logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak doświadczyć działania Boga?
Autor: Iza (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2014-10-14 20:44

W jaki sposób mogę doświadczyć, że Bóg działa, że mnie kocha? Jak mogę doświadczyć działania Boga w mojej osobie (nie jakieś uzdrowienia kogoś obcego)? Bo ja wiem, że Bóg mnie kocha, to teoria, ale nigdy tego nie poczułam

 Re: Jak doświadczyć działania Boga?
Autor: Matto (---.147.32.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-10-15 11:55

Izo, wychodzi na to, że za słabo rozglądasz się wokół siebie. Inaczej już dawno doświadczyłabyś Jego działania i miłości. Czy nigdy nic nie udało Ci się w sposób niespodziewany, kiedy myślałaś już, że się nie uda? Niewierzący i sceptycy każdorazowo chcą to nazywać przypadkiem. A to też może być działanie Boga. Działanie Boga konkretnie w Twoim życiu.

 Re: Jak doświadczyć działania Boga?
Autor: Beata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-10-15 15:10

Bez woli i miłości Boga nie powstalibyśmy, nie narodzili, nie oddychali... nie mieli obietnicy zbawienia.

 Re: Jak doświadczyć działania Boga?
Autor: Zofia (---.mielec.mm.pl)
Data:   2014-10-15 17:55

Iza, domyślam się, że nie chodzi Ci o wiedzę i wiarę, że Bóg Cię kocha ale pragniesz doświadczyć Bożej Miłości konkretnie do siebie. Nie ma metody, ale jest sposób :). Prosty: pragnąć, modlić się o tę łaskę i cierpliwie czekać.

 Re: Jak doświadczyć działania Boga?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-10-15 19:57

Poczytaj sobie, w ponizszym linku jest podobne pytanie do twojego. Tylko moze na raty, bo troche tego jest:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=348337&t=348337

 Re: Jak doświadczyć działania Boga?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2014-10-15 23:42

W jaki sposób mogę doświadczyć, że Bóg działa, że mnie kocha? Jak mogę doświadczyć działania Boga w mojej osobie (nie jakieś uzdrowienia kogoś obcego)? Bo ja wiem, że Bóg mnie kocha, to teoria, ale nigdy tego nie poczułam

Dobre pytania. Pytasz w jaki sposób możesz doświadczać Bożej obecności. Myślę ,że dostrzegamy bardzo wyraźnie, kiedy przeżywamy zakręty w naszym życiu, które albo objawiają się cierpieniem, radością niespodziewaną, jakimś zwrotem życiowym który prowadzi ku lepszemu itd. To dotyczy tych zewnętrznych zdarzeń.

Natomiast doświadczenie Boga bezpośrednio w Twojej osobie, to przede wszystkim Twoje wzrastanie w cnocie i miłości do Boga i bliźniego, bo owocem Bożej miłości w Tobie jest pokój, radość, miłość.

Napiszę Ci coś z mojego życia. Akurat przyszło mi to do głowy, choć było to bardzo dawno. Zabrałam z poczty list, po drodze spotkałam p.Kasię, z którą kiedyś pracowałyśmy i to była niezwykle ciepła osoba. Bardzo się ucieszyła i zaskoczeniem dla mnie było to, że uchwyciła moje dłonie, uścisnęła, głaskała i okazała tym gestem wiele czułości mimo iż zatrzymałyśmy się na chodniku przed sklepem.
Wewnętrznie czułam, że jej niespodziewana dla mnie życzliwość zwiastuje przede mną jakieś przykre doświadczenie. Wiem, że Pan w taki sposób umacnia, kiedy w swoim otoczeniu jest więcej wilków:). Wróciłam do domu i po otwarciu korespondencji wszystko było wiadomo. Wtedy Bogu dziękowałam,że dzięki Jego obecności w osobie p.Kasi, wiadomość nie stanowiła aż takiego ciężaru, bo Pan był tak namacalnie blisko.

Jeszcze jedno zdarzenie. Byłam w ciąży moim czwartym dzieckiem, bo troje pierwszych zmarło i byli to chłopcy. Mąż odebrał od Siostry Oblatki Serca Jezusowego odzież, siostry z którą utrzymywałam kontakt korespondencyjny i czasem odwiedzałam ją. Ciekawe, bo jej uczennica będąca we Francji wspierała ubogich przez przysyłane do Polski paczki z odzieżą. Kiedy Mąż przywiózł tą odzież ja ze zdziwieniem patrzę,że są ubranka dla niemowlaka dla dziewczynki. Oczywiście nie wiedziałam jakiej płci będzie dziecko. Urodziłam córeczkę:) A s. Emilia powiedziała do mnie,że przez cały czas kiedy otrzymywała odzież nigdy nie było w paczkach ubranek dla niemowląt, a tym razem jakby Bóg sam przygotował sukieneczki dla córki.

Izo :) Spójrz na swoje życie patrząc, może wstecz? Wszystko myślę,że się bierze stąd, jak bardzo kochasz Boga, to zobaczysz w tej miłości Bożą obecność. To tak jakbyś dostawała od Niego życiowe sms-y :)

 Re: Jak doświadczyć działania Boga?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2014-10-18 09:00

To, że pojawiłaś się na tym portalu jest już wystarczającym dowodem na miłość Boga i Jego działanie w Twoim życiu. Zapytasz zapewne: jakże to? Gdyby było inaczej, gdyby Bóg nie osłaniał Ciebie przed szatanem, pewnie sięgnęłabyś po horoskop, albo dałabyś się namówić na wizytę u chiromantki. Skoro jednak tego nie uczyniłaś, to znaczy, że Duch Święty prowadzi Ciebie drogą miłości Boga. Nie musisz wcale odczuwać tego namacalnie. Owszem, gdyby Bóg widział w Tobie narzędzie do wypełnienia szczególnej roli, zapewne doznałabyś Jego szczególnego traktowania. Czy jednak byłabyś wtedy gotowa przyjąć Jego miłość? Czy byłabyś w stanie ją udźwignąć? Miłość Boga nie jest czymś iluzorycznym, ledwie dostrzegalnym, lecz czymś autentycznym i tak ogromnym, że ten, komu ją objawia prosi: Panie, nie kochaj mnie tak bardzo, bo nie zdołam udźwignąć Twej miłości! Być może doświadczysz kiedyś tej miłości, lecz pamiętaj, że nie wolno Ci wtedy od niej uciekać. Teraz wątpisz, lecz gdy przyjdzie, otwórz na oścież swoje serce, bo TEJ miłości nie da się nie zauważyć. Szczęść Boże.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: