logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dar języków - i co dalej?
Autor: Anna (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2014-08-15 18:53

Otrzymałam dar języków podczas modlitwy wstawienniczej o Ducha Świętego dla mnie. Przez czas trwania modlitwy modliłam się z wielką radością w językach! Próbuję teraz także wielbić Boga w językach, ale trochę "po ludzku" mi to wychodzi - czy mam ten dar, czy to był tylko dar na tamten czas? Dar języków jest darem chwilowym, czy "za stałe"? Jak mogę potwierdzić na 100%, że to jest ten dar?
Jeżeli mam, jak mogę go kształtować i rozwijać, jak się otworzyć na inne dary?
Pozdrawiam wszystkich katolików z forum :):)

 Re: Dar języków - i co dalej?
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2014-08-15 21:24

Proszę zapoznać się z rozdziałem 14 Pierwszego Listu do Koryntian, tam jest wszystko dokładnie wyjaśnione w sprawie daru języków.

W skrócie mówiąc: dar języków nie jest dobrem samym w sobie, lecz jedynie narzędziem. Prawdziwy sens zyskuje jeśli służy budowaniu Kościoła lub samego obdarowanego - a więc wtedy gdy jest zrozumiały. Wielbić Boga można równie dobrze milczeniem. Charyzmaty to tylko (i aż) narzędzia.

 Re: Dar języków - i co dalej?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-08-15 22:46

Anno,
Zwróć uwagę na odpowiedź Tadeusza w bardzo starym ale dobrym wątku: Jak rozpoznać działanie dobrego ducha?
Następnie wróć do ludzi, którzy się nad Tobą modlili. Oni powinni mieć dar rozeznania co do tego, czy Twój dar jest prawdziwy i jak powinnaś go używać. Takie dary służą do budowania Kościoła (w tym Ciebie), zatem w Kościele (w Twojej parafii/grupie) należy je badać.

 Re: Dar języków - i co dalej?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2014-08-16 06:32

Czy pamiętasz Hymn o Miłości z listu św. Pawła do Koryntian? "Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca, albo cymbał brzmiący" (1 Kor 13,1) Dar języków, podobnie jak i inne dary nie jest dany człowiekowi na zawsze i bezwarunkowo. Zdarza się, że ludzie swoje umiejętności wykorzystują niezgodnie z wolą Bożą, a czasami nawet przeciwko samemu Bogu. Nigdy nie będziesz wiedzieć, kiedy przekroczyłaś tą granicę, której człowiekowi nigdy nie wolno przekroczyć, dlatego próbuj powściągać nadmierną radość z powodu otrzymania daru, jednocześnie nie ustawaj w dziękowaniu Bogu za to, co otrzymujesz. Istotne jest, byś wykorzystywała dar Boga w sposób, który przyniesie pożytek nie tylko Tobie, ale również innym ludziom. Dar bowiem trwać będzie tak długo, jak długo służyć będzie ludziom bezinteresownie i bez wynoszenia się ponad innych z powodu posiadania daru. Pycha nasza jest bowiem naszym największym wrogiem, który oddziela nas od miłości Bożej i odwraca nas od ludzi. To, że otrzymałaś dar nie oznacza jednak, że nie powinnaś się o niego troszczyć i nie "pielęgnować". Każda umiejętność zaniedbywana zanika, a człowiek, który chełpi się jej posiadaniem z czasem może przekonać się, że ją utracił. Dziękuj zatem Bogu za to, co od Niego otrzymujesz i trwaj w Nim. Szczęść Boże!

 Re: Dar języków - i co dalej?
Autor: Pax (---.interkar.pl)
Data:   2014-08-17 14:01

Zazwyczaj jest to dar na całe życie, ale wymaga troski, rozwijania, pielęgnowania a także rozeznania, czy jest prawdziwym darem od Boga. U osób zniewolonych może objawić się coś co go tylko przypomina a jest tylko parodią diabła, i nie przynosi dobrych owoców.
Należy zgłębić się w teologię i sens tego daru, polecam dobrą literaturę, jest co wybierać.

 Re: Dar języków - i co dalej?
Autor: Anna (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2014-08-17 19:02

Pax - czy mógłbyś polecić co warto konkretnie poczytać?

 Re: Dar języków - i co dalej?
Autor: Marek Piotrowski (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-08-17 23:08

Większość przypadków tzw. "modlitwy w językach" (a zwłaszcza "modlitwa językami anielskimi" tj. nie ludzkimi) to zwykłe pragnienie "przeżycia cudu" i z biblijną modlitwą językami ma niewiele wspólnego.
Polecam: http://www.apologetyka.katolik.pl/dyskusje-z-chrzescijanskimi-pogladami/problemy-charyzmatyczne/181/944-modlitwa-w-jzykach-cud-boy-charyzmat-czy-pobone-jodowanie

 Re: Dar języków - i co dalej?
Autor: Pax (---.interkar.pl)
Data:   2014-08-18 22:06

Serafino Falvo "Przebudzenie charyzmatów"
Ks. Andrzej Kuliberda "Weźmiecie w darze Ducha Świętego" oraz "Charyzmaty w Kościele Dzisiaj"

 Re: Dar języków - i co dalej?
Autor: Paweł (62.87.208.---)
Data:   2014-08-21 14:41

Witaj Aniu :)
Proponuje odrobinę pokory i ogrom zaufania :D
Skoro otrzymałaś dar od Boga, to Mu zaufaj i pozwól się prowadzić, a On da Ci najlepszą odpowiedz na twoje pytanie :) uważaj abyś nie cieszyła się bardziej, ze "swojego" daru niż z tego, że dostałaś go od Boga.
Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: