logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak przekonać cywilnego męża do ślubu kościelnego?
Autor: Mona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-08-15 21:51

Witam, nie wiem gdzie moge zadavc jakies pytanie a mam powazny problem obecnie jestem w USA i tutaj rozmowa z ksierdzem jest troszke utrudniona z uwagi na jezyk chociaz znam angielski to nie wiem czuy na tyle dobrze zeby moc isc na rozmowe...wiem ze zyje w grzechu bo : wzielismy z narzeczonym slub cywilny z uwagi na papiery ktorych potzrebuje aby zostac tutaj w USA razem z nasza coreczka ktora ma 6 lat i od urodzena praktycznie nie mogla miec kontaktu z ojcem( to skomplikowana sprawa) otoz ja pragnelam slubu koscielnego mowilam ze moze byc nawet bardzo skromny ze nie ma to dla mnie znalecza=enia ale moj narzeczony nie jest az takk wierzacy i powiedzial ze za baradzo sie spieszymy i ze za jakis rok wezmiemy slub koscielny...jego rodzina tez tak uwaza ..bo teraz on konczuy juz 2 studia i td itd ja uwazam ze to nie jest zadne usprawiedliwienie ale nie moge go zmusic do slubu..kazdej niedzieli porzezywam katusze na mszy kiedy nastepuje moment komunii sw...w PL zanim sie zeszlismy znowu jako para ( bylismy osobno 3 lata i w sumie myslalam ze nigdy nie bedziemy razem ponownie) przystepowalam do komunii kazdej niedzieli bylam bardzo blosko Boga czulam to cala soba...wiedzialam ze przyjazd tutaj zmieni to wiedzialam ale zrobilam tro bo kocham ojca mojego dziecka i zrobilam to tez dla naszej coreczki zeby miala rodzine pelna...wiem ze moglabym zaprzestac wspolzycia ale mysle ze on nie zechcialaby czekac rok czasu...wiem ze moze kos powiedziec ze jesli by nie czekal to znaczy ze mnie nie kocha ale jak juz mowila to bardzo skomplikowana sytuacja prawie cale 7 lat kiedy sie znamy byly koszmarem na przemian z rajem...nie wiem co mam zrobic zeby mocwrocic do Boga wiem ze mam grezch ze w nim zyje i cierpie za kazdym razem kiedy jestem niegodna aby przyjac Boga do serca..co zrobic jak Go przekonac ze dla mnie ten slub koscielny jest az tak wazny????prosze o POMOC!!!!

 Re: Jak przekonać cywilnego męża do ślubu kościelnego?
Autor: .... (---.play-internet.pl)
Data:   2014-08-20 20:43

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie szczera rozmowa z księdzem a nie pisanie tutaj rad i podpowiedzi na forum, on sam podpowie co i jak postąpić. Bądź blisko Boga Ty, a swoim przykładem życia dąż do tego, by Bóg Was połączył i pobłogosławił Twojej Rodzinie.

 Re: Jak przekonać cywilnego męża do ślubu kościelnego?
Autor: Rozterki_przedślubne (---.mos.gov.pl)
Data:   2014-08-21 10:18

Jeśli Cię szanuje, jeśli Cię kocha nie za ciało, nie za seks, to proste postawienie sprawy - nie chcę dłużej żyć w grzechu ciężkim, byłam u spowiedzi, chcę być z Tobą, ale bez współżycia do dnia ślubu zostanie przez Niego zaakceptowane (choć może się zezłościć, może próbować Cię, czy mówisz serio).
Idź do spowiedzi.
A pomyślałeś, że córeczce potrzebny jest wzór życia zgodnego ze Słowem Bożym? I że możesz nagle umrzeć (nie życzę Ci, broń Boże) Ty lub Twój ukochany i w związku z Waszym wyborem pójść prosto do piekła? Że Bogu jest smutno, jeszcze bardziej niż Tobie, że nie możesz Go przyjąć? Że komunia święta wzmocni Twoje postanowienie? Że Twój mąż też będzie mógł iść do spowiedzi (teraz nie może) pojednać się z Bogiem i przyjąć Go. Że to dla Jego dobra?
Dobrze, że o tym myślisz. To sam Bóg upomina się o Ciebie. Powodzenia i odwagi. Dacie radę (polecam książkę 'Kochaj mnie za nic').

 Re: Jak przekonać cywilnego męża do ślubu kościelnego?
Autor: Izabella (---.google.com)
Data:   2014-08-22 15:43

Sakrament malzenstwa wiadomo do czego jest potrzebny (stoi to w katechizmie i w wielu pismach teologicznych). A jak myslisz do czego tobie on potrzebny? Zanim zdecydujecie się na ślub kościelny to zacznijcie bardziej uczestniczyć w życiu Kościoła, nie tylko w niedzielę. ZAPROSCIE BOGA DO SWEGO ZYCIA,takiego jaki ono jest teraz. To, ze nie masz z nim ślubu kościelnego,, niech ci nie przeszkadza w zaangażowaniu się w życie parafialne, bo wszystkiego nie da się naprawić od razu. Do tej sytuacji musiało jakoś dojść i trzeba ją naprawić bo może być z tobą źle, zaplacisz za zgorszenie i życie małżeńskie bez sakramentu.

 Re: Jak przekonać cywilnego męża do ślubu kościelnego?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2014-08-25 04:39

Bez pomocy kapłana się nie obejdzie. Może uda Ci się znaleźć takiego, który dobrze mówi po polsku. Spróbuj przez internet nawiązać kontakt z Polonią w USA, jest tam wielu takich, którzy nieraz jeżdżą dziesiątki mil, by trafić na Mszę Świętą w języku ojczystym. Myślę, że Ci się uda. A swoją drogą polecam Cię opiece Matki Pana naszego w modlitwie różańcowej. Odmawiaj ją każdego dnia, módl się także do swojej patronki, męża polecaj św. Józefowi. I nie załamuj się, a Bóg przyjdzie Ci z pomocą. Szczęść Boże.

 Re: Jak przekonać cywilnego męża do ślubu kościelnego?
Autor: emigracja (---.dsl.bell.ca)
Data:   2014-08-25 17:32

Chcialabym ci odradzic rozmowy z ksiedzem amerykanskim.w Kanadzie ksieza wszystko odpuszczaja a zycie bez slubu nie uwazaja za godny temat na rozmowy. Dla ciebie lepiej by bylo aby poszukac polskiej parafii (adresy znajdziesz w internecie). Wystarczy wpisac w wyszukiwarke" polskie parafie" w ameryce w miescie czy rejonie.

 Re: Jak przekonać cywilnego męża do ślubu kościelnego?
Autor: Ј (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2014-08-27 17:01

"Chcialabym ci odradzic rozmowy z ksiedzem amerykanskim.w Kanadzie ksieza wszystko odpuszczaja a zycie bez slubu nie uwazaja za godny temat na rozmowy. "

Na podstawie moich doświadczeń mogę powiedzieć, że księża (nie-Polacy) w USA nie odpuszczają wszystkiego, ale grzechy wyznane w konfesjonale. Niektórzy przywiązują szczególnie dużą wagę do aktu żalu i postanowienia poprawy (ma być konkretne).
Jeśli para zdecydowała się na wspólne życie bez ślubu i nie chce tego zmienić, to owszem, zdarza się, że nie podejmują rozmów - o ich ślubie kościelnym. Robią jednak wyjątki dla małżeństw cywilnych.
Nie twierdzę, że to norma. Nie mam podstaw do wyciągania uogólnionych wniosków.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: