logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa w stanie grzechu ciężkiego jest wysłuchiwana?
Autor: Ona (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2014-07-30 22:47

Czy jesli czlowiek nie jest w stanie laski uswiecajacej i modli sie za innych, Bog go wysluchuje? Wiem ze Bog moze sprawic, ze przez ta modlitwe Bog moze sprawic, ze modlacy sie nawroci. Ale nie o to pytam.

 Re: Czy modlitwa w stanie grzechu ciężkiego jest wysłuchiwana?
Autor: xc (---.205.182.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-07-31 00:38

Tak, Bóg wysłuchuje.
Tak, bo Bóg może wszystko.
A o co Pani pyta?

 Re: Czy modlitwa w stanie grzechu ciężkiego jest wysłuchiwana?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-07-31 04:21

Droga Ona,
Tutaj znajdziesz wiecej przemyslen na temat tego, jak Bog nas wysluchuje: http://mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_15.htm
W tym tekscie jest poruszone zagadnienie, o ktore pytasz. Mnie sie wydaje, ze jak czlowiek modli sie do Boga, a jednoczesnie trwa w grzechu ciezkim, to nie bardzo rozumie, na czym ma polegac jego relacja z Bogiem. Taka uporczywa modlitwa pomaga czlowiekowi przemienic sie i w koncu z czystym sercem i w ufnosci stawac do rozmowy z Bogiem.

Bog jest rowniez Ojcem osoby, za ktora sie modlisz, i lepiej wie czego on/ona potrzebuje, niz Ty sama. Zatem, nawet jesli trwasz w grzechu, to jesli wola Boga bedzie, by ta omadlana przez Ciebie osobe obdarzyc laska, o ktora Ty prosisz, to zrobi to i juz. Byc moze zrobi to po to, by Ciebie pchnac do odrzucenia twego grzechu, bo Tobie sie wyda, ze prosilas, nie bedac godna proszenia, a Bog Cie wysluchal. Czyli zrobi Ci sie glupio, poczujesz swoja marnosc, oraz wielkosc i laskawosc Boga, i w koncu zrewidujesz swoje drogi. Tak to sobie wyobrazam pod koniec lipca w 2014 roku. Pozdrawiam. G_JP

 Re: Czy modlitwa w stanie grzechu ciężkiego jest wysłuchiwana?
Autor: streetcleaner (---.multi-play.net.pl)
Data:   2014-07-31 10:16

Przypomnij sobie słowa św. Pawła "Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska" Rz 5, 20; myślę że Pan Bóg szczególnie "nadstawia ucho" (taka mała antropomorfizacja) w kierunku tych, którzy się od Niego oddalili; oczywiście inną kwestią jest, o co się prosi.

 Re: Czy modlitwa w stanie grzechu ciężkiego jest wysłuchiwana?
Autor: Ona (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2014-07-31 12:26

Dziekuje za odpowiedzi. Kiedy czlowiek zgrzeszy musi isc do spowiedzi. Lecz w czasie miedzy popelnieniem grzechu a spowiedzia nie jestesmy w stanie laski uswiecajacej. I o to mi chodzilo. Dziekuje

 Re: Czy modlitwa w stanie grzechu ciężkiego jest wysłuchiwana?
Autor: Robson (---.static.chello.pl)
Data:   2014-07-31 16:58

Ks. Jonasza 2, 3

 Re: Czy modlitwa w stanie grzechu ciężkiego jest wysłuchiwana?
Autor: Jan (---.play-internet.pl)
Data:   2014-08-02 17:23

Idź do spowiedzi i będzie po problemie. Po co sobie utrudniać życie?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: