logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Trudne relacje z teściową.
Autor: Wiktoria (---.dsl.bell.ca)
Data:   2014-10-31 01:44

Witam,

Mam trudne relacje z teściową, niestety nie lubimy się. Wtrąca się do naszego małżeństwa, nieustannie krytykuje mnie do mojego męża i zaniża wartość mojej osoby. Wiem, że nie jestem bez winy i próbowałam polepszyć naszą relację, wyjść na przeciw, przebaczać docinki, rekompensować się, ale z jej strony brak dobrej woli. Nieustannie prowadzi cichą lub bardziej otwartą walkę. Konkurujemy ze sobą. Ogólnie to co zauważam szczególnie, to jej brak szacunku i jakiegoś choćby podstawowego respektu wobec mnie. Próbowałam też się modlić w tej intencji i odrzucać uczucie nienawiści do drugiego człowieka, które w pewnych momentach się do niej pojawiało i pojawia. Czasem mam wrażenie, że moja postawa jest mało skuteczna. Próbowałam też szczerze porozmawiać, ale odnoszę wrażenie, że teściowa jest niereformowalna, nawet jak na chwilę stała się lepsza po takiej rozmowie, potem z marszu wraca do starej postawy. Czasem mam wrażenie, że powinna zmienić postawę, unieść się dumą, być bardziej chłodna i zamknąć się emocjonalnie, może to by ją skłoniło do większej autorefleksji nad tym co ona robi źle? Ale wtedy pojawiają się myśli, że to nie tędy droga, że to może nie po Bożemu? Co robić? Truje się tym, obydwie dużo zdrowia tracimy. Mój mąż nie umie się postawić po jednej stronie, jest rozdarty między mnie a ją, między moje racje a jej racje, próbuje oceniać sprawiedliwie, kto w czym zawinił. Nasze małżeństwo już było zagrożone ze względu na toksyczny wpływ teściów (moja mama też nie jest mądrą teściową), ale z pomocą Maryi zostało odratowane.

 Tematy Autor  Data
 Trudne relacje z teściową. nowy Wiktoria 
  Re: Trudne relacje z teściową. nowy sstaszek 
  Re: Trudne relacje z teściową. nowy Franciszka 
  Re: Trudne relacje z teściową. nowy G_JP 
  Re: Trudne relacje z teściową. nowy Krystyna 
  Re: Trudne relacje z teściową. nowy Mąż i ojciec 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: