logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Niskie poczucie wartości. Gdzie szukać pomocy?
Autor: moonia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-17 09:58

Od zawsze miałam kompleksy, nie potrafiłam odnaleźć się w nowej grupie bez pomocy kogoś kogo już znałam, byłam perfekcjonistkom, każda krytyka sprowadzała mnie na dno itp. Jakiś czas temu trafiłam na konferencję o poczuciu własnej wartości i w zasadzie wszystko co jest tam wymienione o osobach o niskim poczuciu własnej wartości pasuje do mnie. Znajomy ksiądz też zwrócił mi na to uwagę.
Pytanie: co z tym zrobić?
W końcu wiem dlaczego czułam się inna/ gorsza, lecz sama wiedza nie rozwiązuje problemu. Gdzie mogę szukać pomocy?

 Re: Niskie poczucie wartości. Gdzie szukać pomocy?
Autor: pomidorek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-23 21:28

Ze mną było podobnie. Ale kiedy się nawróciłam, wzięłam do serca Słowo Boże. Od tamtej chwili się zmieniłam. W pokusach takie dołujące myślenie czasem próbuje wracać, ale modlę się i stawiam temu opór. Spróbuj i Ty.

 Re: Niskie poczucie wartości. Gdzie szukać pomocy?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-26 13:49

"Znajomy ksiądz też zwrócił mi na to uwagę"

- A nie powiedział ci, że Bóg cię kocha, że jesteś Jego umiłowaną córką? Zachęcam do pójścia tym tropem: szukać pomocy u Pana Jezusa. Módl się, uczęszczaj na Msze święte, korzystaj regularnie ze spowiedzi, przystępuj do Komunii świętej. Pogłębiaj swoją wiedzę religijną, czytając Pismo Święte. Widocznie twoje serce potrzebuje uzdrowienia uczuć, a może też wspomnień. Jeśli jesteś pełnoletnia, to polecam ci rekolekcje ignacjańskie, przynajmniej Fundament Ćwiczeń Duchowych albo na sesję. Znajdziesz wszystko na ich temat na stronie http://www.rekolekcje.jezuici.pl/index.php/terminy

 Re: Niskie poczucie wartości. Gdzie szukać pomocy?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-26 21:13

A może przeczytasz Nicka Vujicica "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!"? Można ją jeszcze kupić. Wspaniała książka, którą warto mieć przy sobie.

 Re: Niskie poczucie wartości. Gdzie szukać pomocy?
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2014-02-26 22:54

"Kiedy świat mówi do nas, że „jesteśmy coś warci”, dotyka w nas jednej z najgłębszych potrzeb, ale kiedy stawia warunek „jeśli”, głęboko rani w nas tę potrzebę. Nieraz nie jesteśmy tego świadomi. Dlatego pozwalamy się ranić. Gonimy za tym, by świat nas dowartościował. Sądzimy, że musimy się rozprawić z mnóstwem podyktowanych nam „jeśli”: aby się liczyć, aby być cenionym, aby nie wypaść z gry. Tak bardzo ulegamy mnożącym się „jeśli”, że przestajemy żyć własnym życiem. Żyjemy na życzenie innych, w „gorsecie” ludzkich oczekiwań. Zgadzamy się być „tablicą” do zapisywania oczekiwań pod naszym adresem czy opinii o nas. I tak powoli ulegamy przekonaniu, że na wartość trzeba sobie zapracować, zasłużyć, a nawet ją kupić. Zapominamy o jednej z fundamentalnych i niezaprzeczalnych prawd o naszym życiu: że wartość po prostu się ma."

Zeszyty Formacji Duchowej nr 49 Wartość człowieka
Autor: ks. Krzysztof Grzywocz

 Re: Niskie poczucie wartości. Gdzie szukać pomocy?
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-02-27 13:01

Niskie poczucie wartości własnej leczy się psychologicznie. Proszę zgłosić się do specjalisty i przedstawić mu szczegółowo to o czym Pani pisze.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: