z nimi porozmawiać o swoich problemach. Czy ze mną jest coś nie tak, ze mam żal do rodziny- matki, ojca, ciotek, wujków, dziadków. ?

 Re: Rodzina mnie poniżyła.
Autor: Sylwia (---.centertel.pl)
Data:   2014-01-19 15:56

Twój żal jest raczej uzasadniony, tylko, że być może oczekiwałaś od rodziny czegoś, czemu nie potrafiliby sprostać.
Większość ludzi ze starszych pokoleń, którzy dorastali w innych czasach, ma nieco odmienny pogląd na życie - nasze pokolenie skupia się bardzo mocno na przeżyciach i problemach wewnętrznych, a rodzice i dziadkowie są zazwyczaj bardziej konkretni i praktyczni, zmagają się z życiem bez użalania nad sobą i nie lubią psychologizować. Myślę, że problemy takie jak nerwica, depresja czy anoreksja przynajmniej Twoim dziadkom muszą wydawać się mocno abstrakcyjne. Oczywiście mogę się mylić, bo nie znam Twoich bliskich, ale przypuszczam, że rodzina mogła uznać Twoje trudności po prostu za jakieś fanaberie młodej osoby, a nie coś, z czym naprawdę sobie nie mogłaś poradzić i stąd taka reakcja.
Ale przebaczenie nie polega na uznaniu, że ktoś Ci nie sprawił przykrości, tylko na darowaniu mu tej winy.

 Re: Rodzina mnie poniżyła.
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2014-01-19 18:02

Syty głodnego nie zrozumie - przebacz, oni po prostu nie rozumieją. A na przyszłość nie rozmawiaj z kimś, u kogo nie możesz liczyć na zrozumienie.

 Re: Rodzina mnie poniżyła.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-24 11:59

Rodzina cię poniżyła, ale Pan Bóg cię kocha. Twoje serce zostało zranione. Czy modlisz się do Boga? To ważne, by w swoim życiu na pierwszym miejscu stawiać Jezusa. Jemu zaufaj i oddaj wszystko to, co cię zraniło w przeszłości. Widocznie potrzebujesz uzdrowienia swoich wspomnień, uczuć. Serce Jezusa zostało najbardziej zranione, więc On rozumie zranione serce każdego człowieka. Idź do kościoła przed Najświętszy Sakrament i tam przypomnij sobie te wszystkie osoby, które cię skrzywdziły w jakikolwiek sposób, by im przebaczyć. Przed Panem Jezusem to wspomnienie nie boli. Proś Jego o siłę do przebaczenia swoim krzywdzicielom. Przebacz wszystkim i staraj się żyć chwilą teraźniejszą. To zły duch okłamuje człowieka, wmawiając mu, że jest słaby, inni są niedobrzy i nie można im przebaczyć. To zły duch przypomina, co było przykre z przeszłości. Piszesz, że częściowo już wyszłaś ze swojej choroby, więc dziękuj Jezusowi za to, bo bez Niego nic nie można uczynić. Ciesz się swoim zdrowiem, smakuj swoje życie tu i teraz. Na tym polega sekret życia chrześcijanina, że nie zajmuje się przeszłością, bo ona należy już do Bożego Miłosierdzia, ani nie martwi się, co będzie w przyszłości, tylko zawierza ją Bożej Opatrzności.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: