logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Bądź wola moja. Wymodlony narzeczony.
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-17 22:18

Kilka lat temu modlilam sie kilka razy dziennie o meza. Zrobilam nawet liste dokladna tego jaki chcialabym aby byl i na odpowiedz nie musialam czekac dlugo. Spotkalam bardzo wierzacego czlowieka ktorym nie bylam na poczatku zaintersowana ale on sie pojawial kilka razy w moim zyciu az dalam za wygrana i zaczelismy sie spotykac. Oswiadczyl sie szybko i wydawal sie odpowiadac moim oczekiwaniom ale niestety nie potrafilam go pokochac. Gdzies wewnatrz slyszalam glos ktory mi nawet przed nim przestrzegal. Zaczely sie awantury i wymowki z jego strony az zarzadal zwrotu pierscionka. Nigdy tego nie zalowalam. Zawdzieczam mu ze przyprowadzil mnie do kosciola ale wiem ze nie bylibysmy szczesliwi. Mam jednak niewiare z tego powodu w sercu. Bog mnie przeciez wysluchal ale to nie do konca bylo to..teraz sie boje ze sie stanie podobnie. NIe robie juz listy ale wciaz boje sie ze tego kogo Bog wybiezre dla mnie w odpowiedzi na moje modlitwy nie bedzie tym kogo bede mogla pokochac. Trudno mi teraz zaufac w modlitwie.

 Re: Bądź wola moja. Wymodlony narzeczony.
Autor: Dorota (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-02-24 08:47

Moim skromnym zdaniem, zasadnicza różnica w twoich prośbach modlitewnych to ta lista z cechami przyszłego wybranka. Może Bóg chciał Ci pokazać, że nie zawsze dobre jest dla nas to co sobie wymyślimy. Może zdaj się na Jego wybór? Po prostu módl się o męża, bez wskazywania Bogu jaki on ma w/g Ciebie być.

 Re: Bądź wola moja. Wymodlony narzeczony.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-24 12:49

Jesteś na dobrej drodze od "bądź wola moja" do "bądź wola Twoja". Może ten proces przejścia od jednej do drugiej prośby potrwa u ciebie przez pewien okres? To nie jest system zero-jedynkowy. Daj sobie czas, bądź cierpliwa dla siebie, ale przede wszystkim dla Pana Boga. Św. Paweł wymienia "cierpliwość" jako określenie miłości na pierwszym miejscu (por. 1Kor 13, 4). Trwaj na modlitwie, najlepiej przed Najświętszym Sakramentem.
"wciaz boje sie ze tego kogo Bog wybiezre dla mnie w odpowiedzi na moje modlitwy nie bedzie tym kogo bede mogla pokochac" - Rozumiem, że jest ci trudno, ale może nie to jest najważniejsze, abyś modliła się o miłość do chłopaka. Nie traktuj modlitwy w sposób magiczny, bo to nie jest automat z batonikami, gdzie wrzucasz monetę i dostajesz taki batonik, który sobie sama wybierasz.
Po prostu módl się, by Pan Bóg zaskoczył cię swoimi darami dla ciebie. Odejdź od swojego scenariusza na życie. Nie robisz listy, ale może w sercu nadal jesteś przywiązana do tej wizji, tego marzenia o mężu? Lęk nie pochodzi od Pana Boga, bo Bóg jest miłością (1J 4, 8; 16), więc obdarowuje tylko tym, co jest dobre. Człowiek może otworzyć się na to dobro albo nie, bo ma wolną wolę. Ty możesz się otworzyć na łaskę poprzez modlitwę do Ducha Świętego o Jego dary. Przede wszystkim jednak zawierzaj się Matce Bożej, módl się do Niej na różańcu. Różaniec nie zawodzi.

 Re: Bądź wola moja. Wymodlony narzeczony.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-24 15:06

Przecież Bóg nie jest złotą rybką. A Ty złożyłaś zamówienie, jak do złotej rybki. :)))
Modlitwa to nie współdziałanie dwóch automatów, w którym jeden wrzuca dane, a drugi drukuje w 3D wymarzony obiekt.
Modlitwa to jest dialog, nigdy niekończąca się rozmowa w wolności i miłości.
Ale to Ty podejmujesz wybory. Bóg niczego nie narzuca.

 Re: Bądź wola moja. Wymodlony narzeczony.
Autor: Ziuta (---.hsnet.ca)
Data:   2014-02-26 19:08

Posluchaj: Adam Szustak OP - Młodość mija, a ja niczyja

www.youtube.com/watch?v=IvpyRJhaeWs czesc 1
www.youtube.com/watch?v=azM_1GBd0KA czesc 2

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: