logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pierwszy pocałunek.
Autor: Maria (13 l.) (---.play-internet.pl)
Data:   2014-04-14 22:31

Kiedy mam jakies watpienia zyciowe mysle czesto o tej stronie internetowej. Tym razem chcialabym spytac czy to jest cudzolustwo kiedy (jestem dziewczyna) caluje sie chlopaka na usta? Bo widzi sie to wszedzie a bedac nastolatka za mniej niz miesiac (13 lat) dziewczyny wokol mnie i ja rozmawiamy czesto o chlopakach, wiec chcialabym sie dowiedziec wiecej na ten temat.

 Re: Pierwszy pocałunek.
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-17 10:20

Chcesz się całować, bo wszyscy to robią? Cudzołóstwem to nie jest, ale co ma wyrażać taki pocałunek? Szanse na trwały związek w tym wieku są zerowe, za to ryzyko zranienia - ogromne. Ile trwa "chodzenie" (mówi się tak jeszcze?) ze sobą nastolatków, kilka tygodni? Lepiej poczekaj do czasu, kiedy będziesz już miała widoki na spotykanie się z kimś na poważnie(j), tzn. minimum 17 lat. Dalej uważam, że to mało, ale jedna z moich koleżanek wyszła za mąż w wieku 18 lat i po 14 latach nadal są szczęśliwym małżeństwem, więc w tym wieku zaczyna to być realne.

 Re: Pierwszy pocałunek.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-17 11:16

CUDZOŁÓSTWO pisze się przez "ó", a jest to współżycie seksualne. Pocałunki w usta są według mnie dość intymne i należą do gestów bliskości zarezerwowanych dla osób najbliższych. Nie lubię gdy jakaś przyjaciółka mnie całuje w usta. Tym bardziej nie akceptuję takich pocałunków u nastolatek. Takie pocałunki rozbudzają podniecenie seksualne u obojga, a zwłaszcza u chłopaka, który przez to może mieć bardzo poważny problem z masturbacją, co może prowadzić do współżycia z dziewczyną. Dziewczyna inaczej to przeżywa, bo bardziej uczuciowo. W tej różnicy rozumienia pojęć między chłopakiem a dziewczyną, czym jest pocałunek tkwi ten problem. Jednym słowem, nie polecam.

 Re: Pierwszy pocałunek.
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2014-04-17 13:08

To, że "się to widzi wokół" nie znaczy, że musisz to robić. Poza tym, dziewczyny różne rzeczy robią, przechwalają się, a tak naprawdę nie mają wcale doświadczenia w tych sprawach. Moim zdaniem, w tym wieku nie powinnaś sobie tym głowy zaprzątać. Dlaczego? Choćby dlatego, że w przyszłości będziesz żałowała takich rzeczy. Bo jeśli spotkasz w swoim życiu "tego jedynego", to będziesz żałowała, że nie zostawiłaś pierwszych pocałunków dla niego, a i on nie będzie zachwycony. Bo może spośród twoich obecnych kolegów ze szkoły czy znajomych jest twój przyszły mąż, więc chyba nie chciałabyś by widział cię gdzieś na korytarzu szkolnym obściskującego się z innym? To zostaje w pamięci. Wiadomo, że to nie jest cudzołóstwo, ale jest to poważne wejście w intymność z drugim człowiekiem. To nie sport. Nie warto się z tym spieszyć. Ja z moim mężem pocałowaliśmy się pierwszy raz w wieku 20 lat, nie mając wcześniej żadnych "doświadczeń" w tym zakresie z innymi partnerami. I to dopiero jest coś pięknego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: