logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pytanie dotyczące odmawiania nowenny pompejańskiej.
Autor: Adi (---.16-4.cable.virginm.net)
Data:   2014-07-31 13:29

Witam Wszystkich :)

Oto moje pytanie dotyczące odmawiania nowenny pompejańskiej:
Czy modlitwwy początkowe różańca (czyli Wierzę w Boga..., Ojcze nasz..., 3x Zdrowaś Maryjo... i Chwała Ojcu...) odmawia się 1 raz dziennie pomimo odmawiania w sumie 15 - 20 tajemnic różańcowych dziennie czy też 3 - 4 razy dziennie w zależności od ilości odmawianych tajemnic różańcowych w ciągu danego dnia?

 Re: Pytanie dotyczące odmawiania nowenny pompejańskiej.
Autor: Agnieszka (---.net.pulawy.pl)
Data:   2014-07-31 19:45

Kiedy ja pierwszy raz chciałam odmawiać tę Nowennę, to znalazłam informację, że wystarczy tylko raz, na początku. Np. po 5. Tajemnicy radosnej od razu przechodziłam do 1. Tajemnicy światła. Nawet wówczas, gdy np. pierwszą część odmawiałam rano, a następną np. po południu, to i tak opuszczałam już "Wierzę w Boga", itd.

PS. Nowenna się sprawdziła. ;-)

 Re: Pytanie dotyczące odmawiania nowenny pompejańskiej.
Autor: Barbara (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-07-31 20:59

Z Książeczki "Nowenna Pompejańska i świadectwa":
"Nowenna pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Można odmawiać czwartą część z tajemnicami światła. Przed rozpoczęciem każdej z trzech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:
Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.
Przez pierwsze 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej części różańca (czyli po każdych pięciu tajemnicach różańcowych), odmawiamy następującą modlitwę:
Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów... (cały tekst modlitwy w książeczce) Przez kolejne 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej z trzech części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:
Cóż Ci mogę dać, o Królowo pełna miłości?... (pełna treść w książeczce)
Niezależnie od modlitw końcowych, każdą z trzech części różańca kończymy po jej odmówieniu trzykrotnym westchnieniem do Matki Bożej:
Królowo Różańca Świętego,
módl się za nami!"

Z powyższego tekstu wynika, że każdą z części Różańca należy zacząć i zakończyć w całości. Nie spotkałam się nigdy z tym, by odmówić jedno Wierzę... itd. na cały dzień. Każdą część Różańca rozpoczynamy modlitwą przed i modlitwą po Różańcu. Kolejnej części Różańca nie rozpoczynamy od połowy, ale od początku, a więc od Wierzę w Boga.

Życzę wytrwałości i wierności w modlitwie. Z Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: