logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się wyspowiadać z jednego grzechu?
Autor: Gabriel (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2014-04-13 16:03

Ostatnio byłem u spowiedzi, i popełniłem pewny grzech, po prostu nie wytrzymałem. Z tego co wyczytałem uważa to się jako grzech ciężki i mam pytanie, czy powinienem iść do spowiedzi czy mogę wyspowiadać się z tego na mszy poprzez modlitwę "Spowiadam się Bogu". Jeżeli miałbym pójść, to muszę tak jakby wyspowiadać się z tylko jednego grzechu??

 Re: Jak się wyspowiadać z jednego grzechu?
Autor: Stefan (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-13 17:01

Skoro to grzech ciężki to musisz iść do spowiedzi. Nawet jeśli miał byś wyspowiadać się tylko z jednego grzechu, bez względu na to kiedy była poprzednia spowiedź.

Aby spowiedź była dobra należy powiedzieć także wszelkie okoliczności obciążające.

 Re: Jak się wyspowiadać z jednego grzechu?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-13 17:10

Skoro "uważa to się jako grzech ciężki" to nie wystarczy spowiedź powszechna, nie wystarczy żal za grzechy, trzeba podejść do konfesjonału. W zasadzie każdy prawie grzech jest jakimś "niewytrzymaniem". Nie wytrzymujemy gniewu, albo podniet seksualnych, nie wytrzymujemy bez alkoholu czy narkotyków, nie wytrzymujemy ludzkiej głupoty i swojej słabości. To nie jest usprawiedliwienie.

"Jeżeli miałbym pójść, to muszę tak jakby wyspowiadać się z tylko jednego grzechu?"
A co oznacza "tak jakby"? Spowiadasz się ze swoich grzechów. Jak masz ich dużo, to spowiadasz się z wielu, jak mało - to z małej ilości. Jeśli faktycznie nie popełniłeś żadnego innego grzechu oprócz tego, o którym mówisz, to można się wyspowiadać z jednego grzechu. Nie "tak jakby", ale po prostu z tego jednego, który masz. Chociaż warto zrobić dobry rachunek sumienia i zobaczyć, czy nie ma okazji, by porozmawiać trochę dłużej o innych grzechach, albo o tym problemie "niewytrzymania".

 Re: Jak się wyspowiadać z jednego grzechu?
Autor: Agnieszka (---.net.pulawy.pl)
Data:   2014-04-13 17:21

Jeśli to grzech ciężki, to musisz iść do spowiedzi. To nic, że to tylko jeden grzech. Nie ma limitu grzechów, od którego dopiero można skorzystać z tego sakramentu. Jakiś czas temu spowiadałam się w poniedziałek czy wtorek, potem w sobotę niestety ciężko zgrzeszyłam i w niedzielę na Mszy znowu się spowiadałam. Z jednego grzechu. Żałowałam szczerze. Ta spowiedź była bardzo krótka, niemniej nie umiałabym za chwilę przyjąć Jezusa do serca, wiedząc, że się nie wyspowiadałam.

 Re: Jak się wyspowiadać z jednego grzechu?
Autor: A-Mail (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-13 17:21

"czy powinienem iść do spowiedzi?"
TAK

"czy mogę wyspowiadać się z tego na mszy poprzez modlitwę "Spowiadam się Bogu""
Akt pokuty na początku Mszy nie gładzi grzechu ciężkiego.

"muszę tak jakby wyspowiadać się z tylko jednego grzechu??"
Nie ma na co czekać. Z grzechu ciężkiego wyspowiadać się najlepiej jak najszybciej

 Re: Jak się wyspowiadać z jednego grzechu?
Autor: Różowy (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-04-13 17:30

z grzechu ciężkiego spowiadasz się podczas spowiedzi sakramentalnej (u spowiednika).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: