logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Watpliwosci po spowiedzi.
Autor: ona (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-04-14 13:23

zawsze jest to samo, chwilowa radosc po spowiedzi i uczucie szczescia i lekkosci (jak zwykle szlam z dobrymi intencjami), a potem watpliwosci, ze chyba jednak troche przeinaczylam, ze moze chcialam sie usprawiedliwic i inaczej cos nazwalam, a ja naprawde nie chcialam w niczym klamac. deprymujace to jest i najgorsze, ze tu nie pomoze kolejna spowiedz, bo zawsze tak mam... mam chyba niespokojne sumienie, czy co. :( :( wyszlam z konfesjonalu uspokojona, a potem znow natretne mysli, ze niewazna spowiedz, ze chyba sklamalam... a jesli cos powiedzialam w konfesjonale pod wplywem emocji, ale nie chcialam klamac, to moze to byc przyczyna, ze spowiedz niewazna... nigdy nie zaznam spokoju, co robic? :(

 Re: Watpliwosci po spowiedzi.
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2014-04-14 13:44

Poczytaj w internecie o problemie skrupulanctwa - jest wiele artykułów. Np. oddzielna sekcja 'skrupuły' na www.spowiedz.pl
Jest też książka "SKRUPULATOM NA RATUNEK" - autor: Emanuel Działa OP. Bo z tego, co piszesz, to właśnie ten problem cię dotyka.

 Re: Watpliwosci po spowiedzi.
Autor: dorota (---.204.95.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-04-14 14:19

Być może masz sumienie skrupulatne, stąd te wątpliwości po spowiedzi. Tez nieraz po spowiedzi byłam dręczona. Koszmar skrupułów jest okropny. Najlepiej przystępuj do spowiedzi z kartką (w razie zapomnienia) i nie rób zbyt długich przerw między spowiedziami. Wwtedy łatwiej będzie Ci wyjawić wszystkie grzechy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: