logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 16-latka ma plany wobec 36-letniego mężczyzny.
Autor: Ala (---.pool85-60-127.dynamic.orange.es)
Data:   2014-07-21 18:37

Przyjaciółka ma 16 lat, a jej przyjaciel 36. Ma plany co do niego. Człowiek wygląda na pierwszy rzut oka (nie znam go bliżej) na poukładanego, jest protestantem. Myślicie, że to wypali? Dziewczyna boi się, że jak rodzice się dowiedzą, to skończy się, jak nożem uciął.

 Re: 16-latka ma plany wobec 36-letniego mężczyzny.
Autor: Tomek (---.play-internet.pl)
Data:   2014-07-25 20:37

Skoro boi się rodziców, to chyba jest "trochę" za młoda na taki związek. Już nie mówiąc o jej przyjacielu i Jego psychice. Trochę za mało napisałaś, ale do planowania wspólnego życia we dwoje, jest potrzebnych dwoje, w miarę dojrzałych ludzi. A w tej sytuacji raczej o to trudno - i nie chodzi tutaj chyba o wyznanie.

 Re: 16-latka ma plany wobec 36-letniego mężczyzny.
Autor: ? (---.31.32.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-07-25 20:52

Taty szuka?

 Re: 16-latka ma plany wobec 36-letniego mężczyzny.
Autor: iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-07-26 09:26

Dziewczynie pewnie brakuje ojca, a ten 36-latek zbyt poważny nie jest, skoro chciałby się związać z 16-latką. Oczywiście taka różnica wieku mogłaby być, ale u osób bardziej dojrzałych, np. 30-latka z 50-latkiem. To jest jednak moje zdanie i nie każdy musi się z tym zgadzać.

 Re: 16-latka ma plany wobec 36-letniego mężczyzny.
Autor: AsiaBB (---.31.93.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-07-26 09:30

Zakochanie szesnastolatki w starszym facecie to norma, w tym wieku imponują starsi poukładani panowie, w oczach dorastającej dziewczyny o niebo dojrzalsi od kolegów z klasy. Ale zakochanie niemal czterdziestoletniego mężczyzny w szesnastolatce już normalne nie jest, a w pewnych okolicznościach może wskazywać na skłonności pedofilskie. Owszem, panom w tym wieku przyjemnie się patrzy na młode, ładne dziewczyny, jednak to wszystko. Bo jest dojrzałym mężczyzną, a szesnastolatka i mentalnie i prawnie jeszcze dzieckiem, obojętnie jak "dorośle" się czuje.

 Re: 16-latka ma plany wobec 36-letniego mężczyzny.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-07-27 19:30

A mnie zastanawia, czy stawiasz pytanie, bo boisz sie o przyjaciolke, chcesz ja zachecic/zniechecic do znajomosci z tym Panem, czy wyrobic sobie poglad, czy takie relacje sa mozliwe, czy chodzi jeszcze o cos innego. Mozna zrobic glosowanie, czy relacja wypali, czy nie; ale chyba nie o to chodzi?. Jesli przyjaciolka i ten Pan nie potrafia sie kontrolowac do odpowiedniego czasu, to sprawa moze skonczyc sie w sadzie.

 Re: 16-latka ma plany wobec 36-letniego mężczyzny.
Autor: Krystyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-07-27 22:07

Poważny, odpowiedzialny mężczyzna nie wejdzie w taki układ.

 Re: 16-latka ma plany wobec 36-letniego mężczyzny.
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-07-28 11:00

Dawno, dawno temu ale nie za siedmioma górami i siedmioma rzekami, tylko tu, które to nazywało się "Priwiślanskim Krajom" pewna nastoletnia pensjonarka zakochała się (z wzajemnością) w pewnym dużo starszym od niej, niezbyt bogatym ale dobrze zapowiadającym się człowieku.
Jak to kiedyś bywało, związek ten był utrzymywany w najściślejszej tajemnicy, wiedziała o nim tylko najbliższa powiernica i przyjaciółka owej panny, jej koleżanka z pensji. Panna i kawaler, tak bardzo chcieli być ze sobą, że postanowili uciec razem do Ameryki aby tam zacząć wspólne życie, bo tu nie widzieli dla siebie szans.
Panna zwierzyła się ze wszystkiego przyjaciółce. Ta powiedziała jej mniej więcej tak: "Uciec zawsze możecie ale może spróbować z innej beczki, niech ten twój kawaler pójdzie do rodziców i się o ciebie oświadczy. Zobaczymy co będzie, najwyżej go pogonią i wtedy uciekniecie. Opowiedz o wszystkim mamie i papie, jak się boisz to ja będę z tobą".
Tak zrobiły. Panna wyznała wszystko rodzicom a kawaler pojawił się z bukietem róż w domu rodziców",
Ci wysłuchali wszystkiego a potem ojciec poprosił epuzera na stronę i powiedział mu mniej więcej tak:
"Znamy naszą córkę doskonale. lepiej niż pan i wiemy, że jak sobie coś wymyśliła, to sobie wymyśliła i swojego tak czy owak dopnie. Więc my nie mamy nic przeciwko ale chcemy abyście poczekali ze ślubem. Panna ma dokończyć nauki, bo chyba nie chce mieć pan nieuczonej żony. Pan okrzepniesz zawodowo, bo utrzymanie naszej córki to kosztuje i to całkiem sporo. Jak wytrzymacie w narzeczeństwie 4 lata i nikt z was się nie rozmyśli, to damy wam nasze błogosławieństwo i będę do pana mówił per synu".
Tak jak powiedzieli, tak zrobili. Panienka wróciła do szkoły, kawaler do kantoru, w którym pracował. I byli narzeczonymi. I tak sobie byli, do momentu, kiedy panience się nie odmieniło. I kawalera "puściła kantem". I dobrze, że tak zrobiła, bo potem poznała mojego pradziadka i dzięki temu ja jestem, gdzie jestem i jaki jestem (ale jestem).

Morał z tej bajki, nie-bajki?

Dobrze jest mieć mądre przyjaciółki. Takie co dobrze radzą a nie zajmują się plotkarstwem.
Dobrze mieć mądrych rodziców.
Czas jest najlepszym lekarstwem na młodość.

 Re: 16-latka ma plany wobec 36-letniego mężczyzny.
Autor: Giovanno (---.olsztyn.mm.pl)
Data:   2014-07-31 01:25

Znam przypadki takich związków. Żadnej dziewczynie nie można było niczego zarzucić, ale taki facet liczył jedynie na seks, ewentualnie prestiż, że potrafił wyrwać młodą dziewczynę i może się z nią gdzieś pokazać.

Nie ma potrzeby zabraniać takiego związku przez sam wiek. Lepiej pozwolić jej się wyszaleć i zrozumieć pewne sprawy. Dlaczego nie warto się martwić? Dlatego, że różnica mentalności w takim wieku jest zbyt duża, by to przetrwało dłużej niż kilka miesięcy.

Pozdrawiam.

 Re: 16-latka ma plany wobec 36-letniego mężczyzny.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-07-31 06:23

No, jesli taki dojrzaly facet jedynie liczy na to, co Giovanno sugerujesz, to wypadaloby napisac, ze trzeba zabraniac takich relacji. Chyba ze uwazasz, ze lepiej zgrzeszyc i zmadrzec, niz glupio wydac sie za maz. Mam nadzieje, ze sie przejezyczyles w poradzie.

 Re: 16-latka ma plany wobec 36-letniego mężczyzny.
Autor: Magda (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2014-12-25 02:07

mój prawie 30 letni mąż: nie wyobrażam sobie. To jak chodzić z własną córką.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: