logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Powołanie zakonne. Co dalej?
Autor: Jarek (31 l.) (217.114.169.---)
Data:   2014-07-26 01:26

Szczęść Boże,

Mam 31 lat, mieszkam w Irlandii i zastanawiam się czy nie wrócić do Polski i nie wstąpić do zakonu. Wspomniałem o tym z tutejszemu księdzu i zaproponował, że może tu w Irlandii lecz ja odrzekłem, że raczej wolałbym w Polsce z racji ojczystego języka. Problem w tym, że nie wiem zbytnio jak to ugryźć. Czy mój wiek jest jakiś specyficzny i nie każdy zakon się nada?

Proszę Was o jakieś wskazówki.

 Re: Powołanie zakonne. Co dalej?
Autor: pomidorek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-07-26 02:02

Napisz do zakonu, który Cię interesuje. Potem przyjdź, zobacz i podejmij decyzję. Najmłodszy nie jesteś.

 Re: Powołanie zakonne. Co dalej?
Autor: wyszywaczek (93.175.167.---)
Data:   2014-07-26 15:03

31 lat nie powinno być problemem, ale jeśli już, to dłużej czekać nie warto. Bo każdy następny rok będzie sprawę utrudniał. A życia z przekonaniem, że powinienem, a nie spróbowałem, nie życzę.

 Re: Powołanie zakonne. Co dalej?
Autor: zbigniew (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-07-26 22:22

Szczęść Boże,

to wspaniały dar - powołanie do zakonu. Moim zdaniem wiek nie jest istotnym problemem. Wydaje mi się, że technicznie rzecz biorąc potrzeba jakiegoś czasu na rozeznanie - w sensie duchowym, a także stopniowe zawężanie opcji przez nawiązanie kontaktu z kilkoma wybranymi zakonami. Modlić się, poznać ich duchowość, obserwować. Dla rozeznania w sensie ogólnym pomocny może być pięciodniowy Fundament ignacjański, który non stop jest gdzieś w Polsce, a dla rozeznania w sensie szczegółowym to wtedy specyficzne rekolekcje, np. powołaniowe przy określonych zakonach.

 Re: Powołanie zakonne. Co dalej?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-07-28 14:15

W Polsce wiele zakonów pomaga w rozeznawaniu powołania, organizując rekolekcje powołaniowe, umożliwiając spędzenie kilku dni w klasztorze, by przyglądać się zakonnikom i ich życiu. Poszukaj na http://www.zakony.pl/index.php?c=5&z=m

 Re: Powołanie zakonne. Co dalej?
Autor: Jarek (217.114.169.---)
Data:   2014-08-06 14:52

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi :)
Wracam do Polski :)
Bóg zapłać :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: