logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego Bóg oczekuje oparcia wiary w dawnej przeszłości?
Autor: Wojciech (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-21 02:17

Dlaczego Bóg mimo upływu tysięcy lat, oczekuje od nas opierania wiary na tak dawnych wydarzeniach, co do których prawdopodobieństwo przekręcenia faktów, postępujących zmian w interpretacjach pisma itp. itd. staje się coraz bardziej prawdopodobne z upływającym czasem?
Czy podobnie jak ja, pragniecie czasem uciszenia tego "niewiernego Tomasza" i czy często sie w Was odzywa?

 Re: Dlaczego Bóg oczekuje oparcia wiary w dawnej przeszłości?
Autor: zbigniew (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-04-21 13:13

Wiara oparta na świadectwie Kościoła (czyli tego,co mówią inni i mamy w to wierzyć) jest potrzebna i taka procedura podoba się Bogu. Mamy ufać Bogu w Kościele - za pośrednictwem ludzi.
Św. Tomasz Apostoł chciał dowodu bezpośredniego i zresztą otrzymał go, ale błogosławieni, którzy nie widzieli itd.
Z biegiem czasu okazuje się prawdziwa wartość tego, co Kościół naucza.
Nauka "każe nam wierzyć" w wydarzenia sprzed 13 miliardów lat, a co jakiś czas dorzuca nowszą interpretację - dla mnie OK.
Kościół przekazuje tradycję od naocznych świadków - dla mnie OK.

 Re: Dlaczego Bóg oczekuje oparcia wiary w dawnej przeszłości?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-04-21 13:27

W przekazie biblijnym są tak uniwersalne i ponadczasowe treści, że nie ma możliwości ich "unowocześnić". Klasyką jest Dekalog. 10 prostych zdań obejmującą zasady czci Boga i życia międzyludzkiego. Nic dodać nic ująć! Zastanów się dlaczego w XXI wieku nie zmieniamy np. zasad geometrii podanych przez Talesa z Miletu czy Pitagorasa w VI wieku przed Chrystusem.

 Re: Dlaczego Bóg oczekuje oparcia wiary w dawnej przeszłości?
Autor: Zofia (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2014-04-21 19:47

Wojciech, a może chcesz oprzeć wiarę o teorie dopiero co powstałe? Namnożyło się przecież autorów różnych sekt, domorosłych "zbawicieli", "mesjaszów".
To nic, że żaden z nich nie oddał za Ciebie życia. Ale tak piszą i nauczają nowocześnie... Tylko wybierać - jak na szwedzkim stole.

Przepraszam za drobną ironię :). Ale to, że wiara przetrwała tysiące lat, to chyba dobrze. Skała się nie rozsypuje jak piasek, choć z czasem zmienia barwę...
Jeżeli odzywa się w Tobie "niewierny" ale św. Tomasz to też dobrze:).
Nigdzie nie jest napisane, że nie można prosić o umocnienie wiary.

Pozdrawiam serdecznie i życzę spotkania ze Zmartwychwstałym Panem :)

 Re: Dlaczego Bóg oczekuje oparcia wiary w dawnej przeszłości?
Autor: Lumen_Christi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-21 20:13

A mnie smuci gadanie że to czy tamto trzeba zmienić, bo czasy są inne i jest nowoczesność i trzeba iść z duchem czasu. A czasy zawsze są inne. W średniowieczu też mówili że są "inne czasy". A słowo Boże jest niezmienne i nikt nie może go zmieniać.

 Re: Dlaczego Bóg oczekuje oparcia wiary w dawnej przeszłości?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-22 14:43

"Dlaczego Bóg mimo upływu tysięcy lat, oczekuje od nas opierania wiary na tak dawnych wydarzeniach"
- Nie można mówić o wierze bez modlitwy. Dlatego zachęcałam cię do modlitwy osobistej. Słowem Bożym, czyli również opisem różnych wydarzeń w Piśmie Świętym, modlimy się. Zadawaj Panu Bogu to pytanie, szukaj odpowiedzi wszędzie, gdzie możesz. Ale najpierw pomódl się do Ducha Świętego o Jego dary. A zanim pomodlisz się do Niego, odmów przynajmniej raz: Zdrowaś Maryjo...
Święty Tomasz zasługuje na uwagę, bo on chciał dotknąć, czyli szukał Boga. To jest bardzo ważne, by chcieć szukać i pozwalać Mu się znaleźć.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: