logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wątpliwości czy uzyskałem rozgrzeszenie.
Autor: Paweł (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-02 22:24

Drodzy forumowicze
Miałem dziś nietypową sytuację. Ksiądz po wysłuchaniu moich grzechów, dopytywał o różne rzeczy, odpowiadałem na pytania i w pewnym momencie zadał mi pokutę. Potem dalej jeszcze nawiązała się rozmowa i w pewnym momencie skończył, chwilę pomilczał i puknął w konfesjonał. Zdezorientowany wstałem i poszedłem, ale od razu pojawiły się u mnie wątpliwości czy aby na pewno uzyskałem rozgrzeszenie, czy może było to puknięcie w kontekście "idź Pan, jednak z naszej rozmowy wynika, że nie możesz uzyskać rozgrzeszenia". Wątpliwość ta bierze się z tego, że raczej ksiądz był nastawiony "bojowo". Nie była to miła rozmowa, tylko raczej zarzucanie mi itp. Nie chcę nic zarzucać księdzu i na tym się skupiać, ale nie czułem się dobrze czując jego podejście do mnie. Teraz jednak nie o tym. Wiem, że nie powinno się wątpić w Boże Miłosierdzie i staram się tak nie robić, ale zastanawia mnie ta sytuacja. Czemu nie powiedział standardowej formuły i czy przez moje wątpliwości powinienem jeszcze raz iść do spowiedzi?
Pozdrawiam

 Tematy Autor  Data
 Wątpliwości czy uzyskałem rozgrzeszenie. nowy Paweł 
  Re: Wątpliwości czy uzyskałem rozgrzeszenie. nowy Jakub 
  Re: Wątpliwości czy uzyskałem rozgrzeszenie. nowy Monika (już 17l.) 
  Re: Wątpliwości czy uzyskałem rozgrzeszenie. nowy xc 
  Re: Wątpliwości czy uzyskałem rozgrzeszenie. nowy dorota 
  Re: Wątpliwości czy uzyskałem rozgrzeszenie. nowy Bartymeusz OFM 
  Re: Wątpliwości czy uzyskałem rozgrzeszenie. nowy Bogumiła z Krakowa 
  Re: Wątpliwości czy uzyskałem rozgrzeszenie. nowy AsiaBB 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: