logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Opuszczenie niedzielnej Mszy Św.
Autor: Gabriela (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-02-16 18:12

Witam serdecznie,
Niestety opuściłam dzisiejszą Mszę Świętą i czuję się rozerwana z tego powodu. Nie jestem osobą pełnoletnią oraz jestem dziewczyną, do Kościoła mam kawałek, a mieszkam z babcią. Zostawiłam sobie dzisiejszą Eucharystię na ostatnią wieczorną Mszę na 18, ale babcia bała się mnie puścić samą na takie ciemno i okolicę, w której czasem krążą podejrzani osobnicy. Wiem, że nie "odrobię" tej Mszy, aczkolwiek jutro idę na 7 do Kościoła, na Mszę poranną w celu zadośćuczynienia. Co jeszcze mogę zrobić, aby zadośćuczynić Bogu za grzech?

 Re: Opuszczenie niedzielnej Mszy Św.
Autor: Bozena (---.centertel.pl)
Data:   2014-02-16 18:58

Idź też do spowiedzi.

 Re: Opuszczenie niedzielnej Mszy Św.
Autor: Lena (91.244.209.---)
Data:   2014-02-16 19:26

Wyspowiadać się?

 Re: Opuszczenie niedzielnej Mszy Św.
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2014-02-16 20:02

Wyspowiadać się i wypełnić zadaną pokutę :)

W opisanej sytuacji Bóg się z pewnością na Ciebie nie obraził i dobrze o Tobie świadczy, że zaniedbanie nie jest Ci obojętne.

 Re: Opuszczenie niedzielnej Mszy Św.
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-02-16 22:24

Grzech jak grzech... Inną sprawą jest brak roztropności. Mogłaś iść wcześniej z babcią (było by Jej pewnie przyjemnie), lub sama wcześniej, przewidując reakcję babci (słuszną), bo chyba znasz babci zasady. Mogłaś przecież już rano powiedzieć babci o swoich planach, usłyszałabyś opinię i nie było by sprawy. Ucz się życia i jego pułapek. Powodzenia.

 Re: Opuszczenie niedzielnej Mszy Św.
Autor: Fraszka (195.234.40.---)
Data:   2014-02-16 22:53

Oczywiście, przy okazji spowiedzi można tę kwestię poruszyć, polemizowałabym jednak z faktem czy był to grzech, a już w szczególności grzech ciężki.
O ile uprzednio babcia nie zatrzymywała Cię w podobnych sytuacjach, nie mogłaś tego przewidzieć, tak więc aspekt dobrowolności, który musi występować przy popełnieniu grzechu, tutaj nie zaistniał.
Jasną sprawą jest natomiast, że możesz odczuwać smutek i potrzebę zadośćuczynienia Bogu swojej nieobecności na Mszy Świętej - i tutaj rzeczywiście warto porozmawiać z księdzem, jaka byłaby jego rada.
Na przyszłość warto planować tak, żeby sytuacja się nie powtórzyła - nie mam jednak wątpliwości, że taki jest właśnie Twój zamiar.
Z Bogiem

 Re: Opuszczenie niedzielnej Mszy Św.
Autor: Winnie (---.satfilm.net.pl)
Data:   2014-02-17 09:56

Zapytaj siebie, dlaczego nie poszłaś wcześniej. Czy dlatego, że nie chciało się czy też dlatego, że nie mogłaś lub nie chciałaś zostawić babci samej. Jeżeli okolica jest niebezpieczna o wieczornej porze i dlatego nie poszłaś na wieczorną mszę, ponieważ babcia bała się puścić cię samą, to może sam Bóg jej podpowiedział, by cię ochroniła wtedy. Przypomnij sobie, dlaczego za dnia nie poszłaś na mszę a znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: