logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Modlitwa za sprawy dokonane.
Autor: pocieszacz (109.206.193.---)
Data:   2014-10-15 18:15

Ostatnio natrafiłam na wątek o modlitwie w intencji spraw, które się już dokonały. Była mowa o modlitwie w intencji dobrej śmierci dla kogoś, kto już umarł, ale osoba modląca się nie wiedziała o tym. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Osoba o nicku bergamotka odpisała wtedy pytającej. Może ona, lub ktoś inny będący w temacie, odeśle mnie do literatury na ten temat? Jak to jest z modlitwami za sprawy dokonane?

 Re: Modlitwa za sprawy dokonane.
Autor: Beata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-10-15 21:22

Czytałam, że Św. Ojciec Pio modlił się w intencji sprawy już dokonanej, kierując się tym, że dla Boga czas nie istnieje. Ale też chciałabym żeby ten temat został omówiony szerzej. Co o tym mówi Kościół?

 Re: Modlitwa za sprawy dokonane.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-10-16 14:26

"o modlitwie w intencji dobrej śmierci dla kogoś, kto już umarł, ale osoba modląca się nie wiedziała o tym" - Taka modlitwa przechodzi na osobę, która potrzebuje tej modlitwy. Pan Bóg wie, co komu jest potrzebne, a liczy się intencja osoby modlącej się. Wierzymy w świętych obcowanie, czyli w możliwość, że ta osoba, za którą modlono się, wie o tym, chociaż jest po tamtej stronie życia.

 Re: Modlitwa za sprawy dokonane.
Autor: pocieszacz (109.206.193.---)
Data:   2014-10-16 17:03

Zgodnie z naszą linearną wizją życia może tak, ale cała istota takiej modlitwy za sprawy, które już przebrzmiały mieści się w fakcie, że Bóg egzystuje poza czasem, dla Niego wszystko jest teraźniejszością, dlatego możemy modlić się o inne rozwiązanie spraw z przeszłości. Podejrzewam, że skutkiem takiej modlitwy może być jakieś uzdrowienie bieżących konsekwencji wynikłych z takich spraw. Dlatego proszę jeszcze raz o jakieś informacje, jeśli ktokolwiek coś wie. Chodzi o wątek 'Czy Bog wysluchuje modlitw z przyszlosci?' (kliknij tutaj )

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: